Metssiga + vili + sööt

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Tooming »

Mis vili oleks parim seale? Mida olete täheldanud, mis vilja eelistab? Kaer on kõige odavam, või on seal kallim maitse? Nisu? Viljasegu? Kui segada näiteks herne ja maisiga, siis pole vahet?

Mis on parim, millega siga meelitada? Mis on see kõige-kõige, millest siga ei keeldu?

Ette tänades vastuste eest.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas alokauber »

Nisu vastu ei saa miski. Meil on see igatahes nii. See hoiab kõige paremnini sigu paigas. meil on olnud söödad niiviisi, et samad sead käinud 2 erineva sööda peal. seal kus oli nisu, käisid ikka palju usinamalt. peale paukugi tulevad üsna kiiresti sööta uuesti külastama. See jutt ikka teraviljade koha pealt. mais kindlasti töötab paremini veelgi.
Trophy Hunter
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas jahe »

Paremusjärjestus minuarvates oleks niisugune nisu,rukis,oder,kaer ja veelgi paremad on mais ja hernes.
243win
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas sokk »

Kõigeparemad on ikka tammetõrud ! :lol:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas mihkelson »

Meil on künas nisu ja sead ilusti paigal. Ning tund peale lasku olid sead uuseti paigas (y) (y) (b)
Aga oleme nisugas eganud ka tõrusid ja muid teravilja, pole kah hullu olnud peamine ikka see nisu.
Mais ja hernes on muidugi üle kõige, aga need juba tiba kallimad ja neid ei raatsi hästi igapäevaselt sisse sööta. :lol: :wink:
Gute Jagd
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas pano »

Mul oli terve eelmine aasta herne ja vilja segu peal ja sead käisid peaaegu igapäev ja täpselt kell 23.00 olid kohal. Võis lausa kella õigeks panna.
Koertega on jaht!!!
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Eohippus »

Ma kasutan juba 3 aastat vilja ja herne/maisi segu. Oleneb kumba parema hinnaga saan. Kartult annan ka suht palju. Ja sead käivad. Eelmine aasta andsin ka õlleraba, mille peale olid sead kohe päris hullud.
Iga lõpp on uue algus...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas tony »

Tõrud ja nisu.Maisi vahel ka boonuseks.Hernega (rohelist värvi) juhtus üks aasta selline lugu, et mädanes teine ära.Sead lihtsalt ei söönud teist.Kartul toimib ka hästi kui hunniku otsa veel soola lisada.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas GC »

Kõik, mida metsa viid söövad ära!
Ei vaidle, et nisu ja mais on parimad, aga praeguse lumega on sead nagunii paigal.
Söödale tulemine ei ole ainult söödas kinni. Loomaga on nagu inimesega, "tühi kõht on parim kokk"... annad vähe, et kõhtu täis ei saaks, aga iga päev. Veidi julm, aga siga jääb sinu söötmisest sõltuvusse, eriti praegu kui mujale rändamine on vaevaline.
koos koeraga
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas valgeronk »

Olen aastate jooksul söötnud sigu vägagi erineva viljaga.Möödunud aastal sai ostetud suurem kogus(6 tonni,väga-väga soodsalt)nisu.Iga päev viin sigadele 10-15 kg.söövad kahe suupoolega.Kord nädalas saavad sama koguse ka maisi,see rohkem maiustuseks.Kunagi kui olin tööl õlletööstuses,said sead ka õlleraba,kippus soojaga hapuks minema.Parim minu arvates oli sigadele odralinnaste jäätmed,magusad.Olen sigu söötnud ka tammetõrudega,aga nende varumine,väga tüütu tegevus,varumine,kuivatamine,säilitamine???Aga üldiselt söövad külmal ajal igasugust s....a,peaasi,et saaksid regulaarselt,aastaringselt.
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Pikkmets »

Kõigeparem mida sai see hooaeg kasutada on vilja silo, mis on tehtud muljutud odrast. Maisi ja nisu vahet pole märganud. Huvitaval kombel on tõrud ka alles vilja silo peal kuigi sead käivad igapäev.
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Eohippus »

Pole küll otseselt teemaga seotud, kuid kas teie jahipiirkonna jahimehed võivad minna teiste jahimeeste söötade peale päevasel ajal või siis kui on jahipäev, algab aju näiteks teise mehe sööda pealt. Lihtsalt huvist küsin, kuna minu jahipiirkonnas on need asjad vahel päris palju paksu verd tekitanud.
Iga lõpp on uue algus...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas hundikütt »

Ei saanud sellisest küsimuse püstitusest aru.See ju elementaarne ,et võõra sööda pealt ei lasta.Aga vahest vaatamas käia ei keela ju keegi.
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Eohippus »

Täpsustan siis, kui mingisse metsa on läinud sead sisse, siis ei minda mööda jälgi järgi. Vaid juhul kui seal metsas on kellegil sööt, siis minnakse sööda pealt ajama, ilma et selle jahimehe käest keegi küsiks, kas ta lubab. Või siis sööda omaniku polegi üldse jahis.
Iga lõpp on uue algus...
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Metssiga + vili + sööt

Postitus Postitas Jahimees »

Saa üle. Kõik ju ühe jahtkonna sead. Jama kui oma jahimehed ei saa läbi omavahel ja kaklevad liha kilo pärast. Ja mis vahet seal on kui nad on sinu, või minu sööda peal.
Kas tuleb jaht???
Vasta