Suusad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas sooviku »

Mul samad küsimused,mis Honkomehel,ainult plastikute kohta :) .Käisin täna hommikupoole oma vanade puusuuskadega metsas.Oh,küll võttis ikka pakid alla.Kodus panin kohe uutele plastikutele klambrid peale ja põllule katsetama.Ah sa mait,kui head libedad on (y) .Ainult tagurpidi libiseb rohkem kui edaspidi :lol: .Ilma keppideta edasi ei saagi.Äkki oskab keegi õpetada,mida ja kuhu määrida.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas:...Käisin täna hommikupoole oma vanade puusuuskadega metsas.Oh,küll võttis ikka pakid alla.....
jõudsin kah just tagasi kelguga sööta välja vedamast, hea oli puusuuskadega sõita - lükates ja allamäge libises (salvokas tükkis kandadesse libisema, plast lippas paremini), mäkke ronida sai rahulikult sammu, st et võttis natuke alla kinni, mis sõitmist ei takistanud ehkki kiirus muidugi langes eelmiste kordadega võrreldes. Tänane kraad oli -2, aga 5-10 külmakraadiga lippas ainult tõrvatud puususk kah, aga pidamist polnud.
Soovikul ju lihtne, tänapäeva suuskadele oskavad spordipoodidest ikka soovitada ja õpetada.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas kahro »

Minu puu suusad jäitki täna metsa ! Ilma oli lihtsam mööda rada minna.
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: Suusad

Postitus Postitas soul »

sooviku kirjutas:Mul samad küsimused,mis Honkomehel,ainult plastikute kohta :) .Käisin täna hommikupoole oma vanade puusuuskadega metsas.Oh,küll võttis ikka pakid alla.Kodus panin kohe uutele plastikutele klambrid peale ja põllule katsetama.Ah sa mait,kui head libedad on (y) .Ainult tagurpidi libiseb rohkem kui edaspidi :lol: .Ilma keppideta edasi ei saagi.Äkki oskab keegi õpetada,mida ja kuhu määrida.


Murdamaa suuskadega kestis minul see teip pea 300km enne kui ära kulus. Sõitsin nullist kuni -19C. Olin ise alguses äärmiselt skeptiline sellise nn universaalse asja suhtses, aga tuleb tunnistad, et toimib edukalt. Ei kartnud ei oksi ega okkaid. Ehk kannatab ka laiade suuskadega kasutada. Rex Pidamisteip Universaal | +5...-20°C
http://www.nevene.ee/?91,93-rex-pidamis ... -20%C2%B0c
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas honkomees »

huvitav, kas see teip ka tõrvatud puusuusale pidama jääb???
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas andrus »

Minu arust on seal üleval küllalt suurelt kirjas KONTAKT.

OÜ NEVENE
Reg kood: 11074504
KMK nr EE100966837
Asukoht: Tartu
Telefon: +372 53952278
E-post: info(at)nevene.ee
Pank: SEB Pank AS
A/a nr.: 10220040539013

Kõige lihtsam seda teada saada on otse müüja enda käest küsides.Ja siis on veel seal valikuvõimalus "edasimüüjad".Valid aga omale lähima välja ja astud lihtsalt läbi ning nõuad tõde.
jahismurf
rähn
Postitusi: 30
Liitunud: N Mär 03, 2005 10:24 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas rähn »

Kodustest vahenditest olen määrimiseks kasutanud tavalist valget küünalt. Hõõrud suusatalla parafiiniseks, tõmmad klotsiga siledaks ja annad aga minna. Klots on mingist korgitaolisest materjalist(nagu shampusekork).
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:....Ja siis on veel seal valikuvõimalus "edasimüüjad".Valid aga omale lähima välja ja astud lihtsalt läbi ning nõuad tõde.

no selle edasimüüja elik Maratonsport Võrus käest ma küsisingi, et kas midagi puusuuskadele sobivat on? Ja vastuseks pärast pikka vaikust tuli et ega ikka pole.
Aga nende tarkuses pole ma mitte kindel ...
äkki on keegi katse-eksituse meetodil targaks saanud?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas andrus »

Ma nägin täna kuidas neid puu suuski määriti küünalde ja veel igasugu pahnaga.Mitte muhvigi kasu polnud.
jahismurf
castro
Postitusi: 47
Liitunud: K Mai 13, 2009 8:11 am

Re: Suusad

Postitus Postitas castro »

honkomees kirjutas:no selle edasimüüja elik Maratonsport Võrus käest ma küsisingi, et kas midagi puusuuskadele sobivat on? Ja vastuseks pärast pikka vaikust tuli et ega ikka pole.
Aga nende tarkuses pole ma mitte kindel ...
äkki on keegi katse-eksituse meetodil targaks saanud?

Pidamist annab see teip ka puusuuskadele küll, kui aga kunagi peaksid suuski sellest teibist (jääkidest) puhastada tahtma, siis pead puiduni välja lihvima. Praegu kasutan seda plastikpõhjaga rootsi sõjaväesuuskadel ja tõepoolest on tominud iga ilmaga.
Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi.
rähn
Postitusi: 30
Liitunud: N Mär 03, 2005 10:24 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas rähn »

Ma nägin täna kuidas neid puu suuski määriti küünalde ja veel igasugu pahnaga.Mitte muhvigi kasu polnud

minul toimis täna küll hästi. Hommikul luuret tehes käisin ilma määrimata suusaga ja oli korralik lumekiht suusa all. pärastlõunat kui jahti tegime kasutasin määritud suuska ja ei jäänud üldse lund alla. Isegi liiga libe oli(ilma keppideta oli raske liikuda, andis liiga palju tagasi)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas sooviku »

honkomees kirjutas:Soovikul ju lihtne, tänapäeva suuskadele oskavad spordipoodidest ikka soovitada ja õpetada.

:lol: :lol: Käisin täna siis Hawai Expressis (peaks olema küll kõva nimi,või mis 8) ) pidamise määret küsimas.Kui teipi mainisin,siis see tehti kohe maha ja anti mingi pulk.Kästi peale(st.alla)määrida ja korgiga üle tõmmata.Kodus nii tegingi,kuidas spetsid õpetasid ja.......ikka rohkem tagasi,kui edasi.Plastiku omanikud,aidake suusad pidama saada!Libedust juurde pole vaja :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Mikk_M
Postitusi: 21
Liitunud: P Jaan 17, 2010 8:47 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas Mikk_M »

Ei oskagi kohe aidata, omal ilma igasuguse määrdeta liiguvad ikka õiget pidi paremini. :D Kas tagasilibisemist takistav ribiline osa ikka on suuskadel? Vaevalt, et ilma selleta küll suuski toodetakse üldse, aga siiski.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas:
honkomees kirjutas:Soovikul ju lihtne, tänapäeva suuskadele oskavad spordipoodidest ikka soovitada ja õpetada.

:lol: :lol: Käisin täna siis Hawai Expressis (peaks olema küll kõva nimi,või mis 8) ) pidamise määret küsimas.Kui teipi mainisin,siis see tehti kohe maha ja anti mingi pulk.Kästi peale(st.alla)määrida ja korgiga üle tõmmata.Kodus nii tegingi,kuidas spetsid õpetasid ja.......ikka rohkem tagasi,kui edasi.Plastiku omanikud,aidake suusad pidama saada!Libedust juurde pole vaja :wink: .

Sa siis sama targalt spordipoest tagasi kui minagi oma puusuuskadega - eks see nende määrimine nii võistlusteks või trenniks, selle päeva ilma järgi, mul aga vaja et viskan talve algul auto kasti ja kui vaja siis kähku alla ja metsa, pole tarvis ju erilist libisemist, peaasi et alla ei korja ja päris tagasi ei lase ... sihukest universaal asja nad vist ei tunne ja ei oska soovitadagi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas sooviku »

Mikk_M kirjutas:Kas tagasilibisemist takistav ribiline osa ikka on suuskadel?

Ei pole seal all ribisid.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta