Kutsika hind

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas hundikütt »

Mul on olnud päris mitu koera ja mitte ainult ühest tõust.Kunagi pole kutsika ostmisel kaubelnud,mis hinda on küsitud,seda olen ka maksnud.Kui ikka valid omale sõpra ja jahikaaslast,siis ei tohiks asju rahasse ümber arvestada.Kui ikka tunned ,et kutsikas on sinu,siis võta ära ja kogu lugu.
Ei oska öelda,kas on vedanud või milles asi,aga kõik koerad,nii laikad kui hagijad,on olnud vh jahikoerad,igaühel omad riukad aga metsas olnud asendamatud.Mingis raamatus on öeldud,et metsaga võib kutsikat tutvustama hakata 5-6 kuuselt.Oma koerad olen viinud metsa ja ikka terveks päevaks 2 kuuselt,ja mitte ainult nädalavahetustel ,vaid ka nädala sees,kui on päeval mõni tund vaba aega olnud.Ja nii terve esimese hooaja.
jyri

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas jyri »

hundikütt kirjutas:Mul on olnud päris mitu koera ja mitte ainult ühest tõust.Kunagi pole kutsika ostmisel kaubelnud,mis hinda on küsitud,seda olen ka maksnud.Kui ikka valid omale sõpra ja jahikaaslast,siis ei tohiks asju rahasse ümber arvestada.Kui ikka tunned ,et kutsikas on sinu,siis võta ära ja kogu lugu.
Ei oska öelda,kas on vedanud või milles asi,aga kõik koerad,nii laikad kui hagijad,on olnud vh jahikoerad,igaühel omad riukad aga metsas olnud asendamatud.Mingis raamatus on öeldud,et metsaga võib kutsikat tutvustama hakata 5-6 kuuselt.Oma koerad olen viinud metsa ja ikka terveks päevaks 2 kuuselt,ja mitte ainult nädalavahetustel ,vaid ka nädala sees,kui on päeval mõni tund vaba aega olnud.Ja nii terve esimese hooaja.

Nõus esimese poole jutuga,aga mitte väitega,et esmane metsaga tutvustus peab toimuma 5-6-kuuliselt.Metsaga,selle lõhnadega,peab koera tutvustama koheselt peale soetamist.Minu praegustest vana lõi metsseale oma piimahambad sisse juba 3-kuuliselt ja nuttis,et ei jätku jõudu nahka läbi hammustada.Siga oli loomulikult mitte elus,aga just lastud.Ja tegutsen nii kõigi oma laikadega vastavalt raamatust loetule.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas kakuke »

jänis kirjutas:kas kellegil on infot milline võiks olla paberitega taksi kutsika keskmine hind?
nimelt plaanis soetada omale esimene jahikoer ja arvasin et taks oleks minule parim valik.

Viimase aja hindadest, mida ise kuulnud, siis alates kolmest tuhandest kroonist kuni 650 euri.
Raamatutarkust ei maksa alati puhta kullana võtta, ise ka nii kui kutsika võtsin (kahe ja poole kuuse), nii kohe ta minuga ka metsas käima hakkas ja ikka nii pikalt nagu ise, nii ka tema. Nüüd sai kuuekuuseks ja näitasin talle elus siga. Ma ei usu, et kui oleks esimest korda metsa saanud ja seda nüüd siis näinud, et oleks kohe peale läinud ja ajama hakanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta