Punarebane

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas eedi »

Aga palju on neid küll! Asustavad ka linna juba-paar päeva tagasi oli üks hästi hele rebane Võru tänava ja sadamaraudtee ristis. Linna piirideni on ikka jupp maad,äkki on seal ka urud ?
Jutt siis Tartust.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas Joosep Käba »

andrus kirjutas:Ma nüüd ei tea aga kas tundub ainult mulle või ongi asjad sedasi,et iga 3 reps on kärnas?Sai täna poolpäeva mööda eestit ringi sõita ja nägin varajastest hommiku tundidest kuni kojujõudmiseni(14:30) 17 rebast ja nendest 6 olid kärnas.Loodus teeb omad korrektuurid? Kas kährikutel on sama täheldatud või neid raisku ei võta ussi ega püssirohi? :M


Olen selle jutuga päri.
Niipalju karvutuid pole ennem kunagi näinud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas rajaleidja »

andrus kirjutas:Ma nüüd ei tea aga kas tundub ainult mulle või ongi asjad sedasi,et iga 3 reps on kärnas?Sai täna poolpäeva mööda eestit ringi sõita ja nägin varajastest hommiku tundidest kuni kojujõudmiseni(14:30) 17 rebast ja nendest 6 olid kärnas.Loodus teeb omad korrektuurid? Kas kährikutel on sama täheldatud või neid raisku ei võta ussi ega püssirohi? :M

paarikümnest kährikust ei olnud minul ühtegi kärnas.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Olgerd »

Kui keegi metsakaamerat jälgis alguse perioodidel see hooaeg, siis kaamera ees käis ka päris palju kärntõves loomi nii rebast, kui ka kährikut! Üks pilt, siis looduspilt.ee-st ka http://www.looduspilt.ee/index.php?page=pilt&id=26697
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas duma »

väike artikkel ka sellest kärntõvest siia siis:
http://www.maaleht.ee/2009/03/30/keskko ... tud-pildid
Muudes maades ka see probleem olnud kus marudaudivastast vaksiini külvatud.
duo on parem
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas Joosep Käba »

Krt mul oli eila kesk päeva koduhoovis lõvisoenguga(loe kärntõves) rebune. Nigu üks vana afgaani mees ikka ütles, et püss peab kogu aja täpselt käesirutuse kaugusel olema. :lol:
Mul krt korralikult kapis ja nii ta jäigi. Loodus ta ära võtab aga kurvem, et see jama akkab ka koduloomale külge. Naisterahvas pani kassi koduaresti. :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas jorr »

Need kärnikud tükivad koju jah,eks loodavad,et kui koerale süüa tuuakse,siis jääb neilegi midagi,või saab kassile turja.Mul noormehel sama jama,istus lausa välisukse ees õhtul(reps muidugi),ise kärnas ja räpane.Niikaua,kui püssi välja toodi,(turvalukud kapil)läks kärnik liikvele ning lõikas õigel ajal metsa,tundis paganas püssilõhna ära.
Loodus ehk neid kärnikuid suvel eriti ei sega,kui talvekülm ehk puhastab aga nad levitavad seda kärna laiali küll.Kodulooma saab tõpratohter kärnast vabaks ka ravida,metsloomal praegu seda lõbu pole.
noorus on ilus aeg
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas Joosep Käba »

jorr kirjutas:Kodulooma saab tõpratohter kärnast vabaks ka ravida,metsloomal praegu seda lõbu pole.


Nüüd pole muud, kui taevast paluda, et kärntõvepille sadama hakkaks.
:D
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Kellapoiss »

Kui jagaks need pillid(kui nad olemas oleks)jahimeeste vahel laiali!Mehed teeks kindlasti odavamalt ja riigil jääks mõni mill alles.Eeh,kahju ,et rasked ajad riigil....
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas baddmann »

Kellapoiss kirjutas:Kui jagaks need pillid(kui nad olemas oleks)jahimeeste vahel laiali!Mehed teeks kindlasti odavamalt ja riigil jääks mõni mill alles.Eeh,kahju ,et rasked ajad riigil....


Sama jura nagu marutaudipillidegagi oli. Minu arusaamise kohaselt lennukilt poetamine on küll pealtnäha kallim, ent samas annab kindlasti selgema arusaama tulemuste geograafiast a.k.a. tõve levikust. Kui nüüd kohalik jahimees "omale teadaolevate urgude juurde" hakkab neid pille poetama, siis lokaalselt võib tulemus küll kriipsukese edukam olla, aga suures pildis on pilt jällegi segasem. Ning igale kohalikule jahimehele projektirahadest GPS-i ostmine (millega need urusuudmed kenasti ära fikseerida, kuhu pillid viidi) teeks asja juba jällegi kallimaks alternatiiviks.

BM
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas ubin »

Video kuidas rebane jahib saaklooma. (y)
http://www.youtube.com/watch?v=dP15zlyr ... r_embedded
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Kolevoll »

Pole ise kahjuks juba paar nädalat metsa saanud, seepärast uurin , et kuidas rebastel jooksuajaga lood on, kas tegevus toimub või on juba möödas?
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas wsm »

Rebaste jooksukas kohe hakkamas. Käisin eile õhtul vaatamas, ajavad usinalt teiste jälgi ja märgistavad teatud punkte. Kuus rebast sai kotti ja mõned jäid veel ringi jooksma. Kui nüüd ilus kuuvalge õhtu tuleb, siis saab jälle jahti.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Feen »

Paistab, et hetkel sõltub natukene ilmast. Nii kui soodsalt selge ja jahedam, on kohe liikvel. Eelneval paaril päeval oli teine aktiivsem periood (eelmine oli eelmise täiskuu lõpus). Üsna tüüpiline, et esimese surnud emarebase jälgi mööda ronib mõni isane järgi. Kui lumi ja tuisk järgi annavad, siis on põhjust vaatama minna.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Rafter
Postitusi: 45
Liitunud: L Aug 21, 2010 9:52 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Rafter »

Feen kirjutas:Paistab, et hetkel sõltub natukene ilmast. Nii kui soodsalt selge ja jahedam, on kohe liikvel. Eelneval paaril päeval oli teine aktiivsem periood (eelmine oli eelmise täiskuu lõpus). Üsna tüüpiline, et esimese surnud emarebase jälgi mööda ronib mõni isane järgi. Kui lumi ja tuisk järgi annavad, siis on põhjust vaatama minna.
Miks see lumi ja tuisk järgi peab jääma?Minuarust sellise ilmaga rebane kõige rohkem liigubki.
Vasta