Punarebane

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas hundikütt »

Ise olen täheldanud küll,et rebane väljas just külma,karge ja eriti päikselise ilmaga.Siis on ka seal reinud väljas ,kus muidu pole.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Feen »

Tuisu ja lumega näeb rebast kas metsas või urus :) Enamasti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Rafter
Postitusi: 45
Liitunud: L Aug 21, 2010 9:52 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Rafter »

Feen kirjutas:Tuisu ja lumega näeb rebast kas metsas või urus :) Enamasti.
Neljapäevase ilusa ilmaga ei õnnestunud ühtegi näha :( ,eilse tuisuga 5 tk põldude peal 8) .Ei saa küll aru su loogikast aru ,et ainult ilusa ilmaga näeb repsi. :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas kakuke »

Rafter kirjutas:
Feen kirjutas:Tuisu ja lumega näeb rebast kas metsas või urus :) Enamasti.
Neljapäevase ilusa ilmaga ei õnnestunud ühtegi näha :( ,eilse tuisuga 5 tk põldude peal 8) .Ei saa küll aru su loogikast aru ,et ainult ilusa ilmaga näeb repsi. :shock:

Minu kogemuse järgi on tuisuga rebane põllus pigem erand, kui reegel. Praegu üldse teist vähe näha põllus, kuna lumeolud ei soosi seda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas raindrenkhan »

Ilus päiksepaisteline ilm aga rebast ei liigu. Öösel liigub rohkem, sest jäljed on põldudel näha mida varem polnud. Miskipärast meeldib talle öösel liikuda.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas TiitR »

raindrenkhan kirjutas:Ilus päiksepaisteline ilm aga rebast ei liigu. Öösel liigub rohkem, sest jäljed on põldudel näha mida varem polnud. Miskipärast meeldib talle öösel liikuda.

Täna oli ideaalne repsi ilm :D ...tunni ajaga nägin kolme ja 1 päikese käes nautleja ka kotti pandud...teised võtsid päikest sellise koha peal, kus väike võsa ees ja lasta kahjuks ei saanud.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Ats »

Kolasin pea terve päeva ringi, ühtegi rebast polnud põllus
Pole looma, pole probleemi!
jüri
Postitusi: 9
Liitunud: P Jaan 30, 2011 6:01 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas jüri »

Nägin täna päris suurt rebast! Lasin autoga signaali, kuid ei teinud väljagi :shock: istus ja vahtis kuidas ma mööda sõitsin 8)
Parem Hilja, kui mitte keegi!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas Joosep Käba »

Et tsiteerides mehi ja aegu kui talved olid korralikud, noh nigu praegugi, lumega!
Parim aeg rebast põllust lasta on siis kui Märtsikuu päike värvib lume puneseks. Noh ise olen ka Veebruarikuu lume ja päikese toimimist täheldanud.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas TiitR »

Täna pärastlõunal sai jälle väike tiir tehtud, tulemuski sama 3 tk. nähtud. Ühte isegi proovisin, aga oli sutsu kaugel (julgelt sinna 200 m. alla) ja mööda ta läks (käisin ka kontrollimas), teised 2 olid aga koos ja said enne jooksu, kui mina jõudsin püssi palge visata. Kuid täheldasin, et nii eile, kui ka täna nähtud olid kõik keras küngastel või puude juurtel päikese käes end soojendamas, nagu karvamütsid, sama tegid ka kahes kohas nähtud kitsed...ühtegi repsi põllus tuiamas ma ei näinud. Et tasub otsida pigem kerra tõmbunud karvamütse kui silkavaid :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas jorr »

Rebane jah,kuid ärge ära unustage,et rebasel ju pulm käimas ja siis ikka liigub.Rebase pulma järgi ennustati vanasti ka kevade saabumist,et kutsikate sündides on soe juba.Rebase võib pulm hakata ka jaanuari alguses ja vahel alles veebruari lõpp märtsi algus.Kui aga rebane ikka mitmeksei põllus,siis tavaliselt on esimene ema.Vanasti loeti just tuisuse ilmaga hea rebasejahiilm.Tuisk kaotas lagedamal jäljed ja kui rebase jälge nägid,siis panid koera kohe peale,sest jälg ikka värske oli.Aga eks reps ole saks ja saksal ikka saksa kombed,ilma valib praegugi.Ka hagija omanikud peavad rebasepulmas ettevaatlikud olema,sest pulma ajal kooserdab rebane ikka pikki vahemaid maha.Magab kus jutub ja kui nüüd hagijas sellise hulkurrebase ette võtab ja püssimees ette ei jõua,siis hea agijas kaob tükiks ajaks.Pole ime,kui pregu otsitakse koeri taga ja leitakse nad alles teise-kolmanda seltsimaalt.Sellest ka praegu olukord,et rebast võid kohata kohas,kus teda tavaliselt pole.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas aadu kadakas »

Üks keskmine isend rebast oli täna Tartus Vanemuise juures künka peal.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas reimakas »

Eile siis lastud üks ja üleile kaks. Raskemaks teeb jahi see, et lumi on külmast nii lärmakas, et liikumine raskendatud. Kui aga söödal natuke passida, läheb põnevaks, eriti olen märkand, et kuskil kella 16-17 vahel õhtuti. Aga jah, päike on keskpäeval nii soojendav, et mõned isendid magavad magusat und päikese käes.
See, kes tapab, pole veel jahimees
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas kormoran »

reimakas kirjutas:
Eile siis lastud üks ja üleile kaks. Raskemaks teeb jahi see, et lumi on külmast nii lärmakas, et liikumine raskendatud. Kui aga söödal natuke passida, läheb põnevaks, eriti olen märkand, et kuskil kella 16-17 vahel õhtuti. Aga jah, päike on keskpäeval nii soojendav, et mõned isendid magavad magusat und päikese käes


Milleks muretseda lärmaka lume pärast ? Mina teinud nii, et kui näinud kuskil rebast päisese käes peesitamas, siis lähen järmisse kivihunnikusse või mõne põõsa varju, sättinud püssi toe najale valmis , et ei peaks enam liigutama ja kutsunud hiire pillitamisega rebase laskeulatusse, tuleb lausa jooksuga.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Ats »

Kuidas jänese hädakisaga ligimeelitamine edeneb? Ise mitu korda proovinud ja mõne üksiku ligi ka saanud.
Pole looma, pole probleemi!
Vasta