Punarebane

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas kirp »

Palju kärnas loomi on? Minu täna 6 nähtust kaks rootssabaga.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas alokauber »

Täna sagadisse sõites, olid muhus 5 rebast tee ääres. 1 neist ka kindlasti medal.
Trophy Hunter
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas ennt »

Kärnas rebaseid ja kährikuid ikka palju.Ja tundub,et piirkonnas,kus kärntõbi korra on levima hakkanud sellest naljalt lahti ei saa.Enamusel lastud loomadest(ca50) on mingi väiksem või suurem naha kahjustus.Samas mõned kilomeetrid eemal ei ole ühtegi kärnas looma.
Rafter
Postitusi: 45
Liitunud: L Aug 21, 2010 9:52 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Rafter »

ennt kirjutas:Kärnas rebaseid ja kährikuid ikka palju.Ja tundub,et piirkonnas,kus kärntõbi korra on levima hakkanud sellest naljalt lahti ei saa.Enamusel lastud loomadest(ca50) on mingi väiksem või suurem naha kahjustus.Samas mõned kilomeetrid eemal ei ole ühtegi kärnas looma.
Kas sa oled kogu Eesti rebased üksi maha lasknud?Sellepärast enam rebast näha polegi :M
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Rafter kirjutas:Kas sa oled kogu Eesti rebased üksi maha lasknud?Sellepärast enam rebast näha polegi :M

:D Hea nali! Tegelt ega see 50 mingi võimatu asi pole,kui viitsid asjaga tegelda ja rebaste arvukus on enne seda käest lastud.Siin üks Viljandi mees lasi ju kolme tunniga ühest põllust, oli vist 8 rebast ja kaks kährikut.See hooaeg pole viitsinud eriti mässata ja kuna eelmised aastad on ka mitme mehe peale sinna sada ja enam hooajal lastud,siis väga massiliselt pole teisi näha ka!
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas mõtus »

Eile päeval lastud kolmest olid kaks kärnas :roll: ,nägime veel kahte aga lasta ei saanud!
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas ennt »

Ei see asi nii hull ole,et ma kõik rebased maha olen lasknud.Neid jookseb ringi veel küll ja küll.Täna sain kolm rebast ja kaks kährikut.Neist üks rebane ja kährikud olid kärnas.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Feen »

Rebane peaks muidugi natukene usinamalt liikuma kui mõned kilomeetrid. Seega, kindlasti on ühes piirkonnast lastud loomade hulgas mujalt loomi ka. Mul üks tuttav nt laseb kohvitassi kõrvalt (no, tegelikult vaatab vahepeal aknast välja, kui mõni rebane jälle aias tolgendab, siis laseb ära). 10 tk nii lastud tal, mõnest on mööda ka lasknud ning otsa need rebased pole veel saanud, eilegi olevat 2 tk aiast putku pannud.

Ps. minu kogemus ütleb, et kindel medal on enamasti pärast keetmist ja mõõtmist. Muud kindlad medalid võivad teinekord alla pronksi ka olla.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Punarebane

Postitus Postitas ennt »

Feen kirjutas.Ps. minu kogemus ütleb, et kindel medal on enamasti pärast keetmist ja mõõtmist. Muud kindlad medalid võivad teinekord alla pronksi ka olla.

Sellega olen ma nõus kuna endal kogemused olemas.Kindel kuld(25,23) kuivas kokku nii,et napilt jääb kullast ilma.Tundub,et medali koljusid ei tohi üldse keeta.Parem mingi aeg lihtsalt vees leotada ja hiljem survepesuriga puhtaks lasta.Siis vast on kokku kuivamine väiksem.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas alokauber »

Omal ka identne kogemus, see aasta. Kui olin keetnud oli 25.3, hiljem 25.25, nüüd näituselt 24.97 :cry: . Aga all oli kuldne lipakas näitusel :lol:
Trophy Hunter
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas hundikütt »

Tean inimesi,kes vähegi medalihõngulise kolba viskavad peale nülgimist sügavkülma ja keedavad vahetult enne hindamisele viimist.Siis ei jõua lihtsalt kuivada.Ise ei ole küll läbenud oodata,ikka kohe saanud ära vääristatud aga ka mitmed kolbad ja sarved on nii ära kuivanud,et pole näitusele enam asja.
Sellel,et kas kolp keeta või mõnel muul viisil puhastada, pole vast vahet,kuivab ühtmoodi kokku ikka.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Reporteri tegijad siis sellise lookese kokku klopsinud http://www.reporter.ee/2011/04/27/linna ... mahaigust/
Põllumajandusminister kohe juhust kasutab, et jahimeeste suunas näppu vibutada :evil:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas kakuke »

Minu meelest ta näppu küll nagu ei vibutanud, pigem märkis, et on olemas jõud, mis suudaks sellega tegeleda. Motivatsioonis ongi küsimus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas aivar00 »

Minu arvates ütles Mati Kaal õige mõtte välja. Ja minister küll näppu ei vibutanud. Probleem iseenesest aga täiesti olemas. Aga tarkus kipub ikka takkajärgi tulema.
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Punarebane

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui osagi sellest vaktsiinidele kuluvast rahast makstaks täna kähriku/rebase saba eest jahimehele,tuleks varsti neid loomi tikutulega otsida.Ja kaoks ka vajadus kedagi vaktsineerida.Näis kuhu see jant välja jõuab,hundid ilvesed on kärnas ,pea see karudega ei või juhtuda ja mis siis küll meie suurkiskjate säilitamis kavast saab.Tore lugu oleks küül külavahel karvatut karu kohates! :M Ei tea kas talv kährikute ridu ei harvendanud?
Vasta