Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas jorr »

No mis seal ikka imestada,et hunt kärnas,kärntõbi ju levib metsas hästi.Nüüd puudub see vahetükk,et loodus saatis marutaudi,kes omakorda levides palju rebast-hunti maha võttis,nüüd see puudub ja kärntõbi aina levib.Rebane-kährikoer kärnas ja uimased,see ju praegu hundi toit osaliselt.Ka langevad just kärntõvest vaevatud hundid kergemini saagiks,nad pooluimased.Kultki siin mainis.Kuid kõige kurvem tundub see,et mehed ei oska hundijahti pidada paljudes kohtades.Praegused ilmad,külm ja vaikne,lumekrudin on isegi inimesel kilomeetri peale kuulda,no mis veel hundist rääkida siis.Tehakse luuret ja kui leitakse huntide peatuspaik siis alles mehed kokku ja kui nüüd mehed koos,siis leitakse,et hundid edasi rännanud.Arvan,et kui on vähemgi kahtlus,et hunt sees,siis kindlasti mõni pikapüssimees loomarajale võiks jääda juba luure käigus,inf ju raadiosaatja näol olemas.Praegu aga tehakse mootorsaaniga luuret ja siis kurdetakse,et loom(hunt) kaob luure käigus minema.Ega hunt ole metssiga või põder ja kuulmine on temal super ning siis pole mingi ime,kui peale ringi tegemist enam looma polegi sees.Tean tänavu juba mitut korda kus nii on juhtunud.Kirutakse siis,et näe,susi kardab mootorsaani.Hunt on tark loom,kuid inimene peaks nagu targem olema?
noorus on ilus aeg
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas SUURKOER »

Jah, kui aus olla tuleb ikka kohe püssimehed loomade käigu kohtade peale ette panna ja lippe kohe vedama hakata muidu ei tule välja midagi. Loom ju kuuleb hääli ja tunneb lõhnu, ning mida vähem kolistad enne jahti seda parem on.
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Hundid

Postitus Postitas freelander »

Küsimus suurele ringile, kas siin videos võib tegu olla hundiga?
Kahjuks video kvaliteet väga paha, kuna just selline hetk, kus infrapuna läinud põlema ja väljas alles hämar ( sp ka nii hele pilt ).
Igatahes alguse poole on 100% kits, kes tagant korra hüppab ja siis 4-5 sek hiljem jooksem loom kaamera alt läbi. Jälgi maas ei olnud, kuna seal nii tugevad kitserajad.

http://www.youtube.com/watch?v=QW2cbXXmids
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kipub nagu laika olema.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas rajaleidja »

No suurt midagi sealt videost nähas ei ole, aga tundub, et koer jah. Saba rõngas. Kui ma nüüd õieti nägin.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas jagwelt »

Koera moodi kangesti jh :roll:
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Hundid

Postitus Postitas freelander »

Ise arvasin ka rohkem koera varjanti. Aga ei tea et kellelgi siin kandis oleks sellist. Aga ju tuleb natuke rohkem uurida.

Viimasel ajal kaameraski näha ( video peal ), et kitsed kani närvilised. Tulevad korra peale mingi aeg, söövad natuke ja kohe minekut. Ja selle aja sees kogu aeg pea püsti. Mingi aeg tagasi oli aga nii et aint sõid, terve öö olid peal ja magasid ligidal.

Muidugi jah, sai hundi jälgesid nähtud kaks nädalat tagasi ( ca 3 kohas ) aga need kõik ca 3 km eemal.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas jorr »

aGA MIKS KOHE HUNTI SÜÜDISTAD.Pildil ju krants tegutseb,ning see kitsele ehk veel ohtlikum kui hunt.Hunt murrab,sööb ja kaob kaugemale aga krants,kui koha leiab kus kitsed,külastab seda kohta ka sagedamini kui hunt.Ja kits kardab krantsi küll.Sinu jutt tundub pabermäärija jutu moodi olevat,peaasi,et müüks.
noorus on ilus aeg
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Hundid

Postitus Postitas freelander »

Olen ma hunti süüdistanud? Ma küsisin lihtsalt targemate arvamust, kas tegu VÕIB olla hundiga?

Olen ma kusagil väitnud, et tegu ei saa olla koeraga? Loogiline, et kits kardab koera, kuna enamus koeri on vabalt suutelised kitse maha murdma. Kaas arvatud täiesti rahuliku loomuga kolli koerad.

Pigem on sinu jutt, selline kahtlane. Peaasi et kuhugi kirjutada saaks ja kedagi süüdistada.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Hundid

Postitus Postitas jahe »

freelander kirjutas:Küsimus suurele ringile, kas siin videos võib tegu olla hundiga?
Kahjuks video kvaliteet väga paha, kuna just selline hetk, kus infrapuna läinud põlema ja väljas alles hämar ( sp ka nii hele pilt ).
Igatahes alguse poole on 100% kits, kes tagant korra hüppab ja siis 4-5 sek hiljem jooksem loom kaamera alt läbi. Jälgi maas ei olnud, kuna seal nii tugevad kitserajad.

http://www.youtube.com/watch?v=QW2cbXXmids

Tundub vene-eurooplane olevat :roll:
243win
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Metslane »

Järvamaal jäi 6 hunti limiidist üle ja Harjumaal 1. Ülejäänutes on lastud ports täis nii hunte ja üle Eesti ilveste limiit täis lastud (Harjumaal 1 veel lisakski).
http://www.ilmajaam.ee/?id=396598
Aim small, miss small!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Täna metsas jalutades sattusin taas selle Suure Looma jälgedele:
Pilt0197.jpg

Seda looma tahaks lausa näha, soovitavalt ikka optikaristi taga :wink:
Üks huntidest, kes kuu alguses kõrvalkülas lambakarjas pidu pidas ja mullegi mitu korda vaatevälja sattus (üks kord jalutas ca 30-lt meetrilt autotulede eest läbi), oli küll suur loom, aga tema jälg oli pea poole võrra väiksem pildil olevast.
Vasta