vss, aeg ja shamaanitrikk

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sa Sarvik vist ei tea et kogu sellest 40-60 -nest mehest ,kes eesti tasemel VSS -il võistlemas käivad kasutavad täiskaliibrilisi relvasi ikka väga vähesed.Põhiline kaliiber on 222 REM.Seega kes asjaga siiani tegelenud ,on sinu toodud riske juba kõvasti arvesse võtnud! :) Samuti on suurema kaliibri kasutajatel kindlasti palju suuremaid segavaid faktoreid,kui raua kuumenemisest tingitud probleemid :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas kakuke »

Sarvik kirjutas:...lase kaks 20.nest seeriat laskepukilt....esimese lahenda 30 min jooksul ja teine 5 min jooksul....ja saad teada palju punkte sa kiires tempos lastes tehnilise vea tõttu kaotad....

Ma pakun silmad kinni, et minu 222rem varmintrauaga ei tunne ka seda. Samas, kui rääkida mitte mehest vaid tehnikast, siis kui leiaks kuskilt kõva puki, millega välistaks inimteguri, prooviks selle ära ka. Ja milleks valida aeg 5min, reaalselt ikka 20min nagu võistlustel on. Isegi oma tavarauaga 308 prooviks siis ära.
ps. Sarvik, analoogsest Sinu poolt juhitavast vaidlusest ongi ju koorunud kunagi välja foorumlaste võistlus Kärbes kirbule. Pole Sind seal ühelgi neist miskit tõestamas kohanud. ;)
pps. mul polegi sellist asja nagu võistlusmoon, kõike lasen ühe pauguga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas Sarvik »

valaskalakene kirjutas:Sarvik,

Miraazi teke ei tähenda, et raud oleks üle kuumenenud ja loobiks.

Miraazi tekkeks piisab kümnekonnast kraadist üle õhutemperatuuri soodsate asjaolude korral. Sellise rauaga saab suurepäraselt täpselt lasta.

Stabiilse tulemuse saamiseks on lausa kasulik raud (enne seeriate kallale asumist) paari lasuga "soojaks" lasta. Tempoga lask minutis või isegi kaks lasku minutis saab iga normaalse rauaga tunde ja tunde järjest lasta ilma et täpsus temperatuuri pärast kannataks.

Kui sa väidad, et peale kümmetkonda lasku hakkab raud loopima, siis on midagi mäda.


päikest,


siin juba aruka mehe jutt (y)
*esimene test/soojendus lask puhastab raua õlijääkidest ja teisega peaks saabuma nn. töötemperatuur

* see kas virvenduse/miraazi tekkimene on piisav et seda tõlgendada juba raua ülekuumenemisena on tõesti alati vägagi subjektiivne hinnang...kui täpsustada oma kogemust siis kui virvendus segab juba sihtimist siis tean/on kogemus et minu relv on juba ülekuumenenud (see ei tähenda et iga rev seda oleks)

* see et lastakse tunde vastab tõele....sportlaskurid täiskaliibrist 60 lasku ja kaks pool tundi

* ja minu blaser hakkb loopima küll (5..6 cm hajuring)...samas aeglases tempos laskepukilt 100m .243 nosler bt kuul kuul(ca 1cm hajuring)
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas Sarvik »

to kakuke: mina pakkusin oma... sina oma seisukohti... ilmselt tuleb hetkel konstanteerida et jääme eriarvamustele...ja elame sõbralikult edasi :lol: ...ja see et kas ma üleüldse võistlen või kui võistlen siis lasen sinust vss-i 10p. halvemini/paremini ei oma antud sisulises kontekstis mitte mingit tähtsust. :lol:

mis puutub su vihjet 300m kärbse laskmisse siis ei osalenud ega hakka ma seda ennem tegema kui olen miskipärast uue niitristiga optika soetanud (seda põhjust ma küll hetkel ei näe)....nimelt minu klassikalise jahioptika zeiss diavari 3-12/56 (kus rist suureneb suurenduse suurenemisel) rist on 12X suurendusel nii suur et 300m peal asuv a3 mõõtu märkleht risti tagant ei paista....nii lihtne see põhjus on/oligi.. aga sellest me oleme vist ennem/seeaeg ka rääkinud....aga see et mehed ikkagi 300m tiiru tulid on/oli ju väga positiivne tulemus :lol:
kärbes kirbule!
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas valaskalakene »

Sarvik kirjutas:
siin juba aruka mehe jutt (y)

Kui sa järgi vaataksid, siis selguks, et ma rääkisin enne sama asja:)

Sarvik kirjutas:* ja minu blaser hakkb loopima küll (5..6 cm hajuring)...samas aeglases tempos laskepukilt 100m .243 nosler bt kuul kuul(ca 1cm hajuring)


Kas sa väidad tõsimeeli, et sa lähed, lased külmast rauast 5 lasulise seeria 10mm sisse (misiganes tempos, misiganes pukilt), siis teed 10 (või 20?) kiiret lasku ja siis uut seeriat, samades tingimustes nagu esimest, lastes ei püsi kuulid enam 45 mm sees?
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas valaskalakene »

Sarvik kirjutas:... nimelt minu klassikalise jahioptika zeiss diavari 3-12/56 (kus rist suureneb suurenduse suurenemisel) rist on 12X suurendusel nii suur et 300m peal asuv a3 mõõtu märkleht risti tagant ei paista....nii lihtne see põhjus on/oligi.. aga sellest me oleme vist ennem/seeaeg ka rääkinud....aga see et mehed ikkagi 300m tiiru tulid on/oli ju väga positiivne tulemus :lol:


A3 leht on 420x297mm. Kui rist katab 300 meetri peal 420 mm, siis 100 meetri peal katab see 140 mm. Arusaamatuks jääb, kuidas sa neid 10 mm gruppe lased siis?

päikest,
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas kakuke »

Loomulikult oli/on see igati positiivne, et inimesed tiiru tulid/tulevad ja sellest pole rääkinudki, et keegid kellegitest paremaid tulemusi lasevad. See on hoopis teine teema ka, aga minu jutu mõte oli see, et kui tahad võistelda näiteks F1´s, siis tuleb soetada ka F1 masin, mitte minna sinna jõudu katsuma rekkaga, kuigi sellel viimasel võib hobuseid olla samapalju, kui esimesel. :D
Mis arvad, kui palju näevad sportlaskurid läbi lahtise sihiku 50 või siis 300m pealt märki?
Ps. Aga kui tead kedagi, kelle on SELLINE ALUS ja kes on nõus seda välja laenama, olen alati avatud eksperimentideks, palju mõjutab raua temp lasketäpsust. Loomulikult oma püsside ja moonaga.
Pps. Loomulikult sõbralikult edasi. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas wsm »

Väike repliik ka lisaks, et olen kohanud 308 win varmint rauaga relvi , mis hakkavd jooksma alles peale 6-7 lasku s.t hakkavad tööle alles soojalt ja 300 meetrilt pole siis probleem tikutopsile pihta saada.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas Ahto Kattai »

valaskalakene kirjutas:
Sarvik kirjutas:... nimelt minu klassikalise jahioptika zeiss diavari 3-12/56 (kus rist suureneb suurenduse suurenemisel) rist on 12X suurendusel nii suur et 300m peal asuv a3 mõõtu märkleht risti tagant ei paista....nii lihtne see põhjus on/oligi.. aga sellest me oleme vist ennem/seeaeg ka rääkinud....aga see et mehed ikkagi 300m tiiru tulid on/oli ju väga positiivne tulemus :lol:


A3 leht on 420x297mm. Kui rist katab 300 meetri peal 420 mm, siis 100 meetri peal katab see 140 mm. Arusaamatuks jääb, kuidas sa neid 10 mm gruppe lased siis?

päikest,

Oman nimet optikat ühel relvadest ! Täpp katab max suurendusel sajalt meetrilt 3cm-i. Seega kolmesajalt siis vist 9cm. Tunnistan ausalt,et selle optikaga sajalt meetrilt kuuli klepsu 1x1 cm v kuuli auku on väga nüri sihtida.Seda siis max suurendusel.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: vss, aeg ja shamaanitrikk

Postitus Postitas Arles »

Need mehed, kes tulevad relvadega, mis 5 min ja 5 lasuga juba suurelt loopivalt kuumad on, need mehed ei sea ka eesmärgiks esikohti. Teevad hoopis raua loopimisest suuremaid vigu. See on praktika tiirus. Seda, et lasta tuleb aeglaselt olen aga juba ammustest aegadest propageerinud. Need, kelle raua loopimine väiksem .. eks nende hulgast tuleb ka esikümme jne. Võrdlus sportlaskmisega on ka märgi suurusest tulenevalt kohatu - nad lasevad hoopis väiksemaid märke.

Miraazi teema aga. Sloveenias oli miraaz enamusel laskuritel peale esimest lasku. Ja mitte 1,5 minutiks. Viimase päeva tulemus oli 150/150st. Miraaziga. Laekveres aasta algul aga sain oma relva rauast ka peale seeria lõppu kinni hoida ja käsi soojendada.

Ja lisakommentaar: Risti suurus .. pahatihti saavad mehed siukse jämedama risti ja piirkonda sihtimisega paremaid tulemusi kui liiga täpselt nähes. Ise oskan ka kümmet sinna keskosasse parandades hunniku miinuseid saada :)

Lõpetuseks - mul oleks hea meel, kui mehed, kes teoorias laskeala arendavad, hakkaks enam võistlustest osa võtma - saaksime pikema nimekirja, paremad auhinnad ja meie praktikast tuleneva ala arengu.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Vasta