Sokk 2011

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Uri
Postitusi: 54
Liitunud: E Nov 01, 2010 6:17 pm

Sokk 2011

Postitus Postitas Uri »

Kuidas siis ka teil sokku ja üldse kitsega on, nähtud ja kuuldud?
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas mürka »

Mõni "kööbakas" on ikka liikvel.
küll siga pori leiab
tanel-
Postitusi: 39
Liitunud: T Apr 19, 2011 10:36 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas tanel- »

Üks nähtud.
vulpes
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 22, 2011 3:32 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas vulpes »

Nädalake tagasi viljandimaa lõunaosas 3-4ni hommikul 5 sokku nähtud!
remington 700 sps Tactical aac-sd 308.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas honkomees »

Noh, mu arust kitse-sokku umbes sama palju kui eelmisel aastal ja ega seda väga palju polnud, aga mingit katastroofi küll ei tuvasta. Enam-vähem iga päev näeb ikka kedagi liikumas, kitse, sokku, suurte ja väikeste sarvedega, karvaste ja puhaste sarvedega, talvekarvas ja punaseid ning laigulisi - seega erinevaid. Pole hullu ühti aga igatahes juulini me jahti ei tee, vaatame seisud üle ja siis otsutame, mis ja kuidas.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas aivar00 »

Meil sai ka eile otsus vastu võetud-sokujahti enne augusti ei tee. Las kargutavad enne uued talled valmis. Samas paari aasta taguse ajaga võrreldes on kitsi ikka tunduvalt vähem. Ka eelmise aastaga võrreldes on vähenemine toimunud. Katastroofiliseks aga ma seda veel ei peaks. Mul maja taga ikka 4-5-6 tükki ringi uitanud. Tänavu ainult 2-sokk kitsega. Otsuse tegime sellise seetõttu, et vähegi kobedamad isendid teeksid järglasi. Naaberjahiselt tegi ka sama otsuse.
Samas esmaspäeval inspektsioonist alla tulnud limiitide osas oli protensuaalselt kogused paigas-sokud, kitsed, talled.
Muidugi üllatuslik oli põdra limiit- lubati 1 küsitust rohkem ning lisaks veel 10 % rohkem pakutust. Meil siis 11 ja seega võime max küttida 12,1 põtra :lol:
Näha aga on neid suhteliselt vähe. Ja auto alla ei ole peale rebaste-kährade tänavu meie piirkonnas suuremaid elajaid õnneks jäänud.
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas Ats »

12,1 põtra
aivar00 kas ühel põdral lõikate 1 jala ält ära või :D
Pole looma, pole probleemi!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas Olavi Kool »

Ats kirjutas:12,1 põtra
aivar00 kas ühel põdral lõikate 1 jala ält ära või :D


tegelikult on see 0,1% põtradest põhjanaabrist jahiturist keda küll ei kütita, aga võib tõmmata naha üle kõrvade :wink:
naised saunas rääkisid
Koffer
Postitusi: 110
Liitunud: P Sept 27, 2009 1:33 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas Koffer »

Meie aladel on kitsega kõik korras. On näha, et on vähem, kuid ikka liigub. Eile õhtul nägin ühe põllu peal 3 kitse. Ja need hommikud ja õhtud, mis ma liikvel olen olnud, olen ma iga õhtu kitsi näinud. Sokkudega on nii, et äbarike või noori sokkusid pole üldse enam näha, ainult tugevad sokud alles. Ju talv tegi nõrkadega oma töö.
Manused
1.jpg
Vahvaid jutte jahilt http://karlajahimehed.blogspot.com/
Kauneid looduskaadreid https://www.facebook.com/KristjanTearPhotography
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas duv »

Lisaks nõrkadele ka kahe aasta juurdekasvud hingusele läinud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas sooviku »

Mets on kitsest(sokust ka)ikka päris tühi.Kevadise metsaistutamise ajal sai päris hulga hektareid erinevates kohtades samm-sammuhaaval läbi käidud ja ei ühtegi jälge.See eest korjuseid,konte ja karvu leiab praktiliselt iga istutuse- ja hoolduse langi pealt.Põldudel näeb ka,hommikul vara tööle sõites,harva mõnda üksikut looma.Normaalse sarvega sokku pole mina sel aastal veel näinud.Ainult paar "pulka" :cry: .
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas aivar00 »

12,1 põtra
aivar00 kas ühel põdral lõikate 1 jala ält ära või

Just nii me teemegi :lol: - nimetuseks hummaane jaht :lol: :lol: :lol:
See 10% tähendas seda, et meil endil on õigus otsustada kas laseme 10% rohkem või vähem.
10% 11-st on aga 1,1. Eks siis laupäeval talgupäeval rehkendame kuidas see 0,1 % kätte saada :lol: :lol: :lol:
Loodan, et kaine mõistus võidab ja ükski põder proteesiga ringi jooksma ei pea :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kaktus
Postitusi: 5
Liitunud: N Juun 09, 2011 2:05 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas Kaktus »

Kas keegi on juba sokku pillitamas ka käinud ja kuidas reageerivad? Tahaksin mõnda sokku lähedalt pildi peale saada. Ise korra olen käinud, aga pole tulnud ühtegi. Oma osa on kindlasti sellel, et kitse ikka väga väheks jäänud.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas rixa »

Kaktus kirjutas:Kas keegi on juba sokku pillitamas ka käinud ja kuidas reageerivad? Tahaksin mõnda sokku lähedalt pildi peale saada. Ise korra olen käinud, aga pole tulnud ühtegi. Oma osa on kindlasti sellel, et kitse ikka väga väheks jäänud.


Väheke vara veel pole? :)
Kaktus
Postitusi: 5
Liitunud: N Juun 09, 2011 2:05 pm

Re: Sokk 2011

Postitus Postitas Kaktus »

See võib olla küll jah. Sokkude haukumine on ka ikka rohkem juuli alguse poole kuulda olnud.
Vasta