Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Asjalik jutt oma ala asjatundjatelt http://www.maaleht.ee/news/mets/metsuud ... d=50200553
Kommentaaris välja öeldu kajastab hetkeseisu: eraldi tegutsedes ei saa metsaomanikud kokku piisavalt mahtusid, et ostjatele huvi pakkuda. Kui mõni ostja tulebki üksikuid virnasid hakkima, on kulud suuremad ja seega ka pakutav hind palju madalam suurte mahtudega võrreldes.
Just siin on meie ühistumeestel suur tööpõld ja võimalusede ühistegevuse arendamisel midagi olulist ja kasulikku ära teha. Kahjuks kulub suurte härrade aeg palju tähtsamate asjade (uus jahiseadus) peale...
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas PS »

Lähen natuke OT kaasa. Sel aastal müüdud üle 800 kandi haket, sadakond on veel maas. Kandi hind peale ülestöötamist ja kokkuvedu 1,28 eur miinus tulumaks. Hake kogutud ca kuuelt hektarilt, sisaldas ka täistüvesid. Uue sellise koguse kasvamiseks läheb ehk paarkümmend aastat. Pole just tulus bisnis. Selle viimase koguse peale ei viitsi keegi kohale tulla ja mulle raha maksta, pigem peab ise rahakotti kergendama. Puidu ühismüük läbi Erametsakeskuse toimib hästi ja loodetavasti läheb veel paremaks.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Et siis suhteliselt vähetasuv tegevus, aga... tsiteerin PS-i:"Puidu ühismüük läbi Erametsakeskuse toimib hästi ja loodetavasti läheb veel paremaks."
Tõeliselt hää meel, et mingi ühendus arengumaa tingimustes ikka hästi toimib. Või peaks meenutama mingisuguseid loosungeid a`la "Kõigi maade proletaarlased, ühinege!" või "Selles kvartalis või viisaastakul..." Aga teema pole siin ju see.
Teemaks on vägisi uue jahiseaduse läbisurumine (EEML-i eestvedamisel), kasutades erinevaid variante. Mõtlen, et lobi, ähvardamine erinevate nö vaakumolukordadega jmt. Küllap hake lisandväärtusena on omal kohal, kuid antud teemas ootaks kasvõi näiteks EEML-i inimeste seisukohti, miks on vajalik selliselt, ütleme toorelt hakata üht versiooni jahinduse toimimisest läbi suruma. Kas siis enamus Eesti maaomanikest on mingitmoodi lollid, et sellise innukusega peab "head ja toimivat"(paraku puudub analüüs, mis ikkagi võib juhtuma hakata) süsteemi peale suruma?
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Inimkonna pahatahtlikus, ahnus ja aplus kõige elava suhtes, mida me võime omakasupüüdlikult rahaks teha, süüa ja tappa, on meid alati pimestanud ja pimestab ka edaspidi ...

Need sõnad on öeldud sada aastat tagasi ühe Rootsi jahindusteadlase poolt ja kehtivad ilmeksimatult just tänasel päeval võimuerakonna rahastatajate ja jahinduse eeskujuliku mudeli segamini paiskajate kohta.
Muu maailma kogemust ei paista meite jahindusladvik mitte mingilgi viisil arvesse võtvat, see on ilmselge ... miks muidu vaikitakse maha materjalid, mis neile on saadetud või üle antud - muu maailma eeskujul lõhkumine on meite raharingkondadel juba raskeks harjumuseks ja omaseks saanud.
Ainult et, mille arvelt - meie kõigi arvelt ... olgu see siis terve elukeskkonna rikkumise läbi ja see puudutab nii metsandust, kui jahindust, mis on tegelikkuses üks tervik.
Tõmmates tasakaalust välja metsa läbi sellise majandamismudeli, või on õigem öelda ahnusemudeli, on juba tehtud pöördumatum kahju ka ulukiasurkondadele, rääkimata linnustikust.
Nüüd siis on kõva kisa selle ümber, et võtta viimast metsast.

Kurdid on ilmselt need kõrvad, ja seal sumiseb vaid sõna ''kasum'' ...

Mille arvelt, küsin ... aga paistab, et motoks on ''pärast MEID tulgu või veeuputus''
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Üllar Tamm »

PS kirjutas:... Sel aastal müüdud üle 800 kandi haket, sadakond on veel maas. Kandi hind peale ülestöötamist ja kokkuvedu 1,28 eur miinus tulumaks. Hake kogutud ca kuuelt hektarilt, sisaldas ka täistüvesid. Uue sellise koguse kasvamiseks läheb ehk paarkümmend aastat. Pole just tulus bisnis...


Varasematest postitustest tundub, et kodanik PS üritab luua ennast muljet kui oma metsast ja selle käekäigust hoolivast omanikust. Ja nüüd nimetada metsa hooldust vähetasuvaks bisniseks :shock: ausalt öeldes võtab sõnatuks :M
Eelpool toodud arvudest loen mina küll välja, et ca 6-l hektaril tehtud tööd tootsid omanikule tulu 1024+ euri. Koguste põhjal eeldan, et tegemist oli noorema metsa hooldusraietega. Vähemalt minule on õpetatud, et hooldusraied on metsa kasvatamisel hädavajalik töö, mille käigus raiutakse vähemväärtuslikud puud ja tehakse kvaliteetsetele tüvedele kasvamiseks ruumi, seega suurem omanikutulu tulevikus hooldatud metsa uuendusraiel (y)

Kui nüüd tõmmata paralleel kasvõi kartulivaole, siis minul oleks küll hea meel, kui naabrimees suvi otsa neid vagusid hariks seal kasvava maltsa eest ja mulle veel mõne ruubli peale ka maksaks lisaks korralikule saagile sügisel :lol: (b)
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas kraavik »

Kui siin jutt juba metsa harimisele läks, siis asjast huvitatutele teadmiseks, et Prantsusmaalt on maarjamaale tagasi saabunud või saabumas nii kännupurustajaid kui giljotiine. Ma ise ei tea metsamajandamisest mütsigi, aga sealsamas konnasööjate maal kasutati igatahes viimanegi kui puit raielangilt võimalikult kasulikult ära ja selles vallas tundub mulle, et eestlastel on veel arenguruumi.
Võin kontaktidega aidata, huvi korral PS.
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas PS »

Minu post hakke kohta oli ajendatud eelnevast jutust, et võsa eemaldamise tulemusena võib teenida priske kopika. Jah, tõesti on tore, kui ka võsast ja raiejääkidest saab lahti ilma peale maksmata. Või ei tohiks seda raha ka vastu võtta ? Ja tegemist ei olnud noorendiku hooldusega...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Üllar Tamm »

PS kirjutas:Minu post hakke kohta oli ajendatud eelnevast jutust, et võsa eemaldamise tulemusena võib teenida priske kopika. Jah, tõesti on tore, kui ka võsast ja raiejääkidest saab lahti ilma peale maksmata. Või ei tohiks seda raha ka vastu võtta ? ...


Ikka tohib, pole ju väitnudki, et ei tohi :lol: Lihtsalt Sinu praegune jutt läheb eelnevaga pisut vastuollu :wink:
Pisike arvutuskäik:
Arvestades meie metsade kasvukiirusega, kasvab Sinu poolt hakkeks müüdud puidumass tagasi 10, max 15 aastaga.
1024eur:6ha:15 aastat=11.378 euri per hektar aastas. Ja seda piskut nimetad Sa mittetasuvaks bisniseks :roll:
Eelnevates postitustes oled Sa korduvalt välja hõiganud, et 6 eur per hektar jahimaa renti aastas tooks maaomanikele õnne ja rikkuse hoovi peale :wink: Miskit nagu ei klapi Sinu jutus :M

P.S. Kui võsa eemaldamise tööd ise teha, jääb ju palju priskem kopikas omale :lol:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Paistab, et hakkab kujunema uus teema ''Võsa ja puiduhake'' - ehk aretaks selle jupi sinna muude valdkondade alla.
Ja Üllarile tänu selle asjaliku vahemärkuse eest (y) (b)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas -Ivar- »

PROTESTIAKTSIOONIGA ON LIITUNUD 01.08.2011 SEISUGA 177 942 HA
Kas kuskil on ka avalikult üleval see nimekiri kes on keelanud jahi ja mis maatükid (kus vallas) need on.
Lihtsalt huvitav oleks vaadata firmade ja eraisikute suhet antud aktsioonis. :roll:
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Pauli »

Ei taha nüüd kellelegi liiga teha, aga kogu selle ürituse mentaliteeti arvestades hoitakse seda Ivari soovitud infot kiivalt saladuses. Ma ei imestaks üldse, kui ka jahiseltsidele jäetakse maatükkide info edastamata - pärast hea lehes tuututada, et näe keelasime, aga ikka peeti jahti.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas kahro »

EEML jahindusfoorumi otsus punt nr.6. Jahipiirkonna kasutusloa andmisel jahipidamist 6igust omavate maaomanike eelistamine tuleb l6petada, kuna kehtiva jahiseadusega seatud tingimused ei ole koosk6las. MIDA KURADIT ! Ise nad karjuvad ,et maaomanikud peavad saama omal maal jahtipidada ja 6igust kaasa rääkida!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

kahro kirjutas:EEML jahindusfoorumi otsus punt nr.6. Jahipiirkonna kasutusloa andmisel jahipidamist 6igust omavate maaomanike eelistamine tuleb l6petada, kuna kehtiva jahiseadusega seatud tingimused ei ole koosk6las. MIDA KURADIT ! Ise nad karjuvad ,et maaomanikud peavad saama omal maal jahtipidada ja 6igust kaasa rääkida!

Päris hea tähelepanek. Siit võiks välja lugeda, et pole trummipõristajatele tegelikult oluline see, et maaomanik-jahimees saaks vabamad käed, vaid hoopis see, et maaomandust saaks läbi teatud "kõrgema" seltsingu jahiliselt suunata. Nii, et taaskord tõestus, et ega ikka maaomanike eest võitlemist ei toimu, pigem tahetakse neist ikka mööda minna.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas kahro »

Ma tahaks k6ige rohkem teda ,mida PS sellest arvab? Kuna ta on ainuke kes selles foorumis julgeb EEML 6igustada.
Vasta