7mm rem mag & 30-06

2005. aasta teemad
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Re: Rohi

Postitus Postitas eeru »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Eeru kirjutas: Kui hoida näit. 1kg purgis aasta 300-400g püssirohtu on kõik ülejäänu seal õhk ja rohi muudab kiirelt värvi. N135, N160 rohi on juba väliste tunnuste järgi määratav. Seepärast ongi lahtivõetud padrunis olev püssirohi määratav eriti kui on millega võrrelda

Ütlen, et 1-2 aastat pooliku purgiga (õhuhapnikuga ja õhuniiskusega kokku puutunud rohuga) laadimist ei muuda püssirohu omadusi. Olen veel teinud niimoodi, et seganud "vana" Vihtavuori nr 140 ja "uue" VV nr 140 omavahel dosaatoris kokku, igaks juhuks. Tulemus on ikka ühesugune.

Väliste tunnuste järgi määratav? Vau! Hea silm! :D Ma võtsin Tallinna Linnakohtu poolt määratud eksperdina 2004 a lõpus osa ühest ballistikaekspertiisist. (Väga meeldiv kogemus!) Saladuskatte all võin öelda, et selliseid mehi on Eestis vähe kes silma järgi eristavad/määravad püssirohtusid! :roll: (Seda tehakse tegelikult elektronmikroskoopia abil, selline ekspert on meil olemas)
Eeru! Pakun sulle mõttes väikse "kokteili", kujuta ette, et klaaskausikestes on välja kallatud (noh, juhuslikult mul kapis sellised on) püssirohud Vihtavuori nr 120, 130, 133, 140, 540, 560. Huvitav, mitu sa õigesti ära arvad? Ma proovin ise kah!

Mul on N135, N140, N160 ja norma204. No vaat N135 ja N160 on nii erineva tera suurusega et raske segamini ajada. N140 ja N135 vahet tõesti ei tee. Aga üks sorts N160 seisab oma 10aastat ja värv, värv pole uuema rohuga võrreldes küll enam see :wink:
Suletud