Relva hooldamine.

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Relva hooldamine.

Postitus Postitas Ten »

Kas keegi kasutab relva puhastamiseks Milfoam vahtu? Millised on kogemused?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Relva hooldamine.

Postitus Postitas peepk »

Miski teise nimega vaht oli ,sai ilusti vase rauast kätte,aga kui relva ära ei puhasta,siis vahu jäägid kuivavad ja sihuke jääb nagu oleks püssile likööri peale valatud.Seega tuleb teise õliga üle puhastada.Kord puhastasin nii,et padrunid magasinis,järgmine päev olid kõik padrunid tugevalt sööbinud ja "rohelised".Noh tollal põld foorumit et küsiks targematelt ja see vaht oli uus asi.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Relva hooldamine.

Postitus Postitas Ten »

Seisab mul siis kapis pudel seda Milfoam Forrestit juba mitu aastat.Ilmselt olen selle ostnud Saksamaalt, sest õpetussõnad on saksa ja prantsuse keeles.Internertist kasutamis õpetust ei leidnud.Milfoami koduleht kiidab teda taevani,et puhastab vase ja kõik muu mustuse ega ole mürgine.Pidavat pehmendama ka torusse jäänud plastikut ja lahustuma veega.Täpsustada tahaks siis,et kui kaua teda torus hoida ja kuidas ta siis torust kätte saab?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Relva hooldamine.

Postitus Postitas Mart »

Laisk nagu ma olen, kasutasin sedasi, et õhtul-öösel lasin vahu rauda ja hommikul tõmbasin bore snake läbi. Kui tõsisem vase eemaldamine käsil, siis on spetsiaalsed solvendid siiski tõhusamad. Aa kui palju vaske sees, siis vahet pole millega puhastad, mitu korda on ikka vaja töödelda.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Relva hooldamine.

Postitus Postitas Ten »

Sain aru,et see vaht ei muutu tahkeks nagu makroflex, kui ta kauem torus seisab.
Tänan vastajaid!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Relva hooldamine.

Postitus Postitas mrr »

Kaks küsimust algajalt:

1) vaatamata relvaraudade korralikule puhastamisele ja õlitamisele, on sileraudsel jäänud tšokkides se kuulijäänukeid/tina. Kuidas need ära puhastada? Vaskharjaga tugevamini hõõrudes?

2) sama jahika puitkabal on tulnud metsas peale kerged heledamad kriimud (käega mitte tuntavat, ainult visuaalsed). Millega võiks seda õlitada? Kas näiteks tiigipuust mööbli õli sobib?

Tänud vastajale! (b)
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Relva hooldamine.

Postitus Postitas valgeronk »

Matista vähemalt 1000-e liivapaberiga ja kanna peale Osmo puidu kaitse ja poleerimis vahendit(sisaldab:taimsed õlid ja vahad,kuivatusaine sikatiiv,vett tõrjuvad abiained,aroomivaba lakibensiin)Peale kannad lapiga(ei tohi eraldada kiudusi)Seda protsessi pead kordama 3-4 korda,kuivab ära-lihvid kergelt üle,katad jälle jne.Peale viimast katmist soovitan kuivatada 4-5 päeva,siis võid vabalt relvapära uuesti kasutada.Nii-et indu sinule.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Relva hooldamine.

Postitus Postitas mrr »

Tänud! Kõlab päris töömahuka operatsioonina. Praegu need jutid veel eriti hullud õnneks ei ole. Ootan natuke ja võtan selle töö siis hooaja lõppedes kevadel ette.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Relva hooldamine.

Postitus Postitas oliver »

Mina olen seda vahtu kasutanud püstoli puhastamiseks ja ei oska ei halba küll miskit öelda.
Lasen vahu rauda, seisab ca. 15 minutit, pisut vaskharja ja pärast puuvillase nuustikuga üle ning jääb väga hea.
Vasta