Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

alokauber kirjutas:... Tellisin ameerikast omale uued nahakammid ja rasvakoorimisnoad kah. Rasvakoorimis nuga on ikka viimase peal tööriist, mõne minutiga nahk puhas....

Milline see nuga välja näeb?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Teras »

Ole hea jah, tee sellest noast mingid pildid ja pane üles. Siis kas saaksid ka mulle need ameerika aadressid anda, v-b ostaks ka.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

http://www.minntrapprod.com/catalog/pro ... cts_id=970

sealt sai tellitud. väike tutvustav video link kah

http://www.youtube.com/watch?v=3C95HXZ8hAQ

a ja muide, kuidas nahka võtate? prooviga surveõhuga! Toksige youtube'i "airskinning a fox" või midagi taolist. päris lihtne on niiviisi.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Lauzy »

http://www.youtube.com/watch?v=3C95HXZ8hAQ

See vidin sarnaneb väga palgikoorimis rauale :M Peab enne selle järgi proovima kui tellima hakata äkki ajab sama asja ära :wink:
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas rajaleidja »

Palgi koorimis rauda kasutataksegi päris palju ja toimib väga hästi.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

ise polegi seda palgikoorimisnuga näinud, kuid sellel teisel on igatahes üsna paks tera ja ta ei ole kuigi terav.
Trophy Hunter
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Välek »

alokauber kirjutas:ise polegi seda palgikoorimisnuga näinud, kuid sellel teisel on igatahes üsna paks tera ja ta ei ole kuigi terav.

Liimeister, ehk palgikoorimisnuga. Saab olla erineva paksuse, laiuse ja profiiliga. Oli vahepeal saadaval Espakis. Enamasti igas talus olemas "vanast ajast". http://www.google.ee/search?q=liimeiste ... 02&bih=601
Vikatiteraga saab kah hakkama, peaasi, et ühtlane on. Ebaühtlaselt pinnitud vikatitera kipub kõrgemate kohtadega nahale liiga tegema- teeb kohati liiga õhukeseks-juurteni välja..
riuka
Postitusi: 9
Liitunud: N Dets 23, 2010 9:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas riuka »

Olen seda nuga internetis juba pikalt uurinud aga tellimiseni pole jõudnud.
Alo, kes selle riista vastne omanik, valgustab vahest ka meid: kas selle noa tera on ühepoolse või kahepoolse teritusega, kui terav ta üldse on, kas noa teine (kumer pool) on teritatud???
Minu arvamus liinmeistri kasutamise kohta naha puhastamisel on küll pessimistlik, see lõikab lihtsalt sisse ja kõik. Kuidas õiget puhastusnuga käeskoidnud mees sellesse suhtub?
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

Ühepoolse teritusega on ja ei ole teine, kumer pool, teritatud. kui terav? No ei oska täpselt kirjeldada, saia ei lõika :) ta ikka mõeldud selleks, et nahka kahjustamata rasva saaks ära kraabitud. Mul on olemas praegu see väiksem nuga sealt lehelt( seal ju neid 3), kuid pakk koos raudade, nahastamisnoa, "fleshing tool'iga"-(mis ma arvan et töötab hästi saba, pea puhastamisel) ja suurema rasvakoorimisnoaga on hetkel poskontoris. See rasvakoorimisnuga, mis mul praegu olemas, on mõeldud "kirjade järgi" nugistele, minkidele jne" kuid tegelikult on piisvalt suur ka rebasele ja kährikule. Mul mõned nahad veel eelmisest hooajast sügavkülmas ootamas, kui suurema noa kätte saan, eks annan teada kas on parem või mitte ja kudas see "fleshing tool" töötab.
Trophy Hunter
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

täna sai kährik lõksust välja võetud, nahk oli täiesti valge ja küps. Samas sain nugise ka ja see on samuti täiesti valge alt. niiet hooaeg on alanud :) A ja katsetasin oma pakiga saadud asjad kah ära-suurem rasvakoorimisnuga on tõesti mugavam kasutada, kuid see "fleshig tool" end küll eriti ei õigusta. samas sain 5 dollariga nahastamise noa, vot see on kah viimase peal asi, täpselt õiges suuruses teraga ja mugava käepidemega. edukat karusnaha hooaega kõigile!
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Oskab keski juhatada kust kohast on võimalik saada nn.puurivõrku.Varemalt oli Pärnus Savi tn.üks ehituspood,mis müüs ja Audru karusloomafarmist oli võimalik saada.Ehituspoodides on aia- ja krohvivõrku aga sellist tugevamat pole.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Huvi samuti, kus kohalt saab :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas klem »

Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

See pole see,mida vaja.
Naine võib olla,koer peab olema!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Puurivõrke erinevaid nägin täna k-rautas, aga ma ei tea, kas need sobivad.
Vasta