Säärised

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas tony »

aadu kadakas kirjutas:Mul on looduses toimetamiseks kilepüksid, säärised 1(nagu need "kauboipüksid", mis ennekõike veekaitseks peale tõmmatakse) ning säärised 2, mille kohta kommenteerisin oma eelmises postituses ehk need tallast põlvini. Ma ei kasuta neid sääriseid nr.2. Nr.1 on kasutuses nagu ka hingav kilepüks.
hendrik kirjutas:Ju siis käiakse vähe metsas ...
Ise hindan seda, kui saan jahipäevast rõõmu tunda kuiva jalaga, midagi tegemata jätmata. See on rohkem India ihusuretaja komme, et õndsus saabub läbi kannatuste. Loomulikult on meil kõigil omad valikuvõimalused.

Ikka jookseb läbi see mõõduvõtt, kes rohkem metsas käib. Iga päev käin, kui midagi "vahele ei tule". Ilmselt ei pea ka kohe India lihasuretajaks tituleerima neid, kes ei sea looduses käimisel esimesele kohale erinevaid abivahendeid.


Vaevalt keegi nüüd mingit mõõtu võtta tahab, lihtsalt metsas saab ka mitut moodi käia. Kui oled koeramees ja pead kiirelt koertele appi minema, siis saad aru mida siin mõeldakse.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas hundikütt »

Ma ei püüa ka mõõtu võtta aga olles ise samuti koeramees ja käies metsas kindlasti rohkem kui 2 korda nädalas,ei ole aru saanud ,et säärised midagi juurde annaks .pigem vastupidi-kammitsevad jalga ja ei lase jalal vabalt liikuda.Samas nagu eelpool mainitud,enamus sääriseid kahisevad.Nagu enne mainisin,teatud tingimustel ka kasutan,kui ilma oleks veel ebamugavam.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas raindrenkhan »

sooviku kirjutas:Ei ole mina nende sääriste kasulikkusest veel aru saanud.

Kasu on mul neist eelkõige, et lumi saapasse ei läheks. Kuna endal pole saapad kõrge äärega, millele oleks hea pükse peale tõmmata. Ja kui isegi kinnitaks krõpsuga püskid alt kinni siis paratamatult mingi lumi sealt vahelt ikka saapa vahele jõuab. Muidugi eelkõige sügavas lumes.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Säärised

Postitus Postitas Motorist »

Mul on neid sääriseid mitu paari. Soovitan odavad variandid välja jätta (kile ja muu selline) ja vaadata coretex sääriseid. On teised küll väikese saapa mõõtu hinnas (100EUR) aga see eest kasutajasõbralikud. Säär ei hakka higistama, aga vesi püsib väljas. Ise kasutan igapäevaselt aastaid tagasi ostetud DearHunter'i omi ja olen rahul :lol: Munadeni ulatuvaid olen vaid paar korda elus näinud (mitte eestis) ja need :M olid rohkem kalameestele mõeldud...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Säärised

Postitus Postitas hendrik »

aadu kadakas kirjutas:Mul on looduses toimetamiseks kilepüksid, säärised 1(nagu need "kauboipüksid", mis ennekõike veekaitseks peale tõmmatakse) ning säärised 2, mille kohta kommenteerisin oma eelmises postituses ehk need tallast põlvini. Ma ei kasuta neid sääriseid nr.2. Nr.1 on kasutuses nagu ka hingav kilepüks.
hendrik kirjutas:Ju siis käiakse vähe metsas ...
Ise hindan seda, kui saan jahipäevast rõõmu tunda kuiva jalaga, midagi tegemata jätmata. See on rohkem India ihusuretaja komme, et õndsus saabub läbi kannatuste. Loomulikult on meil kõigil omad valikuvõimalused.

Ikka jookseb läbi see mõõduvõtt, kes rohkem metsas käib. Iga päev käin, kui midagi "vahele ei tule". Ilmselt ei pea ka kohe India lihasuretajaks tituleerima neid, kes ei sea looduses käimisel esimesele kohale erinevaid abivahendeid.


Noh, ilmselt oleksid hea tahtmise, positiivse pilguga ja südamliku suhtumisega vaadates leidnud mu tekstist ka sisu üles, kontekstist välja rebimisega ei saagi head tulemust. Ja tõesti... kui ei leia, siis mina selleks kedagi sundida ka ei saa, ei püüagi. Jagasin enda kogemusi ja arvamust, nii lihtne oligi :D Seni kuni teen seda viisakalt ja korrektselt, ei ole ju põhjust jonnida? Tiitlite omaksvõtmist ei ole ma ka kellegile peale sundinud, tõin "väheke elavama näite". Ilusat uut aastat!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Säärised

Postitus Postitas baddmann »

Abivahendid abivahenditeks - saab ilma hakkama, aga mugavam on kasutada õiget abivahendit õiges kohas. Mul on olemas mõlemad - nii alt algavad säärised kui ülalt algavad säärised. Mõlemate jaoks on omad olukorrad kuhu nad sobivad ja kuhu nad ei sobi.

Lihasuretamise kohta niipalju, et oh jah, jälle maitse küsimus. Tänapäeval, kui transpordikulud pidevalt tõusevad, ei suuda näiteks mina endale vist varsti enam lubada selliseid jahipidamiselamusi, kus ma ei oleks võimalikult paljude apsektidega rahul. Ja mida parem on varustus, seda hõlpsam on ka sitast ilmast rohkem rahulolu välja pigistada.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei ole ole eriti saapa fänn ja ei oska nagu seda ainult põlvini säärist hinnata ,ehk on tõesti head lume ja pori saapasse sattumise vastu ,aga kui tahta ,et meie metsades püksid kuivaks jäävad siis on vaja ikka sääriseid ,mis ka reie kinni katavad.Ise kasutan selliseid püksirihmale aasaga kinnituvaid ja ulatuvad siis hargivahelt poolde säärde kummikute peale .Ja vot sellistega võid küll ,õhtul autosse istudes,end valge inimesena tunda. Ja nende valmistamisega peaks ka vist suuremjagu inimesi ise hakkama saama,leia ainult sobiv materjal.Kui nüüd keegi väidab ,et need igasugu tex-ist püksid mõnusalt kellegi kuiva hoiavad ,no ma ei tea.Ei ole endale neid kalleid,mitmeid rahasi maksvaid raatsinud soetada ja ühisjahtides ringi liikudes pole neid ka eriti tihti silma jäänud ,aga need odavama ja keskmise hinnaga tex-id on küll märjas rohus peagi nagu kaltsud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas hundikütt »

Ei ole küll päris teemasse aga need odavama otsa texid peavad vett küll aga et ainult esimese masinpesuni.Praegused Jahtijaktid peavad teist aastat,pesnud olennagu autot,peale jahti seljas lasen kellelgi voolikust või survega üle lasta,vahest tuleb ka pesuainet harjaga hööruda ja siis kuivama.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas Ats »

igasugustele TEX-idele on mõeldud erinevad vihmakindlust andvad värgid (panen siia ainult ühe näite, aga on olemas ka neid mida pannakse pesumasinasse:
http://www.ee.eratukku.fi/product_info. ... cts_id=570

(mõnda saabast ei tohigi muu ainega töödelda)
Pole looma, pole probleemi!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Need vahendid võivad ju pisut olukorda leevendada,eriti ,kui jalutada ainult sihtidel v jne,aga padrikus... :M .Nende igatsugu jahti-jaxtidega kui algu poole seest jäävadki no ütleme kuivemaks ,siis see väline kangas lotendab tõesti nagu märg kalts.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Säärised

Postitus Postitas hendrik »

kult kirjutas:Need vahendid võivad ju pisut olukorda leevendada,eriti ,kui jalutada ainult sihtidel v jne,aga padrikus... :M .Nende igatsugu jahti-jaxtidega kui algu poole seest jäävadki no ütleme kuivemaks ,siis see väline kangas lotendab tõesti nagu märg kalts.


See lotendamise teema tuleb nende texidega välja, mis on katteriidest eraldi. Gore-tex lamineerituna kangale, ei lotenda ega ole ka tunde järgi raske ja ebameeldiv. Kraavist läbi tulles tunned küll käega, et kangas märg aga kuivab ruttu ja on mugav.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas Ats »

kult kirjutas:Need vahendid võivad ju pisut olukorda leevendada,eriti ,kui jalutada ainult sihtidel v jne,aga padrikus... :M .Nende igatsugu jahti-jaxtidega kui algu poole seest jäävadki no ütleme kuivemaks ,siis see väline kangas lotendab tõesti nagu märg kalts.



Jahti-jakti oma tõin lihtsalt näiteks, matkatarvete poed müüvad ka igasugu sellist nänni.
Pole looma, pole probleemi!
Siig
Postitusi: 40
Liitunud: T Sept 29, 2009 9:27 am

Re: Säärised

Postitus Postitas Siig »

Kasutan ka iga ilmaga saapaid ja püksisääri hoian lahtiselt saapa peal. Ei tõmba alt nööriga kinni. Mõistlikult metsas liigeldes pole veel kordagi saapa ülalt äärest midagi sisse saanud, st ei astu üle saapa ulatuvasse vette ikka. Ja kui mingi oks lükkabki sääre üles, siis vajub ta ise alla tagasi.
Püksteks on umbes 4 aastat vanad Deerhunteri goretexid ja siiamaani hoiavad vett ilusti kinni. Pole nad veel ära kulunud ega katki läinud säärte saabaste peal hoidmisest. Väljast lähevad küll märjaks, kuid jalg on alati kuivaks jäänud. Ja sopp, mis peale läheb, tuleb samamoodi pükstelt maha ka. Oma hinna on need riided igatahes ammu tasa teinud.
Pesemise ajal olen kasutanud Nikwaxi tooteid ja paistab, et minu puhul täitsa töötab, kuna ei tunne sääriste vastu üldse huvi ning alati saab saabas hingata ja midagi ei kisu jala ümber.
Praegune jutt käib siis kevad, suve, sügise kohta.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Säärised

Postitus Postitas rajaleidja »

Säärised tasuvad ennast ära igal aastaajal. Talvel paksu lumega ja sügisel märjas metsas. Meil ei ole nii ilusaid parkmetsi, et saaks rahulikult jalutada niidetud murul. Ikka satud kuhugi pokude vahele, turbaaukudesse, kraavi kaldal mudasse. Ja seal on sääris abiks. Nagu Tonygi ütles, siis koertega metsas olles pead üldjuhul valima otseima tee koerteni ja pole väga aega vaadata, kuhu astud ja puid langetada, et kraavi ületada.
Vasta