Suusasidemed

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Peeter
Postitusi: 4
Liitunud: L Aug 29, 2009 1:24 pm

Suusasidemed

Postitus Postitas Peeter »

Mul nõuka ajast pärit Lesnõed, mis veel väga hästi käravad. Ainuke mure, et sidemetel oli see peal olev pandlaga nahkrihm läbi mädanenud ja läks katki. Samuti on kadunud ümber saapa käivad kummid. Kas keegi oskab öelda, on neid asju kusagil müüa?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Matkaspordis on korralikud klambrid saadaval.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Teras
Postitusi: 50
Liitunud: P Aug 30, 2009 1:36 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas Teras »

Võid vaadata ka siit, Tartus muidu pood.
Väga head Kaby sidemed. Neid müügil ka kuskil Pärnus.
http://www.matkatarve.ee/?125
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas kormoran »

Kasutan ise neid trosssidemeid, väga head. Hind oli ka päris hea, eelmine talv sai soetatud ning 500 kopikatega krooni maksid.
Peeter
Postitusi: 4
Liitunud: L Aug 29, 2009 1:24 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas Peeter »

Tegelikult sidemete metallosa igati ok ja kõvasti suuskade külge kinni kruvitud. Oleks vaja lihtsalt uued nahkrihmad ülesse peale panna ja kanna tagant kinni tõmbamiseks uued kummid koos nende metall-aasadega. Ehk siis küsimust uuesti formuleerides, kas kusagil müüakse nõuka aegseid suusasidemeid või nende osi?
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas Ain Aavik »

Sama probleem. Otsin just selliseid rihma kinnituse aasasid.
Kui kellelgi on kusagil vedelema jäänud, andku teada.
Manused
DSC00085.JPG
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas aivar00 »

Julgen soovitada : http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... evarustus#

Kuna minu jahisaabastel ei olnud nn. trosssidemete nn. soont kannal, siis otsisin alternatiivi. Hind on küll veidi krõbe, kuid odavamad osta kui uusi saapaid. Paari nädalase kasutamise järel olen rahul. Väga mugavad kasutada suvalise jalanõuga-alates kummikust lõpetades vildiga. Kuskilt miski kanda ei sooni ja püsivad hästi kinni. Ja vajadusel lihtne muuta nn. jaltsi suurust.
ikka lõbusalt
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas hundikütt »

Vaevalt sellist nõukaaegset kraami kusagil müüakse,kui siis kusagil täikal .Aga kindlasti kellelgi kuuris või keldrinurgas vedeleb.Pane aga kuulutus kusagile või käi kõik tuttavate endiste jahimeeste pered läbi,äkki trehvab.Meil sel aastal mitmed mehed omale suusavarustuse saanud just sellistest parematele jahimaadele läinud jahimeeste peredest.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas pajero »

nahkrihmaks kasuta kitsast püksrihma ja kummina kasutan ise poes müüdavat koormakinnitus kummi,müüakse meetri kaupa ja konksusi ka eraldi.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mul vennas ostis sakilise põhjaga Norra matkasuusa paari naabriproualt hinnaga 100.-
Mis te siis mõtlesite, jah loomulikult ikka kroonides! 8)
Klambrid olid kah hinna sees.
Kusjuures praegu kannab sellist 5-6 cm kitsast matkasuuska väga hästi. Ütles et liikumise kerguse ja kiirusega pole laiaga miskit võrrelda. Superluks kõva lumega.
Nii et jutt tuttavatest ja naabritest peab paika. Testitud. :D
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas aberukk »

Tervist.mul slline mure siis et ostsin hiljuti suusad ja klambrid, sellised trossiga kanna taha kinnituvad aga ei oska neid suuskadele õiieti kinnitada.Suusad on 11cm laiiad ,kirjaga peal MATKa HUNT.Klambrid olid kotis mille servale oli kirjutatud KABY,ma ei tea oli se siis klambrite või neid tootva firma nimetus.Klambritel siis kruvi augud tsentrist mõnevõrra nihkes,näiteks parema jala klambri augud on keskpaigast väheke vasakul.Peaks ma siis jätma klambri natuke paremast äärest üle kui kinnitus augud tuleksid suusa pikkisuunas keskele.(jutt käib siis paremast klambrist,vasakul mõistagi vstubidi).Teiseks:kas ristisuunas tulevad klambrite tagumised kruviaugud suusa raskuskese suhtes keskele.Käsin mitmetes poodides küsimas ka aga nemad laiiutavad ainult käsi,et ei mahtuvat nende sablonitesse.Täna on natuke üle 18 külmakraadi ja lund on mingi 10 cm pidin täna hommikul suuskadega metsa kaamerad üles panema minema aga nüüd tuleb jala marssida.Ette tänades kui keegi oskab mingit asjlikku nõu anda.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas kalur »

Kus kandis selline külm?
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas aberukk »

80 km-it Helsinkist loode suunas.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas pajero »

Kõige lihtsam, pane saabas klambrisse, tagant trossiga kinni siis aseta saabas koos klambriga suusale (kohta kus klamber peaks olema) ja sätti nii, et saabas oleks igatpidi korralikult suusapeal.Nüüd võta saabas klambrist välja ja kinnita klamber suusale.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Suusasidemed

Postitus Postitas hundikütt »

Ongi nii,et saabas sidemesse ja vaatad,et saapa kand jääks ilusti keskele.Kauguse suusa ninast saad nii,kui asetad suusa sõrme peale ja vaatad,et suusk jääks tasakaalu,sinna kinnitad ka klambri.
Vasta