Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Fotod kordaläinud jahipäevast
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas sammal.habe »

püssilambi asjus: soovitan vaadata Pärnumaal jahiturismi pakkuva firma veebialbumit aadressil
http://www.nordicfootprints.com/en/hunting/estonia/index.htm
ei häbeneta reklaamlehelegi üles panna.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas andrus »

Aga äkki on tegemist suhteliselt "koba vennaga" ja ta eelistab lambi valges külge keerata. Kuna enamus juhtudel tuleb looma taga otsida siis pimedas on suht jama neid väikeseid kruvikesi kinni keerata. :lol: :lol:
Keelatud ei ole ju lambi küljes hoidmine(veel vähem igasugu klambrite omamine ja kasutamine) ega lasu tulemuse selgitamine.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas rajaleidja »

andrus kirjutas:Aga äkki on tegemist suhteliselt "koba vennaga" ja ta eelistab lambi valges külge keerata. Kuna enamus juhtudel tuleb looma taga otsida siis pimedas on suht jama neid väikeseid kruvikesi kinni keerata. :lol: :lol:
Keelatud ei ole ju lambi küljes hoidmine(veel vähem igasugu klambrite omamine ja kasutamine) ega lasu tulemuse selgitamine.

Seadus ütleb iseenesest, et võib kasutada tasku või otsmikulapmpi.
§ 5. Jahipidamise muud nõuded
(1) Tasku- või otsmikulampi võib kasutada lasu tulemuse selgitamiseks ning haavatud või surnud uluki otsimiseks.

Või tõlgendatakse seda nüüd nii, et taskulampi ja pealampi võib kinnitada püssile :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas kakuke »

Mõni kindlasti tõlgendaks seda ka nii, et taskulamp peab olema taskus ja otsmikulamp otsa ees. ;) Aga kui otsmikulambi kätte võtad? Siis vist võiks kohe protokolli välja kirjutada? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas andrus »

Mul on 5 patakaga Maglite.Seda vist ei tohigi kasutada,tasku ei mahu ja otsa ette ei kinnita kuidagi. :lol:

Mulle tundub,et pimedas on ikka tunduvalt mugavam kedagi kuskilt võsast otsida kui see lamp on relva küljes.Mitte,et ühe käega hoiad lampi,teise käega püssi ja siis kolmandaga teed omale teed.
jahismurf
undik
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 13, 2012 11:31 am

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas undik »

Jahilugu lühike: hunt on lastud Tartumaal. Isahunt, kaalus 38,420. Nagu ikka , piirasime metsa sisse ja peale paari pauku jooksis hunt mulle sülle. Lasu tegin umbes 5 m pealt. Lask läks küll s..ti, ilus kolju läks vett vedama. Sihtimine läks nihu, susi muutis suunda :evil: Aga noh, vähemalt saab ilusa trofee naha näol.
See siis vahepalaks põlevale diskussioonile, mis tekkis mis iganes klambrist. Klambrit ei kavatse ma igaljuhul maha võtta, kuna see pole minu lasutulemusi mõjutanud. Ja kasutan seda mitmeks erinevaks otstarbeks. 8) Mõistvatele tänud!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas aadu kadakas »

andrus kirjutas:Mul on 5 patakaga Maglite.Seda vist ei tohigi kasutada,tasku ei mahu ja otsa ette ei kinnita kuidagi. :lol:

Aga korralik "vars" vähemasti sellisel ju taga...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas kakuke »

aadu kadakas kirjutas:
andrus kirjutas:Mul on 5 patakaga Maglite.Seda vist ei tohigi kasutada,tasku ei mahu ja otsa ette ei kinnita kuidagi. :lol:

Aga korralik "vars" vähemasti sellisel ju taga...

Aiai, milliste asjadega Andrus jahis käib. Taskusse see ei mahu, tähendab taskulamp pole. Mõni liigitaks selle kindlasti relvaseaduse alusel löögirelvaks. Mina Sinu asemel saeks selle küll igaks juhuks pooleks. :lol:

§ 11. Relvade liigitamine
4) külmrelv – relv, mis on ette nähtud objekti kahjustamiseks lihasjõu abil vahetus kontaktis kahjustatava objektiga;
§ 15. Külmrelvade liigitamine
1) löögirelv (kumminui, teleskoopnui, kettnui, teraspiits, kasteet jt);
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Pilt tõstetud õigesse kohta :P

Postitus Postitas vallo »

Turvamehed kutsuvad seda pikka Määglaiti Neegrisurmaks. Hollywoodi filmitööstus on andnud endast kõik , et maailma mõjutada.
Vasta