Garmin koera GPS

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Suletud
jaht
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 18, 2010 9:40 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jaht »

Tere,
Selline küsimus, et kas tõesti on Eestis otsa saanud Garmin koera GPS? Oleks huvi 320-ne.vastu aga ei leia seda Eestist või tuleks otsida seda Soomest ning Rootsist?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Feen »

Mis otsas. Pole neid siia veel eriti j6udnud. Samas, vaata postitus yles, 1 ju lausa pakkumisel.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
matu1
Postitusi: 53
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:46 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas matu1 »

Hakkab enda astro vist otsa saama, nimelt ei kalibreeri kompassi ära, kaugust näitab normaalselt, suht raske orjenteeruda võõral maastikul nii, kaarti näitab ainult ühes suunas keera jaama kuhu poole tahad .Tekkis peale seda kui joodeti kinni käsijaama antenni juhe mis ongi paljudel probleemiks olnud kui vahetad antenne.On kellegil sarnane probleem olnud . Ette tänades Matu
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas hundikütt »

On ka mõned korrad juhtunud aga mul on aidanud see,kui olen korraks välja lülitanud.Sisselülitades on hakanud korralikult tööle.
urunugis
Postitusi: 14
Liitunud: P Okt 22, 2006 8:49 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas urunugis »

On kellelgi infot/kogemusi USA Garmin GPS-i ümber programmeerimisest meie sagedustele?On see teostatav?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuna tundub kompetentne inimene olema ,siis küsiks kõige suuremat probleemi.Kas kuidagi on võimalik ka Astro tööraadiost suurendada? Ma ei mõtle siin autoantennide kasutamist jne.
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

kult kirjutas:Kuna tundub kompetentne inimene olema ,siis küsiks kõige suuremat probleemi.Kas kuidagi on võimalik ka Astro tööraadiost suurendada? Ma ei mõtle siin autoantennide kasutamist jne.

Kasuta avamerel :D -seal takistused puude ja küngaste/mätaste näol puuduvad ja kauguseks saab oma 8 km kätte tavaantenniga!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas kahro »

Kas ka gps-si saab ümber häälestada ?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui gepsu saaks ümber häälestada euro rihmadele, oleks küll päris hea. Siis ei peaks täis uut komplekti ostma hakkamagi, piisaks uute rihmade ostmisest ainult.
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

Mitte et ma seadusekuuleTuks muutuks,aga Eesti seadused on paraku ainult lollidele ja ausatele inimestele kirjutatud.Pätt teeb naguinii kuda tahab ja jääb veel õigust ülegi,karistatakse tavaliselt ohvrit.
Parim näide on LE keeld sõita ristmikule punase tulega.Tallinna suurematel ristmikutel rikub seda sätet IGAS TSÜKLIS 3...5 autot vähemalt.Karistamatult.Ja seda seal,kus rikkuja "kinnivõtmine" on lihtsamast lihtsam!
Kui minu kuuldu vastab tõele,siis Eestis on ainult 2 (KAKS) liikuvat "pelengaatorit",mis on võimelised "valedelt" DS20..DC40 tulevat impulssi tuvastada,mis tegelikkuses ei häiri mitte kedagi ega midagi.Ja sedagi ainult siis,kui on teada,kus ja millal "vale" saatjaga koer viibib.Seega lähima 10 aasta jooksul vähemalt võivad koerakasvatajad kasutada seadmeid mistahes võimsusega mistahes sagedustel.Peaasi et kasutajat rahuldaks.Seega jõudu ja jaksu peaga/kätega "jupitajaltele" seadmete näitajate moderniseerimisel minu poolt (y) (b)
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas duma »

Olulised postitused koos kasutajaga siit kadunud? Paluks infot!
duo on parem
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas duma »

Nii pajatan siis oma kaardist kogemustest.
Sai mitmel korral maa-ameti poole pöördutud, et saada omale garminisse katastriüksustega kaart. Vastus: ei tehta garminile.
Sai taodeldud uued metsakavad ja sealraames ka garminile kaart. kavad olemas kaarti garminile ei tehta!

Sai nüüd 3 päeva testitud Kaupo kaarti. Väga detailne ja on olemas ka nüüd enda metsade katastriüksuste numbrid koos piiridega. Siiamaani +- 5m kõik piiripunktid üles leidnud.
Miinustest ainult, et tiba aeglasem on (seda peaks saama tasakaalustada teat. kaartide väljalülitamisega) ja hetkel ei tööta navigeerimine. Ma eeldan, et Kaupo töötab selle kallal ja peaks mingi aeg ka korda.
Mina omale enam mingit regio/eomap-i ei osta. See kaart kordades detailsem ja täpsem!
duo on parem
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

duma kirjutas:Nii pajatan siis oma kaardist kogemustest.
Sai mitmel korral maa-ameti poole pöördutud, et saada omale garminisse katastriüksustega kaart. Vastus: ei tehta garminile.
Sai taodeldud uued metsakavad ja sealraames ka garminile kaart. kavad olemas kaarti garminile ei tehta!

Sai nüüd 3 päeva testitud Kaupo kaarti. Väga detailne ja on olemas ka nüüd enda metsade katastriüksuste numbrid koos piiridega. Siiamaani +- 5m kõik piiripunktid üles leidnud.
Miinustest ainult, et tiba aeglasem on (seda peaks saama tasakaalustada teat. kaartide väljalülitamisega) ja hetkel ei tööta navigeerimine. Ma eeldan, et Kaupo töötab selle kallal ja peaks mingi aeg ka korda.
Mina omale enam mingit regio/eomap-i ei osta. See kaart kordades detailsem ja täpsem!


Kes vana kuue maha viskab, see uue kuue selga paneb ehk umbrohi hävine, tuleb va sindrinahk uuesti tagasi. Aga Mr Duma, lubasin, et teen sulle kiht kihi haaval kasutatava kaardi, et lülitad sisse-välja kihid, mida tahad. Nu kuna sa tead, et see võtab aega mõnikümmend minutit vaid, siis kiirustama ma ei hakka, kui tulen, siis arutame koos läbi, mis kihid, mis kaardid, mis detailid... Navigeerimise küsimuse juba suutsin lahendada, uus asi õpitud. Lihtne asi oli. Ja Duma, +/- 5m on GPS-seadme süü eelkõige. Ülitäpseks ei lubatagi tavakasutaja GPS-seadmeid. Ametlik eksimise ulatus on 10m seadmel.

Ja mismõttes kaarte ei tehta?! Sina ütled mulle objektid, punktid, piirid, alad, jooned ja mina ütles sulle "Valmis!" Nimekiri objektidest on üüratult pikk, mida lisada. On oluline, et peetaks meeles üht pisiasja. Kindlasti Garmini eri mudelite omanikud on näinud, et kõiki detaile korraga ei kuvata, siis põhjus lihtne. Kaardikiht koosneb määratud bitilise jaotusega ja isegi Astro 320 ei näita kõiki punkte korraga, testisin minu tehtud Võrtsjärve kaardiga. Objektide hulk ulatub ca 24-ni! Kontrollisin, jah 24 objekti Max Zoomi astmega ühes sektoris! Seega tuleks edaspidi luua kaarte, mille kihid saab eraldi välja lülitada! Kihiks pean objetitüüpe, näiteks majad, teed, rajad, alad, võsad, objektid, teated, maamärgid, sügavus-kõrgusjooned jne. Mida rohkem kihte, mida lülitada, seda kergemini saavutatav kiirus.

Ja ilmselt pean siinkohas avalikult ja kurjalt ütlema, et ärge tegelege piraatlusega, ärge jätke makse maksmata nagu kopeeritakse ka kaarte ühelt mälukaardilt teisele. Ärge muutke oma seadmete parameetreid! Aga mis ütleja mina olen...
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas duma »

Itimees kirjutas:
Ja mismõttes kaarte ei tehta?! Sina ütled mulle objektid...

Selles mõttes kaarte ei tehta, et sain sellised vastused maa-ametist ja maamõõdubüroost, kus lasin metsaarengukavad teha!
duo on parem
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas aadu kadakas »

Paistab, et kanged itimehed teevad tõsiseid parendusi. Hüva, aga ehk peakski siis tegema midagi päris oma ("tehtud Eestis"), mitte vaid olemasolevatele seadmetele midagi peale ehitades ennast presenteerida :?:
Suletud