Kukkedega relva võõrandamine.

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Vasta
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Kukkedega relva võõrandamine.

Postitus Postitas antonio »

Tere.
Lugu selline:Isal on ametlik kukkedega(kaitseriivita) sileraudne.Oma vanuse tõttu tahaks ta selle mulle anda(relvaluba on mul olemas)kuna ta ise enam jahil ei käi.Aga olen kuulnud,et kaitseriivita relvasid enam arvele ei võeta.Tõenäoliselt toetudes relvaseaduse pg 29 lg 3-le,mis ütleb:jahitulirelv on põhiliselt jahipidamiseks ettenähtud sileraudne,vintr. või komb. püss,millel on kergesti lülituv kaitseriiv.
Kas selle relva saatus ongi edaspidi vaid kollektsioonis või on mingi võimalus seda võõrandada nii,et sellega ka edaspidi jahil võib käia?Või pole üldse takistust selle võõrandamisel ja kasutamisel?

Tänan ette vastajaid,kes ei laula vaid laulu:Loe ise seadusest välja :)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kukkedega relva võõrandamine.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sellega ei tohiks küll mingit probleemi tekkiida,kukkedega jahipüsse on ilmas hulgi.Kui sa hästi uurid,siis on tal ka kaitseriiv/mehanism olemas.Ilma päästikut vajutamata kukk vastu lööknõela ei saa minna.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Kukkedega relva võõrandamine.

Postitus Postitas duma »

Mäletan, kui relvaeksamit tehes ytlesid, et kukkedega relval puudub kaitseriiv siis eksamit ei sooritanud.
duo on parem
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Kukkedega relva võõrandamine.

Postitus Postitas kalur »

Relvaeksam peaks ikka kirjalik olema ja kui üks vastus vale ei kukuta sind keegi läbi.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Kukkedega relva võõrandamine.

Postitus Postitas duma »

Meil oli täitsa kirjalik ja suuline, kus pidid relvaosi ja ohutust teadma!
duo on parem
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kukkedega relva võõrandamine.

Postitus Postitas honkomees »

sai mõni aeg tagasi tütre nimele kogu mu arsenal paralleelloale tehtud, sh ka kukkedega püssid, ei olnud mingit probleemi, ei usu et midagi oleks viimaste kuude jooksul muutunud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kukkedega relva võõrandamine.

Postitus Postitas aivar00 »

Kukkedega jahipüss täiesti legaalne jahirelv. Ei maksa naiste juttu saunas pikalt kuulama jääda :lol:
ikka lõbusalt
Vasta