Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:.... ,aga seda arvan teadvat küll mida mõtleb jahimees kes oma noore koerakesega läheb metsa sigadele süia viima ja mõne hetke pärast leiab selle murtuna kõigest 100-150 m kaugusel endast.Sellest mehest ilmselt saabki ......,kuidas sa neid nimetasidki!

Kult, räägid enda kogemusest?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pigem konkreetsest juhtumist.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas jaan juhus »

GC kirjutas:
jaan juhus kirjutas:Noor hunt ei julge isegi vana kährikuga kakelda! Kui ei usu, küsi Jüri käest! :D :D :D :D (y) (y) (y)

Võta ta siis tuppa ja vii vaeseke teki alla,jäta tuli ka põlema äkki kardab pimedat.


Kui ma ei eksi, on sellest ka üks rajakaamera videoklipp, kus kährik laiab noore hundiga.
Üritan selle saada ja sulle saata. Õpime loomi tundma!


Ootan seda klippi huviga, tahaks juba loomi tundma õppida.Minul on kõik laikad poole aastaselt kährikuid murdnud ja mis se hunt teistmoodi on.
Võibolla teil seal keskel on hundid hella hingega.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Tahaks filmi näha kuidas 6 -kuune kutsikas üksinda korraliku kähriku maha murrab. :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

Just, iga kährik pole veel ka "korralik" kährik. Mõni üksik on nagu vana lõvi ise. On ka selliseid nähtud, aga harva.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Tundub et ,Kakuke on ka kõike näinud. Mul ükskord pimedas noor emane laika leidis korraliku kähriku ja tahtis teda maha murda aga,kährikueit näris koeral jalad puruks.Läksin koera päästma ja nähes mind lendas mulle peale ja kiskus krt uued kummikud ribadeks.Läksin koer süles koju.Paar nädalat hiljem lasin ta koera eest maha nagu sea.Oli kõva kutt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

Kõike kindlasti mitte, aga midagi ikka. :) Kui muidu Feeni taks käkib ikka suht iga kähriku ära, siis viimane lugu oli see talv, kui tegime ilvesejahti ja mööda ilvesejälgi minnes lõi koer ühe kännu all sellist lamenti ja sai nii tappa, et Feen arvas juba kännu all olevat ilvese enda. :P Lõpuks ikka lasime ta sinna maha, aga see oli ere kuju ka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas TRG »

OT:
Mul oli ükskord nii,et laika võttis põdrajahis kähriku ja see peitis ennast kännu alla.Hoidis laikal jalast kinni ja aina rebis.Laika nuttis ja tegi väga südantlõhestavat häält,kährik kähises ja jalast lahti ei lasknud.Kestis see jant u. 20 minutit.Koer tõmbas kähra kännu alt välja nii,et kähr hoidis jalast kinni,siis sai laika hea haarde ja värk lõppes kähku.Koera jalg oli veidi lõhki,aga jaht läks edasi.Tegemist oli suure vana kähraga(suurim keda ma näinud olen),koer oli 6,5 kuune(see oli tema kolmas kährik) ja kui nüüd kährikut näeb siis enam armu ei anta.
Õnne peab olema
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

kakuke kirjutas:Kõike kindlasti mitte, aga midagi ikka. :) Kui muidu Feeni taks käkib ikka suht iga kähriku ära, siis viimane lugu oli see talv, kui tegime ilvesejahti ja mööda ilvesejälgi minnes lõi koer ühe kännu all sellist lamenti ja sai nii tappa, et Feen arvas juba kännu all olevat ilvese enda. :P Lõpuks ikka lasime ta sinna maha, aga see oli ere kuju ka.



saite ikka kahepeale hakkama, padrunid otsa ei saanud :D :D :D
mäletan et kunagi siin oli kirjutis et keegi ladus 30-06ga kolm matsu enne kui maha jäi :shock:
on ikka hirmus loom :mrgreen:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas andrus »

Irvita irvita.....olen näinud juhust kus lasti kährik praktiliselt pooleks.15 min hiljem soovis esimene pool veel oma teekonda jätkata.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sooviku »

Kährik on kuri loom,see on selge :lol: .Aga hundi teema juurde tagasi tulles oli täna Vikerraadios juttu hundi Eesti rahvusloomaks nimetamise plaanist.Kui nii läheb,siis ega rahvuselukat või küttida.
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Hundid

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Tahaks filmi näha kuidas 6 -kuune kutsikas üksinda korraliku kähriku maha murrab. :lol:

Võin saata sulle pildi,kuidas 3 kuune laika ca.samavanust kährat tuuseldab :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Kolmesed on ju üsna abitud ainult suur kõht.Ma pole nii väikseid proovinud.Ei julge suvel koertega metsa minna.Pärast mõni kaebab. (y) Pildi võid ikka saata . :P
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas GC »

jaan juhus kirjutas:
GC kirjutas:
jaan juhus kirjutas:Noor hunt ei julge isegi vana kährikuga kakelda! Kui ei usu, küsi Jüri käest! :D :D :D :D (y) (y) (y)

Võta ta siis tuppa ja vii vaeseke teki alla,jäta tuli ka põlema äkki kardab pimedat.


Kui ma ei eksi, on sellest ka üks rajakaamera videoklipp, kus kährik laiab noore hundiga.
Üritan selle saada ja sulle saata. Õpime loomi tundma!


Ootan seda klippi huviga, tahaks juba loomi tundma õppida.Minul on kõik laikad poole aastaselt kährikuid murdnud ja mis se hunt teistmoodi on.
Võibolla teil seal keskel on hundid hella hingega.


Pean vabandama... on siiski ainult foto, ja ühe väga lugupeetud jahimehe kirjeldus oma silmaga nähtust, kuidas kährik karusöödal kuidagi oma lihapala noorele hundile ei taha loovutada.
Ja usun, et hundi käitumine saaklooma ründamisel on ikka väga teistsugune küll kui laikal.
Kui palju koeri on oma mõtlematu tegutsemise (õigem oleks vist öelda inimese aretuse ja dressuuri) tõttu opi lauale või veel hullem, loojakarja sattunud.
Hunt (muidugi ka teised kiskjad) vastupidi ei tohi lubada endale saaklooma ründamisel ühtegi viga. Sellest rääkis seoses sügiseste lammaste murdmisega mõni aeg tagasi Kuku raadios väga põhjalikult Aleksei Turovski.
koos koeraga
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Soomes ja Venemaal põhjustas sel nädalal pisikese rahvusvahelise skandaali :lol: Euroopa aktivistide poolt kogutud raha abil Vene Karjalas hunte kasvatav bioloog Vladimir Bologov http://wolfshilfe.de/
Väidetavalt on mees aastate jooksul kasvatanud ja loodusesse lasknud vähemalt 57 hundut.

Soomes Pöytyäl jaanuaris hundijahi käigus tabatud ja piisava skandaali põhjustanud kaelustatud emahunt, arvatavasti alfaemane, võib mitmete asjatundjate arvates olla koerhunt :lol:
Kui mahti saan, kaevan selle loo kohta pisut rohkem infot. Igatahes on sealpool juba tõsiselt arutusel teema, kas koerhuntide kaitsmiseks ikka tasub nii palju ressursse ja aega kulutada :wink:
Vasta