Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aadu kadakas »

uugamets kirjutas:Siis selle uue seaduseelnõu valguses ja kogu selle ''seadusloome'' valguses on võimalik sellest kõigest juba etteulatuvalt öelda, et andke andeks, Teiega me enam jahipiirkonna kasutusõiguse lepingut ei pikenda, kuna Teie, kui piirkonna rentnik pole usaldusväärne ja Teil on juba eelneval perioodil rikkumine ning hoiatus.
Sealt edasi on juba hästi lühike samm EJS-i haldusleping ja selle tühistamine ministri määrusega.

Kuulda, et soolise ja vanuselise koosseisu rikkumiste tõttu küttimismahtudes on Keskkonnaametid siin-seal juba alustanud nõiajahti.
Punarebane
Postitusi: 31
Liitunud: P Okt 25, 2009 9:52 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Punarebane »

Juhiks veel tähelepanu, et need protsendid seal tabelis on % kogu liitunud pindalast, mitte maakonna pindalast. :idea: Kui nüüd vaadata Pärnumaad, mille kogupindala on 4806 km2 e 480600 ha, siis protsent kogu maakonna pindalast tuleks vaid hädine 4%. Kui nüüd linnad/asulad maha arvata, siis protsent suureneks, kuid mitte märgatavalt.
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas klem »

uugamets kirjutas:Mis puudutab seda jahipidamise keelamist, siis ametlikult peab olema info üleval lehel

http://www.keskkonnaamet.ee/sadr/index. ... +keelamine


See link otsib kõigi Keskkonnaameti dokumentide (kirjade) hulgast väljendit "Jahipidamise keelamine". Arusaadavalt ei saa see olla pädev info, sest kodanik ei pruugi end just täpselt niiviisi väljendada.

Põgusal pealevaatamisel näib, et jahindusega seonduv registreeritakse Keskkonnaametis funktsiooni "Jahinduse korraldamine" alla. Vastav otsing http://www.keskkonnaamet.ee/sadr/index. ... rraldamine
toob ca 8000 dokumenti ning nende hulgas hakkab silma ka jahiseltside teavitamised jahipidamise keelust.. aga seal on ka muid huvitavaid dokumente.. näiteks tundub, et väga paljudel jahiseltsidel on probleeme jahipiirkonna kasutusõiguse loa tingimuste täitmisega.. aga ka muud.. nt 15.mai 2012 on kristel.arukask@erametsaliit.ee edastanud e-kirjaga neile laekunud maaomanike avaldused jahikeeluaktsiooniga liitumiseks. Neid avaldusi on tervelt 4 tk kokku.

Aga jahiseadus.ee tegijatele soovitaksin (nagunii nad loevad seda foorumit) teha graafikud, kus on väljendatud "% kõigist keelajatest". Saaks palju vingemate numbritega opereerida.

k.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tänud Klem viite eest.
Minu meelest polegi vaja eriti uut seadust niiviisi vägisi läbi suruda. Lihtsalt Keskkonnaministeeriumi allasutused täidavad käsku ning elimineerivad atraktiivsemate jahimaade tänased kasutajad põhimõtteliselt 2 (ehkki ka 20 oleks hõlbus leida) eksimusega ehk peatatakse kasutusluba. Siinkohal võiks huvi pärast kah miskit kaarti värvima hakata, et leida seoseid suurte metsaomanikfirmade (kes ju protestiaktsioonis lõviosa moodustavad) maade asukoha ning Keskkonnaameti ettekirjutuste vahel. Huvitav, kas riigijahipiirkondade oksjonivõitjaid ka niimoodi peenfiltrist läbi lastakse? Igatahes tekiks võimalus kellegi teisega hakata kasutusloa teemadel riigil läbi rääkima. Iseasi on see, kui palju hakkavad lepingu tekstid muutuma, kui 1 ja 1 kokku liidetakse (suureramaa+riigimaa).
Aga spekulatsioonid spekulatsioonideks. Loodan, et asjad nii ei lähe...
Hoopis huvitavam paistab mulle hoopis see, et ettekirjutustes on aluseks jahikorralduskava koos arvukuse umbmäärase hinnanguga. Ja seda olukorras, kus eriliselt on rõhutatud, et jahikorralduskava täna kehtib, kuid homme saab sellest ajalugu!
Väga eestilik lugu, kus praktikas hakatakse enne asju ellu viima,kui uut seadust pole veel vastu võetudki. (y)
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aadu kadakas »

Üks asi veel.
Ja pole mul oma paarikümne hektari maaga tegelikult mitte midagi kaasa rääkida. Kuidas asjad lõppeks ka ei arene, tuleb ikkagi kuuluda mingisugusesse "klubisse", kus on liikmelisuse kohustus, liikmemaks ja kõik need muud nõuded esindusfunktsiooni omava "keha" poolt.
Nojah, eks ta ole...
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

aadu kadakas kirjutas:Väga eestilik lugu, kus praktikas hakatakse enne asju ellu viima,kui uut seadust pole veel vastu võetudki. (y)



Nuu eks riigiasutus RMK näitas ju mõningast sügavat eeskuju kahh .. eks nood tuuled sealt puhuma hakkasid.
Seda, et oksjonivõitjatele ettekirjutusi tegema hakataks, see on ilmselt juba eos välistatud selle jahinduse kommertsalustele viimisega - ehk siis see, kes maksab, see tellib ka muusika.

Oli vist sääntne lugu...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Eik »

aadu kadakas kirjutas:Üks asi veel.
Ja pole mul oma paarikümne hektari maaga tegelikult mitte midagi kaasa rääkida. Kuidas asjad lõppeks ka ei arene, tuleb ikkagi kuuluda mingisugusesse "klubisse", kus on liikmelisuse kohustus, liikmemaks ja kõik need muud nõuded esindusfunktsiooni omava "keha" poolt.
Nojah, eks ta ole...


Just, just..aga kas "suured poisid" sind oma 20 hektariga üldse piruka juurde tahavad :D Seda väikemaaomanikele ju praegu ei räägita, et kui asi läheb hektarite peale siis sõidetakse neist ikka üle ja jälle piilud aia tagant ja kiristad hambaid !
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas KeegiVeel »

Austage ka teisi jahimehi!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aadu kadakas »

KeegiVeel kirjutas:http://www.jahiseadus.ee/

Arvan, et auditooriumile tuttav link. Mind huvitab Teie seisukoht või lihtsalt põhjus, miks taaskord viide?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

Ei hakanud uut teemat tegema, aga ma ei saa aru, kas ainult mulle tundub nii või see uudis ongi kuidagi hiljaks jäänud, et äkki ikka oli 1. aprillile mõeldud. :)
http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... deks-.html
Maksad ära 1 (või 2?) eurot hektar aastas, taod kinni kahjud ja saad taskurätil pidada lepingu järgi nii suuruluki, kui ka väikeulukijahti. Ma juba mõtlen, et äkki oleks selle teema ikka pidanud tegema huumori rubriiki? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kusjuures rubriik ''Maaomaniku kohustused'' tulenevalt riigi seadusandlusest ja kehtestatud korrast jäävad pehmelt öeldes olematuks selles lepinguüllitises, mida EJS-i lehe kaudu lugeda saab ....
Seadused aga räägivad teist keelt - silmas pole peetud ainult seda kehtivat ''jahisäädust''.
Maaomaniku kohustused on hoopis suuremad. Võtame kasvõi ulukikahjude ennetamiseks ette võetav, ''maaomaniku'' omapoolsete kohustuste näol. Sellest aga pole poolt silpigi lepingus .. on ainult soov saada raharulli - 2 eurot per hektar... Seega esimene linnuke on lastud lendu eeskujuks teistele ''maaomanikele''.
Eks üks riigis asuv asutus, või on see erafirma, annab oma jahikorraldusega tugevat ''eeskuju'' ...

Soovitaksin kohalikel jahtkondadel, kus nimetatud äriühingute kinnistud asuvad, tutvuda põhjalikult kehtiva seadusandlusega väljaspool ''jahisäädust'' ja tublisti täiendada ''maaomaniku'' kohustusi, kui mingikski lepingu sõlmimiseks peakski minema.

Kakuke ..

Nood on alles idud, varred-õied-viljad alles ees. Huumorist on asi peris kaugel ...
Sai seda teemat siin ka varasemalt päris mitme rubriigi all lahatud ja selle üle arutletud.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:Ei hakanud uut teemat tegema, aga ma ei saa aru, kas ainult mulle tundub nii või see uudis ongi kuidagi hiljaks jäänud, et äkki ikka oli 1. aprillile mõeldud. :)
http://www.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... deks-.html
Maksad ära 1 (või 2?) eurot hektar aastas, taod kinni kahjud ja saad taskurätil pidada lepingu järgi nii suuruluki, kui ka väikeulukijahti. Ma juba mõtlen, et äkki oleks selle teema ikka pidanud tegema huumori rubriiki? :M

No kui muidu oli tänane päev suht masendav, siis seda lepingut lugedes ajas ikka päris naerma :D
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Kui peale üht uitmõtte avaldust siinses foorumis: viewtopic.php?f=36&t=9762&start=0
Sõimas kasutaja Taat mind äärmuslaseks. Isiklikult püüan asju ja olukorda laiemalt vaadata.
Tundub tõeks saamas kõik see, mille eest siin foorumis varasematel aegadel on püütud erinevate kasutajate poolt hoiatada. Ei soovi kedagi- kellegi vastu ässitada, vaid loodan, et inimesed hakkavad kaasa mõtlema.
No mitte ei tea, kas naerda, või nutta. Asi on enam kui tõsine. Kui EJS paneb sellise lepingu kodulehele ülesse, siis tekib küsimus, kas ikka esindatakse jahimeeste huve?
Kui see oli aprilli nali, siis naeran hiljem,- kui tuleb sellekohane teade.
Antud hetkel olen tõsiselt mures.
Loomulikult hakatakse hiljem õigustusi otsima a-la, et keegi ei käskinud alla kirjutada jne.
Pretsedent on loodud ja küll selle järgijaid leidub.

Lugupidamisega
J.Partsioja
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas gunnar »

Puhas huumor, sellest 20t ha kuulub 25-26 ha ka mu jahiseltsi alla. Detailidesse laskumata võin öelda et las maaomanik tegeleb seal väikeuluki jahiga vastavalt oma soovile... Või noh, ejs lehel oli kirjas "kui on huvi " aga kui ei ole ? Panevad keelu peale ? Ongi kobrastel kaitseala olemas :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin: Detailidesse laskumata võin öelda et las maaomanik tegeleb seal väikeuluki jahiga vastavalt oma soovile...

Täpselt sama seisukoht ka meil kuigi nende firmade maid meil ei ole. Kuna väikeuluk on puhtalt maaomaniku "probleem" ,siis andku minna. Rahakoti rauad lahti ja otsigu lolle jahimehi, kes pudrumägesid kokku hakkavad neile tassima.
Need maaomanikud aga kes mõistlikult lepingud teevad saavad abi esimese kurtmise korral. Kas just 100 % tõhusalt aga meie anname endast parima, et nende soovidele vastu tulla.
ikka lõbusalt
Vasta