Prillid

2005. aasta teemad
Suletud
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Prillid

Postitus Postitas Pikk »

Kindlasti on siin foorumil jahimehi kes kannavad prille, küsiks neilt kuidas on nad lahendanud probleemi et prillid tõmbuvad uduseks kui metsas ringi rassid?
Ise olen korra jätnud sea laskmata sest nii kui seisma jäin ja sihtima hakkasin siis oli pilt väegade udune, siga sindrinahk ei ootanud ka ära nii kaua kui prillid puhtaks pühkisin :lol: . Olen kasutanud mingid niiskuse sidujat või midagi sarnast , sai kunagi optika poest ostetud aerosool aga sellest on kasu suht lühiajaline.

Kui oled kütiliinil siis probleemi pole aga koeraga ajus olles on nahk kogu aeg märg ja prillid udused.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Isegi prillidega, aga olen olukorras kus kiirelt vaja taastada selge nägemine kasutanud võtet "näppudega üle prillide". Töötab väga hästi. Kui kiire üle läheb küll siis aega neid puhastada. :D
Häda on aga suurem kui optika või binokkel juhtub uduseks minema. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Siin pole muud, kui laserlõikusele ja nägemine 15 minutiga prillivaba.
Või siis kontaktläätsed...?
Hundist toakoera ei saa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

ee.tervis'es kirjutati, et lõikus ei anna alatist tulemust, st et tulevikus on prillid ikkagi tulemas. mitte 100 % juhtudest, aga siiski. pluss et seda korrigeerimist ei saa teist korda enam teha, kui, siis ainult suht ruttu peale esimest.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Estlander kirjutas:Siin pole muud, kui laserlõikusele ja nägemine 15 minutiga prillivaba.
Või siis kontaktläätsed...?

Ei aita alati, mul öeldi, et
1. läätsed on minu imelikele silmadele vastunäidustatud
2. paremaid prille ka pole võimalik valida ehkki näen suht viletsalt ka prillidega
3. üks silm on kumera ja teine nõgusa läätsega - ei tea mis see tähendab.
Ühesõnaga, vaevle edasi, ajus olles kasutan ka Kakukese meetodit, olen ka mingi mögaga neid kokku määrinud, aga ega ikka ei aita küll. Üldiselt, kuna viletsa nägemise tõttu on lahtise sihikuga laskmine üldse porbleemne, meeldib optikaga lasta.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Ma arvan, et normaalne inimene peaks ikka oma füüsilised võimed suutma ühitada soovidega. ****, mina ei kipu paleriiniks, kuigi mõnes stseenis saaks võib olla hädapärast ka hakkama. Kui ikka silmad ei võimalda normaalselt püssi lasta, siis on lõksujaht ka jaht.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Tänane prille mitte vajav ,võib neid aastate möödumisel väga vajada.See pole koht uhkustamiseks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vari kirjutas:Ma arvan, et normaalne inimene peaks ikka oma füüsilised võimed suutma ühitada soovidega. ****, mina ei kipu paleriiniks, kuigi mõnes stseenis saaks võib olla hädapärast ka hakkama. Kui ikka silmad ei võimalda normaalselt püssi lasta, siis on lõksujaht ka jaht.

See pole koht kus köhida sellist asja. Ei arutata, et kas prillidega tohib jahti pidada või ei, kui tahad sellel teemal sõna võtta siis palun väga, tekita uus teema ja ajame juba seal sellist juttu. Kui antud teemas kodus pole siis palun sõna mitte võtta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Vari kirjutas:Ma arvan, et normaalne inimene peaks ikka oma füüsilised võimed suutma ühitada soovidega. ****, mina ei kipu paleriiniks, kuigi mõnes stseenis saaks võib olla hädapärast ka hakkama. Kui ikka silmad ei võimalda normaalselt püssi lasta, siis on lõksujaht ka jaht.



Ma arvan et lisaks füüsilistele võimetele võiks iga inimene hinnata ka oma vaimseid võimeid, kas ta ikka kõlbab jahimeheks :evil:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

osadel optikatel on kohe olemas nn prillid,mida saab vastavalt nägemisele reguleerida, kahjuks ei oska öelda kas see tegelikuses toimib.
243win
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vari kirjutas:Ma arvan, et normaalne inimene peaks ikka oma füüsilised võimed suutma ühitada soovidega. ****, mina ei kipu paleriiniks, kuigi mõnes stseenis saaks võib olla hädapärast ka hakkama. Kui ikka silmad ei võimalda normaalselt püssi lasta, siis on lõksujaht ka jaht.

Kaugelt nägemiseks V E E L prille ei vaja ja lõksuga põtra ja siga ei püüa :D
Kivi kotti!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma ise prille ei kanna, aga vend küll. tal see prillide uduseks minemine ikka mõnikord probleemiks on olnud. Eks need prillid nüüd veidi sega küll-vihmaga peab ta neid ikka päris tihti puhastama. Aga sa, Vari, lähed küll veidi liiale. Ega nad sind ei sega. Pea ise jahti ja lase teistel pidada. Pühivad prillid puhtaks ja lasevad edasi. Ja kui sulle prillikandjatega koos jaht ei sobi, ära siis käi nendega, kes see käsib. Mõnel mehel on nimetissõrm läinud ja laseb keskmise sõrmega- saab hakkama ja mis see teiste asi on. Võib-olla oled jälle nõrgem kui mõni teine ja ei jaksa nii kiiresti joosta, kas sul kästakse siis koju jääda? Võib-olla jah. kui sa teda segad, aga kellegi teisega ehk sobiksid ikkagi.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Ei ole prillikandjate vastu,eks meist enamus hakkab neid varem või hiljem kandma,aga mingi piir peaks olema.Tean meest,kes ei teinud 30 m pealt inimese ja soku vahet.Prilliklaasid olid umbes 2cm. paksused,aga ametlik jahimees.
Kõige hullem pidigi vanemas eas olema,siis näed päeval enam-vähem,aga videvikus ei näe midagi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eks see nägemine ole meil kõigil nii nagu papa ja mamma poolt päritud on. Endalgi see häda tekkinud, et kirbukirja lugemine päris viletsaks muutunud just tänu arvutiga pidevale töötamisele. Kaugelt aga nägemine hea. Prillide vajadust küll veel ei ole (käisin alles autojuhtide med. komisjonis), samas palju vanemaid mehi, kes lugemisel kasutavad prille, laskmine toimub neil ilma prillideta ning tulemused olnud siiani rahuldavad.
Seetõttu küll ei julgeks kedagi nägemise pärast maha teha. Vanemaks jäävad kõik.
ikka lõbusalt
Suletud