Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aivar00 »

Saadeti ka meile enne jaani see keelustajate nimekiri - ja oh üllatust - mitte ühtegi eraisikut. Kõik puha OÜ-d ning nimed korduvad isegi Rapla maakonna lõikes. Ei ole veel ise mahti saanud, et välja selekteerida kui palju konkreetselt minu jahipiirkonda jääb. Kohila vallas üldsumma ha on aga 200 ha. See on ainult piisk meres. Eks tuleb veidi googeldada - ehk õnnestub ka firmade omanikud välja selgitada.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Palju aga samas see omaniku väljaselgitamine ikka annab. Või kuidas Hendrik diplomaatiliselt ütles:"Soome pensionifondi omandis olev jur. isik."
Välek kirjutas:"Pealtnägijas" oleks paras teema, mida pureda, materjali rohkem, kui mitme saate jagu.

Minu teada üle aasta tagasi temaatikavihje sinna tiiba jõudis, kuid kuna siis olid plaanid täis ning suvevaheaeg ees - arvati, et teema aktuaalsuse püsides võiks uuesti tagasi tulla sügisel. Ju siis pole nii aktuaalne või on põletavamaid asju, mine tea. Aga ise arvan, et meedia ei taha seda poliitilist kukepoksi eriti analüüsida. Eriti veel, kui ERR sõltub teadagi kelle armust ning erakanalitel on vaja pigem lugu, kui sügavamat sisu.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas gunnar »

Ma olen siin paar päeva seoses keeludega mõelnud mis edasi võiks saada ja ausalt öeldes tundub et mitte midagi erilist. Tuleb lihtsalt oma samme natuke teisiti seada, ehk vältida alasi kus keelatud, et mitte anda ainest märgeteks jahipiirkonna kasutusloale. Selgelt on näha praegune olukord, kõigepealt välja hoiatused mingite suhteliselt pliiatsist imetud süütegude kohta ja seejärel keelud. Jahimehele tehakse selgeks et uued ajad on alanud. Olgu siis nii. Kui kuskil keelualased tükid asetsevad viisil et seal on raske näiteks aju korraldada nii et ei satuks keeldu riivama siis seda ka ei tehta. Puki- hiilimis- ja varitsusjaht jääb.
Pigem oleks aeg hakata maa ja metsaomanikel, viljakasvatajatel, hakata mõtlema sellele et kes hüvitab neile keelu all olevates metsatükkides elavate loomade poolt tekitatud kahju. Kui soome pensionifondi metsi haldava firma kinnistul kos on jaht keelatud õitseb koprapopulatsioon ja minu mets seal kõrval saab selle tõttu kannatada, ei ole mitte süüdlane jahimees. Kui söödakohtadelt kust ka jahti peeti aga nüüd jaht keelatud on loomad põldu siirduvad jne...

Ma ei karda et see 1 siga või sokk mul laskmata jääb,küll ma ta mujalt kätte saan, aga mul on mure et "jürimõislik" kapitalism on metsa jõudmas. Justnimelt nii ühe metsafirma kes on ka keelajate hulgas ütles : "kapitalism on metsa jõudnud". Aborigeenidel olgu siis aeg sellest aru saada.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Olen varem maininud sobiva juriidilise ruumi tekitamist domineerivamate huvigruppide tarvis.
Gunnari postitus pani taas selle üle mõtlema. Tegelikult oleks hädavajalik, et ka siin mõni "suure ajuga" juriidikapersoon asju lahti räägiks.
Kasvõi see moment, et kui maaomanik keelab omal maal jahipidamise, kuid samal ajal kehtib rendijahipiirkonnal riigiga (Keskkonnaamet korraldab) sõlmitud jahipiirkonna kasutusleping. Või see, et kinnisasja piiramine ning tähistamine keelu korral. Ning kontrollmehhanismid jmt.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

Täpselt nii ju ongi! Kui tuli on takus, ei jäta keegi oma vara päästmiseks tuletõrjet kutsumata, kui just kindlustuspettust ei plaanita. Selline käitumine peegeldab reaalsust isegi "murettekitavalt"- "kui pole enam ulukeid, kes metsaomanikele kahju tekitavad, siis keda me paukude ja püssirohutossu sees edaspidi taga ajame".Või ehk ongi mingit sorti pettusega tegemist.... :shock: :lol: . Oletame, et jama ka ei aeta,---- puudub ka reaalne probleem- kes siis laseks oma vara ulukitel hävitada? Suletud ring, kõigile, kuni riik ei otsusta, millist jahindust soovib, nagu kuskil teemas jutuks oli.
Viimati muutis Välek, E Juun 25, 2012 10:09 pm, muudetud 1 kord kokku.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas gunnar »

Välek kirjutas:Täpselt nii ju ongi! Kui tuli on takus, ei jäta keegi oma vara päästmiseks tuletõrjet kutsumata, kui just kindlustuspettust ei plaanita. Selline käitumine peegeldab reaalsust isegi "murettekitavalt"- "kui pole enam ulukeid, kes metsaomanikele kahju tekitavad, siis keda me paukude ja püssirohutossu sees edaspidi taga ajame".Või ehk ongi mingit sorti pettusega tegemist.... :shock: :lol: . Oletame, et jama ka ei aeta,---- puudub ka reaalne probleem- kes siis laseks oma vara ulukitel hävitada?


Siin tekibki olukord kus eramondi püha puutumatus polegi enam niiväga puutumatu. Samas kui ühel kaunil päeval leitakse et "meie ei palu looduselt armuande vaid võtame ise mis vaja" siis jah, ulukid hävitatakse ja metsas on ideaalne olukord metsakasvatajatel ...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

Kas uue jahiseaduse omavaatelist versiooni saaks esitada ka niiöelda vastasleeri esindajad? Siinne tarkade klubi saaks kindlasti töötava ja mõistliku versiooniga hakkama.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Joosep Käba »

Laekusid esimesed keelud ka Viljandimaal- Metsatervenduse OÜ.
Mina kes ma mette kottigi metsandusest ei jaga olen selle ettavõtte näitel aru saanud et metsatervendus on suurelt osalt lageraie. Vähemasti meie kandis. :shock:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tänatsel päeval ongi nii, et enamus on kanged metsakasvatajad ning -parendajad, aga enne ei saa asju paremuse poole arendada, kui tuleb lagedaks teha, sest näe kurask, mets kasvab ees... :roll:
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas rixa »

aadu kadakas kirjutas:Tänatsel päeval ongi nii, et enamus on kanged metsakasvatajad ning -parendajad, aga enne ei saa asju paremuse poole arendada, kui tuleb lagedaks teha, sest näe kurask, mets kasvab ees... :roll:


Eriti valus on see, et selle Metsatervenduse üks suuromanikest juhib ka RMK nõukogu :)
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

rixa kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:Tänatsel päeval ongi nii, et enamus on kanged metsakasvatajad ning -parendajad, aga enne ei saa asju paremuse poole arendada, kui tuleb lagedaks teha, sest näe kurask, mets kasvab ees... :roll:


Eriti valus on see, et selle Metsatervenduse üks suuromanikest juhib ka RMK nõukogu :)


Hakkab kohale jõudma, et käib poliitilis-äriline malemäng, kus juhtiv roll on RMK-l ja ministeeriumil ning ministeeriumi rahajömmidest nõustajatel.
Kui nüüd objektiivsem olla siis malemängul on ka nimi .. ''Tiim Mati-Andres-Ants & CO'', kes kasutavad organisatsioone etturitena, et viia ellu šahh-matt ehk kasum iga hinnaga.
CO hulka kuuluvad nii ostetavad-müüdavad poliitikud ja nende käepikendused juristid .. ei saa üle ega ümber ka sellest, et sinna CO hulka kuulub ka kogu meedia.

Ja muide, seesama ülalmainitud tiim on töös olnud meie nn iseseisvuse aja algusest saadik.

Keegi ei märka midagi, keegi ei vastuta millegi eest ja elu eestimaal veereb .. aga kuhu ?

Üks markantne näide poliitilis-ärilise malemängu kohta ka juurde...

http://www.maaleht.ee/news/mets/metsuud ... d=64574484

http://www.metsaselts.ee/index.php?opti ... Itemid=225

Ja nii edasi ... kui jätkaksin, siis läheks nii inetuks, et meie siinsed moded oleksid sunnitud mu inetute sõnade tõttu keskkonnast isoleerima .. aga tahaks öelda väägadema sitasti ja veel rohkemgi, kuid ma olen parem natuke aega nüüd ise :V
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas greenhorn »

Seltsi päälikutele soovitus: võtke kätte ja suhelge nende keelavate maaomanikega!
Asi pole üldse nii hull, kui kaardilt, tabelist või meediast kajastub. Teispool telefoni on samasugused inimesed kui meiegi. Kõik on läbiräägitav.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas gunnar »

greenhorn kirjutas:Seltsi päälikutele soovitus: võtke kätte ja suhelge nende keelavate maaomanikega!
Asi pole üldse nii hull, kui kaardilt, tabelist või meediast kajastub. Teispool telefoni on samasugused inimesed kui meiegi. Kõik on läbiräägitav.


Just, öeldakse et jah, saame aru et suht mõtetu üritus, ise ka ei tea miks kaasa läksime aga nüüd ei hakka muutma ka. Ja nii ongi. Isegi kui olid lepingud/kokkulepped olemas, ikkagi keelud peal. Rumalus, ignorantsus ja ülbus on see.
Kasutaja avatar
Indrek S. E.
Postitusi: 50
Liitunud: N Veebr 17, 2011 11:37 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Indrek S. E. »

Ikka ei väsi jätkamast selle vana jutuga (nagu swedbanki siil): seaduse senise loome pärast murelikud jahimehed saavad ometi:
1.moodustada seltsingu. See ei tähenda, et senisest mtü-st tuleb välja astuda
2. seejärel saavad nad teha pöördumise Riigikogule sooviga, et viimane deklareeriks oma huvi jahinduse regulatsioonis.
3. Riigikogul ei ole mingit võimalust, seda deklaratsiooni jätta tegemata.
4. Keskkonnaministeeriumil ei ole omakorda võimalust, sellele vilistada.
5. Üksõik kui vastik see huvi (ühelt või teiselt poolt vaadatuna) ka paistab, on seejärel kõigil hoopis lihtsam edasi minna.

Lõppkokkuvõttes saab vormistatud mingi seadus. Kui see kellelegi ikka hullusti huvide pihta käib, siis saab alustada muutmisprotsessi. (tõtt öelda on vähe usutav, et kui Riigikogu on lõpuks suutnud riigi huvid määratleda, siis keegi väga pihta saab) Ja ongi vähemalt mingigi lahendus, mingiks ajaks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas kakuke »

Indrek, miks arvad, et (rea)jahimees ei ole rahul praeguse seaduse ja korraldusega?
Ma ise mõtlen nii, et kui riik suudab oma huvid lõpuks kirja saada, ei pruugi see lõpus kelelgile meeldida. Siiani elu näidanud, et suurim huvi on suures plaanis olnud kõik rahaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta