Optika väljast udune. Mida teha?

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Peale eilapäevast 31 kuuma vikas õhta ikke korraliku kondensaadi üles ja selle nahka korralik lask ka läks. Püss justkui vette oleks keegi kast.
Optika "piimas" sekunditega peale mikrokiuga kuivatamist.
Mis on halenaljakas siis vanake ca 12x odavam bussnelli binokkel näitas kui miki ei miskit udu ei miskit kuivatust. Siad puha põllus näha ilusti! :shock:

On keegi kasutand prillipuhastusvedelikku? Antistaatiline, uduvastane, kirjutab pakend. :M Võiks abi olla?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas TiitR »

Mina kasutan läätse/prilliklaasi puhastus vedelikku. Peale püssi pühastamist ja ka laske on teinekord paar õli täppi peal ja pihustiga on väga mugav asja toimetada, spets lapp ka kasas. Ostsin mingist prillipoest aastaid tagasi ja kestab siiani. Soovitan. Kui relvakapi lähedale peale puhkust satun võin mingi nime ka sealt pealt äkki leida, kui soovid.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas Joosep Käba »

No täna siis testitud. See vedelik mis mul udu vastu ei aitand. Aga läätse puhastada on super, susts peale kerge tiir mikrokiuga ja nagu uus. Kuivalt ikka kugeltki niilihtne asi pole. Ilmselt säästab selline puhastus ka läätse vääristust.

Udu vastu leidsin ka rohtu. Istusin, nautisin hilisõhtast jahedust, vaatasin kuda üks suurem ja üks vähem emis nisu ampsavad ja põrssakarja ohjavad. Miks binokkel uduseks ei lähe? A sellepärast et on vastu sooja kõhtu ja ka käes pidevalt. Võtsin siis optikal ka käega ümbert. Ütlema nii, et minutit 2-3 ja udu pealt kadunud. Tuleb hoida käega soe. Lihtne elu. :shock:

Ma ei tea kas pärispotikad sellist poputamist vajavad a mu Meoptale tundub meeldima.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas gunnar »

Joosep Käba kirjutas:Ma ei tea kas pärispotikad sellist poputamist vajavad a mu Meoptale tundub meeldima.


Ei vaja. Ainuke variant kus on väljast uduseks läinud optika oli kui talvel peale liinil seismist autosse sooja istusin. Riided ka loomulikult hakkasid kohe aurama niiet külmale klaasile tekkis korralik kondents. Aga see ka ainuke selline olukord. Optika Swarovski Z6.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas ninja »

http://www.frankonia.de/Optik-Pflegespr ... mmer=56462
Kasutasin seda ja siiani kasutan, pole leidnud sellele veel väärilist vastast... :wink:
Lasin tuttavalt Saksamaalt saata :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas mrr »

Kui tihti sa sellega töötled? Ma just ka viimase saadetisega tellisin seda!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas ninja »

Kui ilmad niisked ja külmad siis enne igat väljasõitu, aga kuivemate ilmade puhul teen hingamistesti kui udu tekib, siis käin lapiga optika uuesti üle. Lasen väikese sahmaka lapi peale :D ja seejärel kannan ühtlaselt optikale mõlemale otsale ja viimase läbipaistvuse saavutamiseks puhun õrnalt läätsele peale ja pilt klaar nagu läätsesi poleksi vahel :P .
Aine jätab antistaatilise kaitsekihi läätsele ja seeläbi muutub veeaur läbipaistvaks! (y)
Muud Eestis müügilolevad tooted pole seda igatahes suutnud.
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas mrr »

Tänan väga põhjaliku kirjelduse eest!
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas frukt »

:oops: vana teema aga astusin ise nüüd ämbrisse,ja oleks abi vaja,ostsin miski carnauba puhastusvedeliku,ja peale koduste aparaatide puhastamise[prillid,kuvar}läksin nii julgeks et puhastasin ka optikat,alul vaatasin et ah kui kena ja ühtlane läige läätsel ja pukis polnud kah viga, selge kui vesi,aga hämaras põllul tutkit udu esiläätsel peal,krt prooviks jalutatud ka vihmaga õues ei midagi aga kui minna kuskile kraaviserva kus õhk külmem kohe udune ja kui lapiga udu maha siis max min ja udu tagasi aga kui tulla nagu stabiilsemasse temp alale tagasi udu kadunud-krt nüüd käi lapp pihus põllus :evil: -ise mõtlesin et äki süüdi se vaha mis etiketil kirjas ,et kui saaks selle mingi puhastusvahendiga maha-enesekaitseks olgu öeldud et müügineiu oli ilus nagu kuuvalge öö-eks ta üks kooliraha ost oli :mrgreen:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas andrus »

Auto klaasidel peale vahatamist sama teema.Suht närvidele hakkas käima kui iga kord vaja peoga üle klaaside tõmmata,et saaks sõita.Pesemisest polnud mingit tolku,võtsin tuima näoga atsetooni ja paberi ning pärast pesin puhtaks.Mure kadunud....kas sa aga optikaga seda proovida julged ma ei tea . :lol: :lol:
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas aivar00 »

Arvan, et atsetoonist märksa ohutum on piiritus. Olen paar korda ostnud nanomaxi klaasivaha. Sellega on kaasa antud piirituse baasil vedelik, millisega tuleb autoklaas peale pesemist ja vahaga katmist üle käia - pidi eemaldama allesjäänud nn. rasvad. Ja klaasivaha "uuendamine" käis samuti selle vedelikuga. Igatahes peale autoklaasi töötlemist kiirusega üle 60-70 km/h sõites kojamehi kasutada ei ole vaja ca 1 kuu. Kas just optikat vahatama peab :M aga puhastamiseks peaks piiritus või piirituse baasil mögin kindlasti sobima.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas smtasku »

See vihmapiiskade eemaldamiseks mõeldud klaasivaha ei olegi mõeldud uduvastasena. Udu tekke vastu on teised vahendid ja need üldjuhul ei ole kauakestvad. Kui metsas midagi spetsiaalset käepärast pole, siis ajab hädapärase asja ära sülg.
Autoklaasidele olen seespidiselt kasutanud Turtlewax'i AntiFog nimelist aerosooli. Täitsa töötab mingi aeg. Olen seda pannud ka optikale enne metsa minekut, uduseks ei ole läinud. Võibolla ei oleks ka ilma selleta läinud, mine võta kinni.
Aga prillidele ja optikatele mõeldud spets uduvastaseid vahendeid leiab prillipoest.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas Välek »

Eile hommikul külma ilmaga avastasin, et optika seest udune. Läätsed seepoolt. Alguses kruvisin esimese läätse lahti, tuulutasin veidi. Olukord pisut paranes. Paar korda asukohavahetust autos ja päeva lõpuks oli olukord nii hull, et väljavaade polnud grammigi parem, kui kastemärjast kilekasvuhoonest. Kastepiisad olid optikaläätsel optika sees tihedalt üksteise kõrval... Jätsin optika kamina kohale ööseks kuivama. Täna oli olukord tunduvalt parem, siiski oli pisut niiskust veel läätse keskmises osas märgata- selline õrnalt udune ring, ümbert vaatepilt puhas. Tundub, et lämbemas ruumis saab selle häda välja ravida, aga küsimus tekkis, miks selline asi üldse juhtus? Siiamaani kõike samamoodi teinud, Relv samas temperatuuris, samas kohaski toatemperatuuril. Ujumas pole püss käinud, pikalt pole vihmagi saanud ja nädalaid jahiski käinud. Lisan veel, et täna jahis sellist jama ei tekkinud, temperatuurivahetust sai rohkem kui eile. :roll:
Viimati muutis Välek, P Nov 06, 2016 7:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas kalur »

Mis optikaga tegu?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Optika väljast udune. Mida teha?

Postitus Postitas Välek »

Nikon lainurk. Huvitav, et seda kondensi tekkis eile päeva jooksul juurde. Vaatasin äsja optikasse- soenenud tänagi tunde kamina kohal- hetkel pole enam märgata niiskust läätse keskosas.
Vasta