küsitlus raamat "jahimehe köök"

Siin võiks jagada muljeid jahindusalasest kirjandusest ja anda infot erialakirjanduse kohta.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

jahimees kirjutas:Mul ka raamat riiulis, tänud kaasaaitajatele, kes asja käima lükkasid, et see raamat ilmuks.

Kokaraamatu koht pole riiulis, vaid köögikapi või -laua nurgal alati valmis tööks...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

honkomees kirjutas:
jahimees kirjutas:Mul ka raamat riiulis, tänud kaasaaitajatele, kes asja käima lükkasid, et see raamat ilmuks.

Kokaraamatu koht pole riiulis, vaid köögikapi või -laua nurgal alati valmis tööks...

Ongi köögis maitseainetega ühes riiulis.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Raamat tore. Aga nüüd kordus see mida täheldasin juba raamatus Prantsuse köök. Tsiteerin - Me ei ole harjunud sööma tuviliha ja konnareied võivad ehk esile kutsuda mõningast vastikustunnet. (lk 24 pt. Perenaistele). Ja raamatus ei ole ühtegi retsepti tuvilihast (küll konnadest).
Ja nüüd siis raamatus Jahimehe köök... tsiteerin - Järgnevalt näiteks toodud retseptid on mõeldud põgusaks pilguheiteks jahinduskulinaaria ajalukku, mitte tõemeelse üleskutsena kuldnokad supiks keeta. (lk 96. pt Vähe tuntud jahilinnud). Ja raamatus pole ühtegi retsepti kuldnokkadest. Küll rästast. Rästa peaks küll kunagi järgi proovima, aga esielgu veel nepidki proovimata. Kahju, et kuldnokast retsepti pole (mul tuli kohe silme ette Xtuhandete kaupa üle pea vihisevad kuldnokad :) ).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Nende väikeste lindude liha pidi olema väga hea, ise olen ainult neppi teinud, kuid naabrimehe jutu järgi on nepp nii toitev, et lisan kohe ka naabri retsepti.
1. Lase nepp surnuks.
2. Võta suur käär musta leiba, pigista nepist "pasteeti" leivale ja söö.
3. Peale tühjakspigistamist puhasta nepp ära ning suitseta ära.
4. Võta teise naabriga 1 liiter valget viina ja asu neppi peale haukama. Neppi pidi isegi üle jääma, aga maitse asi.
Tegelikult on metskurvits väga hea maitsega, kui ainult viitsimist on temaga jännata. Omal naine tegi viimati, kui kevadine nepijaht veel lubatud oli, aga enam ei viitsi valmistada ja ise ka selle "varblasega" jändamiseks lihtsalt ei jätku aega.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Feen kirjutas: aga esialgu veel nepidki proovimata


Kindlasti proovi ära,väga maitsev suutäis :D Ma proovisin kohe seda esimest rooga mis raamatus.
Linde lase ikka mitu ja nagu kirjas,lase jahedas rippuda.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Minu meelest asjalik raamat, võiks kordustrükki kaaluda ikka.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Kas keegi ei tea öelda on seda raamatut veel kuskil saada,magasin maha õige aja,aga ise suur liharoogade austaja.Kodus lihatoidud tavaliselt minu teha.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mõnes raamatupoes kindlasti on veel müügil. Muidugi Jahimeeste Seltsist Kuristiku tänaval võid ka küsida kui Tallinna satud.
ikka lõbusalt
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Rakveres raamatupoes on Jahimehe köök veel täitsa saadaval,ise täna ostsin.
Pihelgas
Postitusi: 12
Liitunud: L Sept 11, 2004 11:04 am

Postitus Postitas Pihelgas »

Mina paneks kasutajatele südamele, et ärge kõike puhta kullana võtke, mis trükitud. Järgnev on isiklik kogemus seoses "Jahimehe köök" raamatuga.

Suuruluki marinaadi retsepti järgi tuleks lisaks 300g valgel kuivale veinile ka pool klaasi lauaäädikat lisada. Mul naine küll kahtles, aga mina torkasin raamatu talle nina alla ja käsutasin köögist minema.

Lauda istudes pidin äärepealt kõrvakiilu saama - põltsamaa "kosmos" oli selle põdraprae kõrva poisike. Hoolikalt pikitud peekonist ja maitseainetest oli säilinud ainult välimus.

Nagu sellest veel vähe - välja reklaamitud "haruldaselt maitsvat põdrapraadi" oli sööma kutsutud ka jahimehest sõber abikaasaga. :VS

moraal..

:D
Viimati muutis Pihelgas, T Mai 10, 2005 12:12 pm, muudetud 1 kord kokku.
Austus neile, kes võitlesid ja langesid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Seda nüüd küll, et kõiki ei saa 1-1-ele teha, kuid kaldun arvama, et selle äädikaga on selline asi, et hr Kard pidas silmas tõenäoliselt söögiäädikat, milline on tavalisest poes müüdavast 30% ikka kõvasti lahjem. Mina ei ole kunagi täpselt segu teinud vaid alati maitsnud. Selle nn söögiäädika maitse on hästi õrn hapu vesi. Muidugi parem on kasutada veiniäädikat, milliseid on erinevate maitsetega päris palju müügil. Samas olen täheldanud seda, et tehes samuti põdralihale Kardi raamatu järgi marinaadi, siis kord juhtus, et liha jäi marinaadi seisma 4 päevaks. Siis oli ka lihal liiga tugevalt nn hapu veini maitse tunda. Seega kõik on antud esmaseks soovituseks endapoolsete variatsioonidega. Samas igal inimesel on erinev maitse.
ikka lõbusalt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

ausalt öeldes niipalju kui mina igasugu veine kasutanud olen on sealt ainult üks s.....t välja tulnud.
243win
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

jahemees kirjutas:ausalt öeldes niipalju kui mina igasugu veine kasutanud olen on sealt ainult üks s.....t välja tulnud.

Peab mõõdukalt ikka! Mul üks nö äädikaks käind koduvein ajab selleks puhuks asjad jutti. Aastaid on jätkunud. Spetsiaalselt seisab korviga keldris.
Kuid paar aastat kasutan hoopis "Delikatessi". Kel mesilasi ja aurga vahasulatamisest suira+mee+muu mõnus- magus möks aurutaja põhja jääb, panen pudelisse, saab marineerimisel aluseks ja aasta otsa teen kõiksugu liha. Lindu ja ka kala :!: Grillimisel ei kõrbe nagu puhta meega marinaadilisand. Teeb vana kiimakolli kah hõrguks :wink:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Minu arust on poest saadav balsam äädikas ka päris hea asi (y)
Kivi Kotti!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

küsitlus raamatust "Jahimehe köök"

Postitus Postitas jorr »

Katsume kõiki ikka oma maitse järgi.Jahimees kes lihaga hakkama ei saa on pool jahimeest.
noorus on ilus aeg
Vasta