Jahikoera hind ja hundid?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas sooviku »

Jahilistis käib praegu kõva Aare Jaama poolt algatatud arutelu jahikoera hinna ja huntide poolt murtud koerte üle.Hetkel on hinnaks saadud 4000-5000 eurot.Arvan,et seda teemat võiks siingi jätkata.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas honkomees »

noh see kirjavahetus käis kunagi hommikupoole, praegu kõik rahunenud ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas puugi »

Ma ei teagi täpselt kas kellegile on hundi söödud koera hüvitatud?Ma arvan,et momendil ei müü ka keegi sellise hinnaga töötavat koera. :M
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas sax »

kui oma koera nii kõrgelt hinnata siis ma arvan et nii head koera ei müüks ka isegi kui keegi oleks nõus seda hinda maksma, ega koer ei ole auto, korter või jalgatas. vähemalt minu jaoks mitte. :!:
inimesed ka kindlustavad oma elu miljoni peale, kas sa arvad et keegi oleks nõus sellest(elust) vabatahtlikult loobuma kui leiaks ostja :?:
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas TRG »

Eesti vist töötavat koera ilma põhjuseta ei müüda jah,aga näiteks Valgevenes,Venemaal või Ukrainas on see suur äri( nii olen vähemalt mina aru saanud).
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas puugi »

Suvel pakuti kahte koera kes asusid Valgevenes.2-aastaste koerte eest taheti ainult 2000 ja 1000 Euri.Üks töötas laitmatult põdrale teine karule ja metsseale.Ja meil loodab keegi 5000-ga koera müüa? :VS Aga kui kellegil hundid koera nahka panevad võiks sellest teised ka teada saada! :!:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas kakuke »

Loen seda juttu ja ausalt öeldes ei saa pärist hästi aru, vist enne ei saagi, kui oma koer nahka pannakse, aga risk jahikoer kaotada on alati suht suur olemas. Ja ütleb vanasõnagi, et kui hunti kardad, siis metsa ära mine. See raha teema on üldse kuidagi kummaline koera ümber. Väga võõras. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas baddmann »

Minu jaoks on selles Jahilisti teemas jahikoera hind vägagi teisejärguline teema. Peamine mõttearendus käib teema algatajal tõenäoliselt selle ümber, et n.ö hundimajandajate suunas saaks midagi öelda, ja vot jahikoera rahaline väärtus (mis nagu ei peaks üldse mitte väike summa olema) on siis üks argument millegi väitmiseks. Mille täpsemalt, jääb veidi segaseks. Ilmselt soovitakse, et konkreetses paikkonnas oleks huntide seire tulemusena tuvastatud tõenäoline arvukus loetud suuremaks. Seirajate poolt jälle loetakse seda väiksemaks ja ei taheta neid n.ö pehmeid loendustulemusi seireandmetesse sisse lüüa.

Aga mis oleks, kui jahimehed ei kütiks näiteks järgmised 3 jahihooaega mitte ühtegi hunti, ilvest, karu - täisrahu suurkiskjatele ? JP kasutusõiguse loaga läheks KKA-l keeruliseks õiguskindlalt EU kaitse all olevate suurkiskjate küttimise kohustuse pealepanemise, kuna - pange tähele - juba praegu ei majandata suurkiskjaid mitte ÜHE konkreetse JP territooriumil, vaid limiite jagatakse tegelikkuses väljaspool JP kasutusõiguse lubade kehtivuse süsteemi.

Ja ärge palun tulge mulle ütlema, et mis siis küll saaks kitsede, põtrade, sigadega. Ma tean seda. Lihtsalt et kui JP kasutajaid kotitakse, siis JP kasutajad tegelikkuses saavad ka vastu kottida riiki ;)

BM
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas hundikütt »

Ma ütleks selle kohta ,et otsitud teema.Paljud siis on hundi läbi oma jahikoera kaotanud-üksikud.Kõik metsas kaduma läinud koerad pole ju hundi murtud.Kordades rohkem on laikasid hukka saanud sea läbi ja hagijaid jälge ajades auto läbi.Kelle käest me siis neid kahjusid nõudma hakkame.Iga jahimees koera võttes on alati sellised asjad enda jaoks selgeks mõelnud ja teab,et ka selline saatus võib koera tabada.Üks tähelepanek veel-hukka saavad ikka head koerad,lontrustega ei juhtu midagi. :evil:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas puugi »

hundikütt kirjutas:Ma ütleks selle kohta ,et otsitud teema.Paljud siis on hundi läbi oma jahikoera kaotanud-üksikud.Kõik metsas kaduma läinud koerad pole ju hundi murtud.Kordades rohkem on laikasid hukka saanud sea läbi ja hagijaid jälge ajades auto läbi.Kelle käest me siis neid kahjusid nõudma hakkame.Iga jahimees koera võttes on alati sellised asjad enda jaoks selgeks mõelnud ja teab,et ka selline saatus võib koera tabada.Üks tähelepanek veel-hukka saavad ikka head koerad,lontrustega ei juhtu midagi. :evil:

Tõestatult hundi murtud koerad loen praegu kahe käe sõrmedel kokku.Ma pean silmas jahikoeri. :M
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas hundikütt »

Sea poolt tapetud ja auto alla jäänud jahikoerte lugemiseks ei piisa ka varvaste appi võtmisest :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas andrus »

Autosid ja sigu on kordades rohkem ka kui hunte.
jahismurf
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas MLP »

koerigi on kordades rohkem kui hunte!
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas puugi »

Autod on esikohal,teiseks on mahalaskmised siga alles kolmas? :P
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikoera hind ja hundid?

Postitus Postitas andrus »

Kuskil on vastavad tabelid olemas?? :D
jahismurf
Vasta