Jahis ainult naised

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Jahis ainult naised

Postitus Postitas Feen »

Siit ja sealt tuleb killukesi, et jaht toimus, saaki saadi jne. Mitte mingit muljetamist ega arutelu. Nii, jahinaised, pilte, juttu, muljeid!
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Victoria »

Feen kirjutas:Siit ja sealt tuleb killukesi, et jaht toimus, saaki saadi jne. Mitte mingit muljetamist ega arutelu. Nii, jahinaised, pilte, juttu, muljeid!


Ma arvan et naised tegelevad asjdega milleks nad päriselt loodud ei ole. Seega ei julge nad ka eputada nagu mehed mehiste asjdega ikka teevad.
Täna ma julgen öelda oma arvamust et naised on loodud elu andma mitte võtma. Võtta on kõige lihtsam. Kui ma käisin natuke aega tagasi see sügis mõned korrad Andres Lillemäega jahil siis sai paljudest asjadest räägitud ja ma sain oma mõttele kinnitust ja julgust sellest et ma ei ole ainuke kes mõtleb nii. Naine on loodud elu andma mitte võtma. Kui pärast minu saadet kuhjus jahikoolitusele hullult naisi(tibisi) siis ma hakkasn mõtlema et see ei ole nagu päris positiivne käik asjale. Seda miks mina jahinaine olen ja miks koolitan jahimehi ja nende koeri on hoopis teine sisu. Aga rahvale seda ei avalikustata, sest rahvale meeldiv veri ja pisarad.
Mina teen seda oopis teisel eesmärgil. MA mõtlen ette rohkem kui mõned aastad selles valdkonnas.Ma käin jahil ja olen sellega koos selleks et jahieetikat parandada ja oma koer atööd õigustada. Et oleks vähem lohakust, ükskõiksust ja rohkem austust loomade vastu.
Naised võtke ennast kokku ja mõelge sisimas läbi miks te seda teete?
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
Grenka
Postitusi: 7
Liitunud: N Apr 14, 2011 5:47 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Grenka »

Oli tore jahipäev. Ilmataat oli meiega ja ka jahiõnn naeratas.
http://www.tv3play.ee/play/287373/?autostart=true
Ja miks mina kui naisterahvas metsas?
Meeldib: mets, loomad, värske õhk, adrenaliin (mitte looma laskmisest), püssi laskmine (võistlused), igapäeva tööst hoopis teine keskkond ja inimesed ja ma võiks seda rida jätkata veelgi...
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Victoria »

Grenka kirjutas:Oli tore jahipäev. Ilmataat oli meiega ja ka jahiõnn naeratas.
http://www.tv3play.ee/play/287373/?autostart=true
Ja miks mina kui naisterahvas metsas?
Meeldib: mets, loomad, värske õhk, adrenaliin (mitte looma laskmisest), püssi laskmine (võistlused), igapäeva tööst hoopis teine keskkond ja inimesed ja ma võiks seda rida jätkata veelgi...

AGa palun jätka seda rida. huvitav on teada. püss , mets loom, erinev argipäevast ei ole piisav.
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Victoria »

Victoria kirjutas:
Grenka kirjutas:Oli tore jahipäev. Ilmataat oli meiega ja ka jahiõnn naeratas.
http://www.tv3play.ee/play/287373/?autostart=true
Ja miks mina kui naisterahvas metsas?
Meeldib: mets, loomad, värske õhk, adrenaliin (mitte looma laskmisest), püssi laskmine (võistlused), igapäeva tööst hoopis teine keskkond ja inimesed ja ma võiks seda rida jätkata veelgi...

AGa palun jätka seda rida. huvitav on teada. püss , mets loom, erinev argipäevast ei ole piisav.

Nüüd ilmselt agiteerin eputamist ka naiste osas kes on nagu "jahimehed" aga las tulla saabki teada ehk mis toimub naiste peas kes tahvad olla jahi tegelased
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas kaliiber »

#Naised võtke ennast kokku ja mõelge sisimas läbi miks te seda teete?#

Kui mina oleksin naine ja veel vallaline, siis ma arvan, et teaksin küll mikspärast ma jahimeheks hakkaksin :wink:

Jahiseltsides kohtud nii või teisiti paljude vallaliste meesisikutega, kelle puhul on esiteks juba politsei sinu eest suure töö ära teinud - enne relvaloa andmist on välja selgitatud, et tegemist pole joomari, agressiivse või ebastabiilse kodanikuga.
Teiseks on jahipidamine niivõrd kulukas hobi, et seda aktiivselt harrastav tegelane ei saa olla majanduslikult mitte toimetulev.

Kui otsid tulevast kaasat traditsioonilistest kohtadest (nt ööklubidest), siis pakun et vähemalt 9 esmapilgul meeldivana tunduvat kandidaati 10-st omab mõnd eelpool läbikäinud omadust (joomar, agressiivne, ebastabiilne, mitte toimetulev). Aga et nende puuduste olemasolust aimu saada, kulub iga isendi puhul märkimisväärselt aega...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas sammal.habe »

oioioi...
eelmistest postitustest tulvab traditsioonilst mehekeskset maailmanägemust.
ah et taandame naised sünnitusmasinateks, kelle jahilkäimise ajendiks on vaid soov sobilik isane hankida, et masinana tööle asuda? 21. sajandil võiks natuke avarama pilguga soorollidele vaadata, või mis?
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas kaliiber »

sammal.habe kirjutas:oioioi...
eelmistest postitustest tulvab traditsioonilst mehekeskset maailmanägemust.
ah et taandame naised sünnitusmasinateks, kelle jahilkäimise ajendiks on vaid soov sobilik isane hankida, et masinana tööle asuda? 21. sajandil võiks natuke avarama pilguga soorollidele vaadata, või mis?


Minu (loe: shovinistliku tõpra) seisukoht on, et naised on samasugused nii 17 kui 21 sajandil. Ainult meeste maailmapilt on käesoleval sajandil pahatihti veidralt lillaka varjundi võtnud.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas draiwer »

Ega naine üksi anna elu ja meil meestel ka suur roll selles :D ning ajaloolased räägivad,et inimese arengus olid naised alguses kütid mingil perioodil.Naistele meeldib ka see seltskond ja tegemised mis käib jahindusega kaasas ja kõige kindlam sellest osa olla on hakata jahimeheks.Kui rääkida elu võtmisest siis ei oska öelda kas naised sellele jahimeheks hakates mõtlevad ja on valmis.Meil on.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas annaliisa »

see aasta saab jah öelda, et naised eputanud pole oma jahiga, kuigi just põhjust oleks, sest saak oli ju hea :) varasemad aastad on igal pool meedias nädal enne ja peale sellest jahist räägitud ja isegi reporterid olid jahis, eks see oli ikka küll eputamine :)
aga ootan huviga juba uut jahimeest, et muljeid lugeda! (y)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas kakuke »

Ma tean ka nii mõndag tuttavat naist, kes jahinaiseks hakanud. Paraku tikub elu sinna poole olema, et ikka väga väga väike protsent jääb selle juurde pidama ja ongi hingega jahi juures.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:Ma tean ka nii mõndag tuttavat naist, kes jahinaiseks hakanud. Paraku tikub elu sinna poole olema, et ikka väga väga väike protsent jääb selle juurde pidama ja ongi hingega jahi juures.

Ülejäänud käivad mõned korrad jahis ära ja siis 9 kuu pärast sünnitavad :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas sooviku »

rajaleidja kirjutas:Ülejäänud käivad mõned korrad jahis ära ja siis 9 kuu pärast sünnitavad

:lol: Ja siis jääb jahimehest isa lapsepuhkusele.









Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas pktaks »

Mina verivärske jahinaisena tunnen siinkohal ennast veidi puudutatuna. Käisin kevadel Tartus jahikoolitusel, 45-sest pundist 6 olid naised, mina ei julgeks võtta sõna nende kõigi eest ja väita, et nad on tibid, kelle jaoks jaht on a) rikkale mehele saamise variant või b) niisama eputamise asi lühikeseks ajaks. Meil kõigil olid omad põhjused, miks me olime just sellel koolitusel ja kui aus olla, siis minu jaoks tekkis hoopis mitme meesisendi puhul küsimus, et miks ta seal koolitusel on.
Selle aja jooksul, mis ma jahis käinud olen, ei ole ma kohanud veel halvustavat ega eelarvamuslikku suhtumist oma pundi meestelt ega ka lähituttavatelt. Vastupidi – ollakse heatahtlikud, toetavad ja soosivad. Ja selle kõigega käib kaasas ka võrdne kohtlemine, ei ole mingit erikohtlemist ega poputamist. Kui nüüd arvata, et naisel ei sobi jahis käia sellistel põhjustel nagu Grenkal välja toodud on, siis on minul küll küsimus, et aga mis need põhjused siis on, mida loetakse jahipidamist piisavalt põhjendavaks, näiteks meeste puhul? Kas pole mitte täpselt seesama – loodus, seltskond, adrenaliin, aja veetmine, püssi laskmine? jne. Minu arvates loomade lisasöötmine, sihtide puhastamine, jahieetika, laskmise tulemuste parandamine jms on iseenesestmõistetav, mis jahindusega kaasas käib, seda ju ometigi ei peaks eraldi hakkama ette loetlema.
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Jahis ainult naised

Postitus Postitas Victoria »

pktaks kirjutas:Mina verivärske jahinaisena tunnen siinkohal ennast veidi puudutatuna. Käisin kevadel Tartus jahikoolitusel, 45-sest pundist 6 olid naised, mina ei julgeks võtta sõna nende kõigi eest ja väita, et nad on tibid, kelle jaoks jaht on a) rikkale mehele saamise variant või b) niisama eputamise asi lühikeseks ajaks. Meil kõigil olid omad põhjused, miks me olime just sellel koolitusel ja kui aus olla, siis minu jaoks tekkis hoopis mitme meesisendi puhul küsimus, et miks ta seal koolitusel on.
Selle aja jooksul, mis ma jahis käinud olen, ei ole ma kohanud veel halvustavat ega eelarvamuslikku suhtumist oma pundi meestelt ega ka lähituttavatelt. Vastupidi – ollakse heatahtlikud, toetavad ja soosivad. Ja selle kõigega käib kaasas ka võrdne kohtlemine, ei ole mingit erikohtlemist ega poputamist. Kui nüüd arvata, et naisel ei sobi jahis käia sellistel põhjustel nagu Grenkal välja toodud on, siis on minul küll küsimus, et aga mis need põhjused siis on, mida loetakse jahipidamist piisavalt põhjendavaks, näiteks meeste puhul? Kas pole mitte täpselt seesama – loodus, seltskond, adrenaliin, aja veetmine, püssi laskmine? jne. Minu arvates loomade lisasöötmine, sihtide puhastamine, jahieetika, laskmise tulemuste parandamine jms on iseenesestmõistetav, mis jahindusega kaasas käib, seda ju ometigi ei peaks eraldi hakkama ette loetlema.


Kõik võivad hakata jahimeesteks või naisteks kes tunneb et see talle on loodud. Kui avaldada siin oma mingi sisetunne siis ikka paljud saavad erimoodi asjast aru. See et naine on loodud elu andma ei tähenda ka seda et kõlbab ainult laste tegemiseks ;-)
Ärge olge pahased tehke mida vaja on ja mida isetunne ütleb
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
Vasta