Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Vormsinool
Postitusi: 5
Liitunud: E Nov 12, 2012 8:02 pm

Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas Vormsinool »

Plaanis soetada relv ja olen vaadanud seda Sako 85 L Brown Bear 375 H&H
kuid kuulaks ka teiste soovitusi ja arvamusi selle konkreetse relva kohta või on mõni vastav parem ja kvaliteetsem?
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Lihtsalt arvamus: Vormsi liigutab sellega kindlalt paigast :lol:
AH MINGE METSA!!!
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas jagwelt »

No milleks???? :lol:
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas sammal.habe »

teemaalgataja ei täpsustanud, kus ja mis elukatele ta jahti pidama hakkab...?

esimese hooga arvasin et võtmesõnaks globaalne soojenemine - valmistutakse ajaks,
kui ka Vormsil saab elevandijahti pidada. kaliiber 50 BMG sobiks ehk ka?
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas MLP »

ilmselt mees kolib tzunglisse.....
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas hendrik »

:P Kadedus on kole asi..,

Sako teeb häid asju, ka see relv ei ole erand. Kaliiber on ka tõsine aga ei midagi väga erilist.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas Messer »

Natukene rohkem võiks ennast avada jah, et kuhu kaugele minek ja keda küttima. Ei oska keegi muidu mingit erilist nõu anda. Niimoodi küsides võivad .308 ja .30-06 mehed sulle turja karata ja jääbki sul see vägev tulemalakas ostmata :wink: Põder, hirv ja karu on selle kaliibri elukad, ülejäänud loomad lendavad küll kole pudiks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas Välek »

Eestisse on mõistlikum 9,3x62- endalgi kasutuses. Kõik rebasest, koprast- karuni hetkel (linnud ka, hetkel :mrgreen: ). Suurem verevalum oleks näotu. Kui aafrikasse minek, siis seaduste tõttu teised teemad, kuigi 9,3 oleks ka seal ok, vaata laadimiste alt.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas aivar00 »

Sõber ostis ning on rahul. Ainuke häda, mis ei meeldi on selle relva lahtine sihik. Too on näiteks minu Benellil tõesti parem (Benelli Argol neid 2-e tüüpi).
Mees plaanib peale panna miski lainurksihiku. Lasknud sellega 2 põtra ja 1 - e sea. Mehel kodus olemas ka 9,3*74 Blazer ning väidab, et 375 on pehmema tagasilöögiga. Igatahes on tema rahul. Kas sellise kaliibriga ainult Eestis midagi teha on jäägu igaühe enda otsustada.
Kui raha ning võimalust on, siis miks mitte erinevaid relvi proovida.
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas baddmann »

Minu jaoks on teemaalgataja küsimusi rohkem kui üks:

1. kaliibri valik;

2. relvatootja valik;

3. relva mudeli valik.

1. Kaliibri valiku juures ma ei viitsiks pikemalt peatuma hakata, terve internet on täis 375 HH kohta käivat informatsiooni ja kui inimene juba niipalju suutis toimetada, et siia foorumisse oma esimese postituse üles panna, siis ilmselt oskab ta ka internetist, s.h käesolevast foorumist endale selgeks teha, millistele elukatele sobiks näiteks 308 WIN ja millistele 375 HH.

2. Relvatootja valik on tehtud suurepärane, kuigi ega vaevalt et ka teised relvatootjad, kes üldse pakuvad 375 HH kaliibris safarirelvasid, neid kohe kuidagi meelega viletsas kvaliteedis valmistaks;

3. Relva mudeli valik on nüüd paraku juba kinni kaliibri valikus, kuid juhul kui teemaalgataja kindlasti soovib 375 HH kaliibrit, siis ega midagi väga valida polegi. Bear-mudelid lihtsalt on nii "nunnud" Sako 85 puhul. Alternatiiviks oleks ilmselt Kodiak, aga tolle hele raud mulle endale ei meeldiks; alternatiiviks oleks ilmselt ka Safari, aga tõenäoliselt on hinnaklass juba veidi kõrgem ning erinevalt Karudest on Safari tasakaal natuke teine (Hendrik, ära nüüd väga pahanda eksole); veidi tagasihoidlikumate kaliibrite puhul oleks äärmiselt sümpaatne ka Grizzly või siis Black Bear nagu mul endal. Viimase puhul tuleb küll "välja kannatada" sünteetiline laad, mida ma varasemalt ka ise ei arvanud suutvat ;)

Või siis on teemaalgataja näol Schotteri poisid osavalt netiturustusega tegelema hakanud ;)

BM
Kasutaja avatar
Vormsinool
Postitusi: 5
Liitunud: E Nov 12, 2012 8:02 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas Vormsinool »

uudishimulikele
mul oli küsimus konkreetse püssi kohta aga mitte selle kohta et kas see sobib loomade laskmisesk ja mis liiki loomade jaoks aga kuna selle vastu jube suur huvi on siis lähen siberisse karujahile.
õnneks leidub ka asjalikke inimesi kes asjast aru saavad ja jagavad oma teadmisi selle eest suured tänud. Sain oma küsimusele vastuse.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas baddmann »

Ahaa....

Kui Siberisse, siis 375HH äkki ei olegi üldse hull valik. Kui aga tegelikkuses Kaug-Itta, näiteks Kamtšatkale, siis tasuks mõelda ka Brown Beari teise kaliibrivariandi, 338 Win Mag peale. Võtmesõnaks oleksid laskedistantsid. Karu tapavad ära mõlemad kaliibrid, loomulikult õige moona kasutamisel ja õigesse kohta laskmisel, oluliseks võib osutuda, kumma kaliibriga suudad täpsemalt lasta.

Iseasi, kui soovid hiljem ka Aafrikasse minna...ja oleneb mida Aafrikasse laskma minna.

BM
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas Heino »

Toetan Baddmani,
Kui on plaan kaugele pommitada, siis 338 Lapua Magnum, see sobib väga hästi ka Aafrika antiloopidele. Tegemist ju 416 Rigby kesta baasil tehtud moonaga. Samas mu vene sõbrad lasevad seal karu 300 Win Mag ja pidavat väga hästi võtma. Kohalikud lasevad 7,52x54R aga seda ei peeta isegi seal enam heaks tooniks, kõik on aru saanud, et see ei sobi nii eetika kui ka ohu poolest. Kui veel kaliibrivalik lukus pole, siis võib mõelda ka 8x68 S peale, samuti väga universaalne kaliiber.
Kasutaja avatar
Vormsinool
Postitusi: 5
Liitunud: E Nov 12, 2012 8:02 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas Vormsinool »

Kaliiber veel päris lukus pole Brown Beari omadest mõtlen 338 ja 375 ning nüüd olen veits hakand uurima ka veel 9,3x62 kaliibrit et mis see endast kujutab. Raske on see valik :? ja muretseda tuleb korralik ja kogu eluks
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Sako 85 L Brown Bear 375 H&H

Postitus Postitas karet. »

9,3x74 kah päris hää
Vasta