Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

See on ju ebanormaalne,et koerad ketist ära süüakse! :shock:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Naised saunas....! Hiidlased komenteerige oma koertega hundijahti,kuulujärgi oli üks laika katkise p..ga pääsenud :?:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Kergelt kannatada sai mandri koer kes hundile lambist turja kargas.Aga tegu on kõva koeraga ja kahju,et teised appi ei läinud. :D
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Hundid

Postitus Postitas mihkelson »

Gute Jagd
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas aadu kadakas »

Küll soovitab ta (Sass) Illuka valla elanikel kuudi ümber tara teha, et koera saaks ketist lahti lasta. "Oht on, et hunt sai hamba verele ja tuleb tagasi."
Kummaline soovitus, ehkki jah, sedasi saab tõepoolest koera kaitsta. Kui hunt tuleb koduõuele, siis ei peaks hakkama kindlust ehitama, vaid hunt peab valu saama. Kujutage ette, kui hunt neelaks linnaservas mõne überharuldase ja kalli koera...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Jahikoerad on sellisele lurjusele suupärased.Kas keegi on reaalselt ka murtud koera eest hüvitist saanud?Mingi jutt oli,et lubati korvata,aga vististi on vanad asjad pooleli? :VS
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas jell »

no mulle oktoobris vähemasti pakkus maakonna jahinduse peaspetsialist telefonivestluses üsnagi lahkelt võimalust hüvitist taodelda. Teatasin koera murdmise juhtumist telefoni teel ja siis ta ütleski, et kuna kirjelduse järgi on 99,9% tegu huntidega, on võimalus omanikul hüvitist taodelda. Kuna tegemist oli reedega ja samal päeval ta kohale tulla ei saanud, oleks akti vormistamine, proovide võtmine DNA analüüsi jaoks jne lükkunud esmaspäeva, siis ma hüvitisest loobusin. Telefonivestluses küsisin ka seda, kui suured on hüvitise määrad ja sain vastuseks, et koera hinna määrab omanik.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hundid

Postitus Postitas baddmann »

Alati on mõistlik hundi poolt tekitatud kahju riigilt võimalikult suures ulatuses sisse nõuda, kui vähegi on viitsimist asjaajamine ette võtta. Võimekamad jahiseltsid võiks pakkuda kasvõi asjaajamise abi eriti vähevõimekatele koeraomanikele.

Eesmärgiks oleks maksimaalselt välja tuua huntide kõrge arvukuse hind elanikkonnale ja ka riigile. Saaremaa lambamaiate huntide näitel käis ju isegi ajakirjandusest läbi kellegi (ei mäleta täpselt kelle) seisukoht, et Saaremaal huntide pidamine on riigile rahaliselt liiga kallis ja Eesti hundipopulatsioonile geneetika jms mõttes suurt midagi juurde ei anna.

BM
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

puugi kirjutas:See on ju ebanormaalne,et koerad ketist ära süüakse! :shock:


Mis selles siis ebanormaalset on :roll: Olen targematelt kuulnud, et koeraliha ju hundu jaoks nagu kompvek, kes korra proovida saanud see tahab veel :lol: Koeri on kogu aeg keti otsast ära viidud ja viiakse ka edaspidi. Kellele selline asi ei meeldi, peaks oma elamisele tõesti Kõrge müüri ümber ehitama :lol: :lol: :lol:
Mind pani hoopis imestama kohaliku jahipääliku poolt välja öeldu :M Hakata ajakirjanduses rääkima, et hundid tulevad varsti lapsi murdma... :evil:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Meil ei lahenenud probleem enne kui terve kari maha kõmmiti.Neil kogunes kontole üle 30 koera.Olen neid poolikuid koeri ketiotsas piisavalt näinud ja õigeks seda ei pea.Meil olid ka piirkonnas lumega 8 ja 4 pealised karjad liikvel,aga veel koeri ei sööda. :!:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

http://www.elu24.ee/1051296/berliini-la ... ari-hunte/
Berliinis ju sigade uputus, eks hundud otsi ka kergemat elu :D
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Hundudest endast hetkel pilti pole, aga täna siis värsked jäljed mul paarsada meetrit taluhoovist.
Hundude rada.jpg
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

See, et hundud ei viitsi mööda metsa mütata ja parema meelega mööda teed kulgevad, on juba vana nali. Aga see, et neil inimeste ees enam mingit aukartust pole ja juba külades väravataguseid pidi kolavad, on midagi uut. Hetkel ei tohiks ju metsas veel suurt nälga olla.
Pilt tehtud küla läbiva tee pealt, paremal näha lumel kahe hundu rada, vasakul lähima talu hooned:
WP_000132.jpg

Kui niiviisi edasi läheb, pole enam kaugel ka aeg, kui hundud hoovi peale tulevad :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Miks jahti ei tehta? :VS
Vasta