Erinevad marinaadid ulukitele

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Erinevad marinaadid ulukitele

Postitus Postitas Feen »

Mõtlesin, et selline asi nagu liha marineerimine on vägagi levinud teema, aga eraldi pole siin teemat tõstatatud, tegin siis selle ära. Ja kui arvestada, et marineerimine on suur fantaasia mängumaa, siis peaks siia ikka kõigil olema midagi lisada.
Ise alustan sellisest marinadist milles tavaliselt sokku hoian, ja põtra ka. Kuna ma enamusel juhul mõtlen marinadid käigupealt välja (loomulikult võib need marinaadide retseptid juba ammu olemas olla), siis ei ole neil mingeid nimesid ka hetkel olemas. Aga kuna ma kavatsen siia sellesse foorumisse veel palju retsepte kirjutada (vastavalt vaba aja olemasolule), ja nii mõnigi kord viidata mõnele marineeritud liha retseptile, siis peaks mingid nimed neile välja mõtlema.

Punane marinaad nr.1

3 kg ulukiliha, 4 küüslauguküünt, 3 suurt sibulat, 2 sellerivart, kimp maitserohelist, piprasegu, grillmaitseainet, soola (ise lisan seda küll alles siis kui liha küpsetamisele läheb), 60 ml veiniäädikat, umbes 1 kg ketsupit (vist oli see suur pudel kilone :oops: ). soovi korral sidruniviile ja kadakamarju.

Uluki liha tükeldada (täiesti nii suurteks tükkideks kui tundub vaja minevat, hiljem saab neid tükke muidugi väiksemaks lõigata). Lisada piprasegu, mõnda grillmaitseainet (nt. Venezia, Laue maitsetaimedega, (Piprapoest), või siis mõnda muud maitseainet, mis meeldib), hakitud küüslauku, sibularõngaid (selle retseptiga ei ole hirmu, et liha halliks tõmbuks :) ), tükeldatud varssellerit, hakitud petersellilehti ja/või tilli. valada peale punane veiniäädikas. Ja kõik see segu valada üle tomatipastaga (soovitatavelt teravamaitselisega). Kui aus olla, siis ma ise olen kasutanud tihti mõnda grillketsupit (või saslõkiketsupit, või teravamaitselist ketsupit). Korralikult segada. Marineerida jahedas, sõltub tingimustest 3 päeva kuni 2 nädalat (kui on suurem kogus marineeritud, siis võib juhtuda, et enne ei saa lihtsalt otsa), kauem ei maksaks.

ja kui kellelgi soovi, siis võib lisada eraldi kadakamarju ja/või sidruniviile (annavad ka hea maitse ja omapära)

Nii, et siingi saab hästi palju maitseainete ja ürtide, ja maitserohelise, ja ketsupitega varieerida. Aga kondikava sai üldiselt paika.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Punane marinaad nr.2

Postitus Postitas Feen »

Punane marinaad nr.2

3 kg liha kohta

30 ml veiniäädikat, 0.5 l punast veini, 1 sidrun, 3-6 supilusikatäit mett, piprasegu, grillmaitseaineid, maitserohelist, kadakamarju, vett.

Panna liha marineerimiseks valitud nõusse, segada see pirpasegu, peterselli, tüümiani ja basiiliku ning kadakamarjade ja maitseseguga (Laue maitsetaimedega nt.). Lisada pool sidrunit viilutatuna ja poole sidruni mahl. Mesi võiks olla vedel, kui vaja siis soojendada eelnevalt. Valada peale veiniäädikas, vein ja vesi, nii, et liha oleks kaetud.

Ja nagu ikka.. soola eraldi panen ma alles küpsetamise ajal. Aga maitse asi.

Marinadi hoida jahedas, liha võib kasutama hakata juba järgmisel päeval (maitse vähemasti selleks ajaks olemas).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Jogurtimarinaad nr.1

Postitus Postitas Feen »

Jogurtimarinaad nr.1

Vaja: liha, maitsestamata jogurtit, sidrunipipart, valget pipart, paterselli, soola (küüslaugusoola), mõni tera vürtsi, ulukimaitseainet. majoneesi (1/4 osa võrreldes jogurtiga). Sega kõik kokku ja oota.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Et vaadake ka Zakslase saslõkk jaanisokust. seal ka üks moodus kuidas punast marinadi teha. Ise ka midagi analoogset teinud (et minu retseptid punasest marinaadist ongi umbes sellisest analoogist välja kasvanud). Väga hea, soovitan proovida.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

lisaksin õli

Postitus Postitas aivar00 »

Kõigepealt soovin jõudu ja tervist kõigile jahimeestele. Lugedes uue kasutajana foorumit ning mõtlesin lisada enda proovitud retsepti, mida olen kasutanud nii soku, kui ka metssea peal. Tomatimarinaad on iseenesest väga hea kuid minu arvates paneb liha veidi kõrbema. Ise tegin samamoodi kasutades kontsentreeritud tomatipastat 28-30% lahjendades seda veega ja lisades maitseaineid. Sinna küll veiniäädikat lisada ei ole vaja, sest tomat on ise happeline.
Ise kasutan praegusel ajal enamjaolt õlimarinaadi. Liha maitsestan kõigepealt erinevate maitseainetega ära ja lasen kuivalt seista ca 2 tundi. Soola panen tavaliselt ka kohe kuid väga minimaalselt. Seejärel lisan toiduõli ja lasen õlis lihal seista aegajalt segades. Nii võib tarvitada maitsestatud liha kasvõi nädal aega hiljem, sest õli hoiab tagasi kiiret riknemist. Väga huvitava maitse annab palsamiäädikas, mida olen lisanud õlile tunde järgi mõned tilgad. Ennem muidugi tuleb õli mikseriga läbi segada,sest äädikas ei segune õliga segades. See palsamiäädikas võtab minu arust just sokul nn. kasukamaitse ära nagu ka tomat. Maitse asi muidugi. Jutt tuligi liiga pikk. :D Veel muidugi enne grillimist liigne õli lihalt ära kuivatada.
ikka lõbusalt
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Sokk (Kits) tervelt

Postitus Postitas Maanus »

Olen plaaninud teha sokku tervelt.
Kas keegi pakuks välja,mis moodi siis soolata või marineerida?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eks pead otsima suure vanni ja seal ära marineerima. Soovitada ei oska, aga kui asi tehtud, siis oleks huvitav teada saada kuidas õnnestus ja kuidas tegid. :roll: :roll:
ikka lõbusalt
Külaline

Re: Jogurtimarinaad nr.1

Postitus Postitas Külaline »

Feen kirjutas:Jogurtimarinaad nr.1

Vaja: liha, maitsestamata jogurtit, sidrunipipart, valget pipart, paterselli, soola (küüslaugusoola), mõni tera vürtsi, ulukimaitseainet. majoneesi (1/4 osa võrreldes jogurtiga). Sega kõik kokku ja oota.


Kaua see ooteaeg üldiselt on?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kuna jogurtimarinaadiga seostub mul esmalt sealiha (selle tegingi sealiha marineerides), aga kindlasti proovin selle ära ka kopra peal... siis on paarist päevast küll, sest pehmust peaks lihal juba piisavalt olema.

Ja tuleval hooajal (jogurti marinaadi äkki ka juba sel hooajal), tahaks niimoodi marineeritud liha proovida grillida kui ka fooliumis küpsetada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Sinepi-petimarinaad

2 kg metssealiha, sinep, 500 g hapukoort, 1 l petti, 7 küünt küüslauku, 2 sibuat, varsseller.

Liha pikkida küüslauguga, määrida kokku sinepiga, peale sibulapirattad, hapukoor ja pett. Marineerida sedasi 24 h-d.

Lihakaste

Ehk siis üks moodus edasiseks tegutsemiseks.

Liha on soovitatav marineerida potis, see kohe tulele, hautada 0.5 h-d tasasel tulel, lisada 4 spl mett, peotäis kuivatatud estragoni, soola, praeliha vürtsisoola (20 g), inglise karrit (5 g). Kui liha pehme, võtta see potist välja, lõigata tükkideks, tükid panna potti tagasi. Siis segada teeklaasitäie külma veega 2 spl täit (kuhjaga) jahu. Segada see ära ning lisada kastmele. Keeta vaiksel tulel kaste paksemaks. Serveerida riisiga.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta