Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas annaliisa »

mina ostsin selle hyt tc 518, ja olen rahul. aint üks asi, et vana sagedust sel peal ei olnud, ja kuna keegi uut meil ei kasutanud,siis esimene jaht polnud jaamast kasu, aint naabrimehi kuulsin, aga siis lasin vana sageduse ka tagasi panna. :D
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
karukiller
Postitusi: 35
Liitunud: K Dets 02, 2009 9:19 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas karukiller »

annaliisa kirjutas:mina ostsin selle hyt tc 518, ja olen rahul. aint üks asi, et vana sagedust sel peal ei olnud, ja kuna keegi uut meil ei kasutanud,siis esimene jaht polnud jaamast kasu, aint naabrimehi kuulsin, aga siis lasin vana sageduse ka tagasi panna. :D


Kas hääl ja levi on head?
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas annaliisa »

kui peakomplekti pole, siis algul hästi valjusti kostis ja kui vaiksemaks panin siis läks juba hääletu peale- seda mudugi hiljem avastasin, kuigi mötsin et imelik et keegi juba pikemat aega midagi ei räägi.l evi üle kurta ei saa. siiamaani pole nagu miskit kuulmata jäänd ja ei ole juhtunud et kuskil ära kaob levi vöi ei kuuleks teisi.
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
karukiller
Postitusi: 35
Liitunud: K Dets 02, 2009 9:19 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas karukiller »

annaliisa kirjutas:kui peakomplekti pole, siis algul hästi valjusti kostis ja kui vaiksemaks panin siis läks juba hääletu peale- seda mudugi hiljem avastasin, kuigi mötsin et imelik et keegi juba pikemat aega midagi ei räägi.l evi üle kurta ei saa. siiamaani pole nagu miskit kuulmata jäänd ja ei ole juhtunud et kuskil ära kaob levi vöi ei kuuleks teisi.


Kui midagi häirivat märkad siis anna teada eks, sest mul plaanis ka see endale soetada!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Nüüd pean omna HYT´i kiruma. Kurivaimul sai pühapäeval jahipäeva lõpuks aku tühjaks. Vot ei kannata üle 3 jahipäeva ühe laadimisega :lol: :lol: :lol:
Jube häiriv oli minna koju ja panna jaam laadima. Oleks seda enne teadnud, ei oleks mina küll Hytti ostnud :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas baddmann »

aivar00 kirjutas:Nüüd pean omna HYT´i kiruma. Kurivaimul sai pühapäeval jahipäeva lõpuks aku tühjaks. Vot ei kannata üle 3 jahipäeva ühe laadimisega :lol: :lol: :lol:
Jube häiriv oli minna koju ja panna jaam laadima. Oleks seda enne teadnud, ei oleks mina küll Hytti ostnud :lol: :lol: :lol:


:D:D Nojah, pead sa siis niipalju m****ema sinna raadiosse jahipäeval ? Istu paigal ja kuula vaikselt, küll siis kestab ka kauem ;) :D:D

BM
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Ja külmaga pane raadio penoplast kasti sisse,siis kestab veel kauem.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

:D:D Nojah, pead sa siis niipalju m****ema sinna raadiosse jahipäeval ? Istu paigal ja kuula vaikselt, küll siis kestab ka kauem ;) :D:D

Kahjuks pidin, sest olin koertega ajus...
Aga Andruse ettepanekul on jumet :lol: :lol: :lol:
Katsun tuleval laupäeval kohe järgi proovida (y) :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas annaliisa »

huvitav, mina enda omaga, eelmine kord käisin kolm nädalavahetust, siis lasin tühjaks ja panin laadima igaks juhuks. nüüd selle akuga käisin eelmine nv ja seekord 3 päeva järjest, ja usun et saan järgmise nädalagi veel hakkama...
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Kordan üle:

Kahjuks pidin, sest olin koertega ajus...

Seetõttu tuli ka pidevalt infot anda kuhupoole seakari keerab. Kui oleks enamjaolt vastuvõtu reziimis olnud, siis loomulikult ei ole vaja laadida. Ja minu jaama ei ole ka värskelt ostetud- seega akul vanust kah juba veidikene...
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas rajaleidja »

annaliisa kirjutas: nüüd selle akuga käisin eelmine nv ja seekord 3 päeva järjest, ja usun et saan järgmise nädalagi veel hakkama...

Ja jah. Kõige parem on ikka jahipäeval testida, kas aku peab või mitte. Kui jahipäeva hommikul on eetris vaikus, mis siis teed. Üks nädalavahetus oli oma saatjal mingi kala sees ja terve päeva oli eetris vaikus. Ütleme nii, et vahepeal oli tunne, et läheks koju üldse ära. Selline tunne nagu püss oleks koju jäänud :lol: Ei oska enam ilma saatjata olla. Ja koeramehena metsas olles on seda info edastamist päris palju. Nii kütiliinile kui koerameestel omavahel. Ise laen saatjat enne igat jahipäeva, et aku oleks kindlasti täis. Eks ta kestab muidugi mitu jahipäeva ka, aga mida nõrgem aku, seda nõrgem ka levi.

Ja saatjaid ei ole mõtet siin arvustada aku kestvuse järgi. Nagu Aivar juba mainis, siis aku kestvus sõltub paljuski sellest, kas istud ja kuulad teiste juttu või lobised ise palju. Ja erinevatel saatjatel erineva mahtuvusega akud.
Viimati muutis rajaleidja, T Dets 15, 2009 2:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas annaliisa »

jep, kui kahtlen et vöib keset päeva tühjaks saada, siis panen tööle ja lasen tühjaks aku ja alles siis panen uuesti laadima... ja ei ole väga hullu ka kui tühjaks saab. koeramehel mudugi on, aga eks ta harjumatu ole jah kui järsku tühjaks saab.
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

annaliisa kirjutas:... aga eks ta harjumatu ole jah kui järsku tühjaks saab.

no mida, meie ei kasuta üldse raadiosaatjaid, nendega sama jama ju kui koera gps-ga, nagu küngaste vahele läheb nii leviga jokk, aju ühest servast teise tavaliselt levi ei ole, nii 700-900 m max ja siis kaob side ära. Vahel tasasematel kohtadel ja kuiva selge ilmaga on ka parem levi. Ikka toimetame mobiiliga, see igalmehel olemas ja mureta, väga üksikud augud jäävad meil mobiililevisse sisse.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas rajaleidja »

No viimasel ajal pole saatjate leviga väga probleeme olnud. Muidugi sai muretsetud ka pikem antenn. Aga mäletan hästi, kui sai ka toimetatud mobiiliga. No krt nagu keskjaam oled seal metsas. Istud kännu otsas, kus natukenegi levi on ja vastad muudkui kütiliini kõnedele, et mis toimub ja kus miskit liigub. Nüüd asi lihtne. Koera gepsu pealt näed ära, kus oled ja kuhu loom liigub ja annad kütiliinile info edasi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Nojah- eks selle Lõuna osariikide kenal kuppelmaastikul jahil käimise eest tuleb lisalõivu maksta :M kehva levi pärast, kuid väikest meestepunti on lihtsam ilma raadiosaatjata ka juhtida. Ise ei kujuta ka eriti ajujahti ilma jaamata ette- istud nagu kotis- mitte muhvigi ei tea. Aga hakkama saab küll- nagu ka enne kõik loomad siledaga küttides :lol:
ikka lõbusalt
Vasta