Põdra- ja metsseakatse juhendid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Võtame asja reaalselt-mis vägi sunnib mind sõitma kuskile kuuevarbaliste maale eitea milleks?
Kuludeks-bens,aedikukulud ja peamine-minu väärtuslik aeg.Enne tahaks ikke teada,mida ma vastu võin saada,mitte materjaalset.Mõned ässitajad :lol: siin foorumis saavad shõu osaliseks,aga mina?Äkki otsustab vollifedja,et koera põhihindamise omadus on kuulekus! No siis ma olen juba ette kaotaja ja sõit mõttetu.
Nii et paluks "võrdluse" idee algatajal,vollifedjal esteks,informeerida üldsust,mis parameetrite järgi see "võistlus" toimuma hakkab.
Aga kust sina,jaan juhus,tead,et mu "vanamees(veel täitsa heas vormis kusjuures) on hetkel juba 12,5 aastane?Ja noorem on tõesti Nr.2 paaris,kuigi see aasta on ka ind.tööd hakanud näitama.Kas oleme kuskil kontunud?
Ootan konkurssi läbiviimise juhendit
Parimatega/Jyri
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

Minu meelest võiks selle teema kokku võtta väga hästi foorumlase kuldi sõnadega, et muidu olen ma parim tantsija, aga kui tantsima panna, siis segavad tantsijat isegi tema enda munad. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas:Minu meelest võiks selle teema kokku võtta väga hästi foorumlase kuldi sõnadega, et muidu olen ma parim tantsija, aga kui tantsima panna, siis segavad tantsijat isegi tema enda munad. :D

Absoluutselt nõus
Sest niimõnedki kütsid kired üles,kutsusid võistlema.Aga kui oldi valmis ja küsiti,mis alal võistlus toimub-vastata enam ei suuda.Ju siis ikka munad segavad nii lihtsat asja selgeks saada :D
Äkki suudab idee algataja ise pakkuda,mida ja kuidas ta soovib saavutada oma võistlemiskutsega ? :M
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

Mina ei tea, kuidas ja mida munad segavad arusaamisel. Midagi erilist ei ole kahjuks välja pakkuda.Teeks lihtlabase katse vastavalt seni kehtivatele seaaia reeglitele.(aastast vist 1982) Ja muud ei midagi!(või mida lootsite?)
Lihtsalt mulle ei meeldi, kui halvustatakse takse ja ei peeta jahikoerteks. Ja sooviks siis saavutada-et tõestaks ja näitaks(ja reklaamiks)-TAKS on jahikoer, siiski.
Tõstamaal siga ei ole veel-lubati küll septembriks. Alaveres on ja Aivol pole midagi selle vastu, arvan, et olla vahekohtunikuks.(pole küll küsinud ja plaanidega tutvustanud)Kui jutt tõsine(mitte mees sõna annab, mees sõna võtab, võiet-hea mees , kes lubabki-vanavõru vanasõna?), siis mulle sobivad kuup on tööpäevad alates kella 17.00st oleks kohal Alaveres(kaua seal ikka läheb, eeskirjaga katse kestus max 10+10 min=30 min.x2 =tund.)Nädalalõpud on sept vaba hetkel 24-25.)
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Küsin veelkord-missuguse parameetri järgi hakatkse seda "paremust" määrama?Kui tead niihästi 82a. määrustikku,siis peaks ikka teadma,et neid päris mitu.Juba mainisin,millistega annan pikalt ette mistahes koerale ja millistega jääb minu oma kindlasti alla(kuulekus ja ka v.o.tigedus-sest aias ta mõnuleb ja mängib seaga, narrib teda kuniks viitsimist on,pool tundi või 2 tundi).
Tegelt pole vajaduse puudumisel temaga viimased 5 aastat aias käinud,nii et võib ka üllatada-ikka paremuse poole.
Kui Aivo juures-pole ka mulle probleemiks tulla.Ainult minu tingimus oleks-rohkem pealtvaatajaid/tunnistajaid foorumlaste seast.Muidu ei tule.
Kes maksab aia kulud?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas andrus »

Foooorumlased..................ja usun,et suurima heameelega. :lol: :lol: :lol:
Palun broneerida mulle koht esireas.Õlled võtan ise.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

Krt siis tuleks ma ise ka kohale. :D Eks igaüks pea ise oma koera eest taguma. Laseks isegi enda omal siis hullata (enda raha eest muidugi). 8)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Asi läheb huvitavaks.Mida tahab saavutada Vollifedja ma siianiei tea ega polegi aru saanud,aga oma koera kohta pakun hinnata just seda tema unikaalsust,millest pidevalt väitnud-leiab sea MAX(!).3 minutiga. Sõltumata ilmast,tuule suunast,vaatajate kogusest jne.Ja hiljem paluks abi koera kätte saamisel,kui äkki eriti hoogu läheb.Tegelt 16 EUR(vist?) pole ka mulle probleem,eriti kui foorulastest hindajaid kohal.
Kui leppida eelnevalt kokku,saan ka tööajal tulla.Parem muidugi "välisel".
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

20€ koera kohta küsitakse. Ja jyri, kuhu see kuulekus jäänud on, millest teises teemas rääksid? Miskit õigel ajal mööda lasknud nagu laste kasvatamise juures? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas sooviku »

jyri kirjutas:Mida tahab saavutada Vollifedja ma siianiei tea ega polegi aru saanud,

Ise sa ju kutsusid kurja välja,kui ütlesid,et taksid ainult tühja lärtsuvad.Ei maksa teisi tõuge halvustada.Ja mis parameetreid sa tahad?Kõiki koeri hinnatakse ju seaaias ühtemoodi ja ongi võrdlus olemas.
Juhatage mind,kus see Aivo-Alavere seaaed asub.Eestis on kolm Alavere küla eri maakondades.Läheks prooviks oma terjereid ,äkki on ka mõttetud koerad :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Kakuke-kuulekus eksisteerib täiega.Autos,kodus,rihma otsas jne.Aga kui algab "töö" seaga,saabub täielik ja totaalne kuulmise ja nägemise(tunnevad ka zestiga käske) kadu :D
Sooviku-ei teagi,kuidas nüüd sulle eriliselt seletada-koera hinnatakse aias 8 parameetri järgi.Minu küsimus on,missugune siis MEIE testil määravaks jääb?Aastat 8 tagasi sai mu kutsa eestikatel Lätis 76 punti.Aga ainult 3 järgu,sest tigedus puudus.Oleks seda õnnetud põrsast purema hakanud,oleks ka I järgu norm täidetud.Aga ei pure,sest pole jaht.Kuigi metsas I järk ära tehtud.
Meil aga,kui ei eksi,mingi võistlus tulekul,seepärast uudistangi,et missuguse nendest 8 parameetrist arvesse võtame.Muidu mõttetu asi.
Alavere,kus Aivo juhatab vägesid,asub Kose-Risti ja Kehra vahel.Kolmas suund seal on Valgehobuse mägi,kus koerte näitusi peetakse.
Ja ma ei halvusta mingil määral teisi tõugusid,sest nad ongi aretatud erinevateks otstarbeteks.Urukoer-urus töötamiseks,hagijas-ajamiseks ja laika(ise arenes) -peatamiseks.Ja kui sulle meeldib seajaht ajava koeraga-võta oma terjer või taks ja mine metsa nendega.Aga palun ära räägi,et nad on ulukit peatavad koerad või jaksavad laikast paksus lumes rohkem joosta.See ju pole isegi naljakas :VS !Ja kui koertel ka GPS seade peal,siis ju näeb,kes suurema pinna läbi töötab.Aga kui värskel lumel jäljed maas,siis jällegi kordan,et suudan ka ise III järgu normi täita-pole see minmgi saavutus mööda jälgi 500 m pesani joosta ja seal kisama hakata.Ei minul aga ka lühijalgsel koeral kah.Sorry!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Aivo siga on eriline frukt :D :D :D Täielik peremees ,ei lase ennast koertest häirida,esimese asjana tuleb otsib inimese ülesse,ja katsub sellega suhtlusse astuda,mina igaljuhul pelgasin! :D Koertel pidi siiski eriliselt pinda käimise korral koha kätte näitama.Tundus aga ,et seniks kuni koer hambaid külge ei aja on tal koertest jumala suva.Koerad kes metsas sigu kinni võtavad olevat seal peremehe häbisse jätnud!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas tony »

Andke siis teada mis kuupäevadel gigandid heitlema hakkavad. Tuleks isegi hea meelega kaema. Aluseks võtke hetkel olevad seaaia katsete eeskirjad. Las Aivo hindab ja enim punkte saanud koer ongi võitja.
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

tony kirjutas:Andke siis teada mis kuupäevadel gigandid heitlema hakkavad. Tuleks isegi hea meelega kaema. Aluseks võtke hetkel olevad seaaia katsete eeskirjad. Las Aivo hindab ja enim punkte saanud koer ongi võitja.

Vot see ei ole õige!Kergem on siis koerte diplomeid omavahel võrrelda ja "võitja" käes :VS
Egas ma muidu väsimatult korruta,et on vaja kindlaks teha mõningad parameetrid,mille järgi see "võitja" selgitada.Minu nägemus on 2 parameetrit-sea leidmisele kulunud aeg ja seaga töötamise aeg+v.o. osavus.Hääl pole kah viimane asi.
Antud aspektis pole näiteks "kuulekusel" mingit mõttet.
Tegelikult tobedus küll võrrelda taksi laikaga seaaedikus.Järgmiseks ma kutsuks taksimehed metsa võistlema,kelle koer saab 1-2 tunni jooksul rohkem kährasid kätte-kas on tulijaid?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas Feen »

jyri kirjutas:Tegelikult tobedus küll võrrelda taksi laikaga seaaedikus.Järgmiseks ma kutsuks taksimehed metsa võistlema,kelle koer saab 1-2 tunni jooksul rohkem kährasid kätte-kas on tulijaid?


Kui leiaks mõne kährikuvaba koha, siis võiks viigi peale välja minna küll :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta