milline karabiin?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Suletud
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Eerik »

Hannole :
Kas Eestis on kaupmehele kättesaadav statistika relvade kohta , mis on kirjas relvaregistris noh näiteks jahirelvadena ? Ei pea siin silmas nende omanike isikuandmeid , ainult relvade tehnilisi parameetreid nagu mark , kaliiber , valmistamise aasta . Ka seda palju toodi maale palju maha kanti , mitu viidi teistesse registritesse või ekspordiks . Avaldatakse ju sarnaselt näiteks automüüjate poolt autode müügi nr ja seda ka markide viisi .
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas duv »

Miks keegi ei maini siin CZ- i ühte olulist eelist kiirpäästikut? Minu arust hõlbustab see paljugi päästmist ja teeb tabamise just käelt lastes täpsemaks. Oma oli juhus combit ostes, et uurisin kusagilt netist välja, et tsehhide kombi vintraua päästikul shneller, läksin siis poodi asjaga tutvuma, müüja kehitas selle jutu peale õlgu ega teadnudki sellise imeviguri olemasolust combil. Lõpuks koos proovides ta siiski leidsime. Teine lugu mul ühe tuttavaga, kes ostis omale poltlukuga CZ-i ja alles minult kuulis, et päästikut ette surudes saab päästiku kergeks muuta. Juhul, kui uuematel CZ-i relvadel shnellerit pole unustame selle jutu, loodan ka, et kaupmehed väga ei pahanda ja pigemini omad järeldused teevad.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

Hanno kirjutas: Ja vaieldamatult on CZ oma levikult Eestis hetkel Tikka järel auväärsel teisel kohal. Kivi kotti!
Meie pundis on CZ ja Brno karabiine kõvasti rohkem kui Tikkat, aga need tšehhid on ostetud eelmisel sajandil, viimased on olnud ikka plastkabaga Tikkad või siis muud margid. Põhjust ei tea ma öelda ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Veix »

Mu CZ 550 Lux-il kiirpäästik täiesti olemas, relva ostsin eelmise aasta juunis. Kasutanud ma seda kiirpäästmist pole, kuna minu relval on tehase seades päästik väga mõnus ja kerge, pole vajadust kiire päästmise järele olnud :D
Ei väsi kordamast, et selle raha eest on relv ideaalne.
Viimases seajahis just päälik küsis, et mis tootja relv mul on, peale vastsut,''et CZ'', arvast ta, et näeb see relv väga viisakas välja ja mis seal salata, see on ka minu arvamus :D (y)
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Hanno »

Igatahes on kiirpäästik kõigil uutel CZ ja Brno (kombidel) standardvarustuses. Euroopas, ka Eestis näitab minu kogemus, et Eesti jahimees eelistab puitu. Plast T3 oli kohe algselt mõeldud Ameerika turule, tśehhid on meie õnneks veel vanades traditsioonides kinni. Statistikast, kahjuks ei ole kättesaadav. Mingit infot siiski saab ja 3 viimase aasta kohta on Eestisse sissetoodud vintrelvadest CZ Tikka järel 2 kohal. Siin on ka sutsakaid Weatherby´lt kuid neid on ka välja viidud.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas duv »

Hanno kirjutas:Igatahes on kiirpäästik kõigil uutel CZ ja Brno (kombidel) standardvarustuses. Euroopas, ka Eestis näitab minu kogemus, et Eesti jahimees eelistab puitu. Plast T3 oli kohe algselt mõeldud Ameerika turule, tśehhid on meie õnneks veel vanades traditsioonides kinni. Statistikast, kahjuks ei ole kättesaadav. Mingit infot siiski saab ja 3 viimase aasta kohta on Eestisse sissetoodud vintrelvadest CZ Tikka järel 2 kohal. Siin on ka sutsakaid Weatherby´lt kuid neid on ka välja viidud.

Ma kohe ei mõista seda plastmassi kartust põhjanaabrite Aselehtis oli lausa reklaam, kus meistrimees tutvustas oma plastikpärasid, mis metallkarkassile ehitatud. Meil siin ju suurem osa jahte toimuvad vihmaga, omale tõmbad jah kütiliinis roobad ümber, aga kui püssi kilekotti pista, siis küll teda sealt õigel aja kätte ei saa. Pealekauba veel see, et märjad oksad puitosad karvaseks hõõruvad märjas metsas liikudes.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

duv kirjutas:..Ma kohe ei mõista seda plastmassi kartust ... Pealekauba veel see, et märjad oksad puitosad karvaseks hõõruvad märjas metsas liikudes.
täitsa nõus, Tikka ostsin sihikindlalt plastkabaga, kõik vanad püssid hirmsasti kulunud ja linaõlidega töötlemisele vaatamata ikka vettivad metsas. Ja kombi uus puitlaad on nüüd mõne kuuga üsna kulunud välimuse omandanud...
Oleks tore kui kõikidele relvadele oleks saada ka plastkabaga variant
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

mul eelmisel vindil ei olnud mitte ühtegi kriimu peal sest kui on aju jaht mis nõuab vahel ka vihma ja lumega välja minemist olen alati koeraga ja sileraudsega
vindiga käin kas üksi või sõbraga pukis siga,sokku passimas,rebast ja loomulikult mulle meeldib põdra varitsus jaht aga siis valin ilma :)
sellepärast olengi pannud rõhu keskmisele heale püssile (y)
silm sihib,süda vajutab
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

honkomees kirjutas:
duv kirjutas:..Ma kohe ei mõista seda plastmassi kartust ... Pealekauba veel see, et märjad oksad puitosad karvaseks hõõruvad märjas metsas liikudes.
täitsa nõus, Tikka ostsin sihikindlalt plastkabaga, kõik vanad püssid hirmsasti kulunud ja linaõlidega töötlemisele vaatamata ikka vettivad metsas. Ja kombi uus puitlaad on nüüd mõne kuuga üsna kulunud välimuse omandanud...
Oleks tore kui kõikidele relvadele oleks saada ka plastkabaga variant

Olgem ausad ,eks see plastik ikka laisamehe varjant on.Eks tahtmise korral ole ka see puitlaad võimalik kaunis hoida.Ei pea ju seda püssi koos kirve ja labidaga autosse viskama ja hooldusvahendeid ju tänapäeval saada on.Ega see oks ikka sinna naljalt kriimu vea,nagu väidate,kriimud tulevad ikka karmimate asjadega kokkupuutes.Ja eks valik ole suuresti ka edevuses,mõnele lihtsalt meeldib ilusamaid asju omada.Ühte olen ma küll neid plastik laadisi vaadates mõelnud-miks kuramuse pärast nad sellised tumedad kärakad valmis tehakse,nagu karjuvaks hoiatuseks ,et plast.Olen täiesti kindel,et tänaste tehnoloogijate juures oleks ju üsna lihtne näiteks puitu v laminaati matkida.On küll mingid laigulisi liikumas ,aga see pole nagu ka see päris! Ärge lööma hakake ,ei midagi isiklikku!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

Gunman kirjutas:mul eelmisel vindil ei olnud mitte ühtegi kriimu peal sest kui on aju jaht mis nõuab vahel ka vihma ja lumega välja minemist olen alati koeraga ja sileraudsega...
koeraga ajus on ka vint universaalsem, lähedale saab ka vindiga lasta, siledaga kaugele ei saa kui üle siga üle lageda langi sörgib. Ja sile on mul samamoodi pärast aju vettind ja kulunud.
Aga koprajaht tähendab samuti enamasti läbi lumise võsa murdmist et tiigini jõuda ja muidu sokku passimas käies on ka vähemalt kastest kõik märg ja püss vettib. Ega enamasti keset päeva ja kuiva ilmaga ikka jahti ei pea, kui ainult ajujahti :mrgreen:

P.S. Ilusa ilmaga on kodus niipalju tööd, et ei saa jahile
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas andrus »

No ja mis siis juhtub kui ta natuke vettind on??Minul pole veel ükski püss sellepärast otsa saanud.
See on jälle see teema mille üle võibki vaidlema jääda.Suht mõttetu,ostab see kellele meeldib.Ja eks palju sõltub ju ka püssi kasutus otstarbest ja välimusest.Näiteks ise omasin kunagi pumppüssi mis oli nn.stainless ja plast.Aga samas puidust pump ei paku mulle üldse mingit rahulolu.Nii,et jah.
jahismurf
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

vindiga ajus :shock: väga ohtlik :evil:
see vaidlus jah ei vii kuhugi :roll:
kellele ema kellele tütar :lol:
Viimati muutis Gunman, E Veebr 16, 2009 8:48 pm, muudetud 1 kord kokku.
silm sihib,süda vajutab
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:hooldusvahendeid ju tänapäeval saada on.Ega see oks ikka sinna naljalt kriimu vea,nagu väidate,kriimud tulevad ikka karmimate asjadega kokkupuutes...

Uus püss ja ka plastkabaga vint on ikka istmevahel kotis ja peamised "vananemise" kohad on need kätega kinnihoidmise kohad, sealt on puit kõikse rohkem ära kulunud ja ega need vahendid ikka sitast saia ei tee- muuseumi restaureerimistöökojas igatsugu asju nähtud. Nagu teiste poolt öeldud, puidul kriime niipalju polegi kui lihtsalt sellist kulumist ja karvaseks minekut...
kult kirjutas:...Ühte olen ma küll neid plastik laadisi vaadates mõelnud-miks kuramuse pärast nad sellised tumedad kärakad valmis tehakse,nagu karjuvaks hoiatuseks ,et plast.Olen täiesti kindel,et tänaste tehnoloogijate juures oleks ju üsna lihtne näiteks puitu v laminaati matkida...

no vot need imitatsioonid ja värvilised plastid ei meeldi kohe üldse, nagu need puitimitatsiooniga autosisustus, tõsine okse, või siis (mitme)värvilised telefonikorpused (olgu asjalik must/hall/tumesinine, see pole mingi ehe vaid tööriist, ei pea karjuma). See must plastkaba on ikka sihuke asjalik, soliidne asi ilma eputamiseta, ilma võltshäbita - pole tarvis varjata et plast, pole sellepärast halvem
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:No ja mis siis juhtub kui ta natuke vettind on??....
Juhtub et laad paisub vastu rauda ja hakkabki loopima ... lisaks läheb raip raskeks, eriti järgmine päev ei ole enam mõnus ajus käia, no jah krt teab mis veel võib lõhki paisuda.
Ise olen tavaliselt teine päev seetõttu teise püssi võtnud, aga umbses raudkapis ei taha kuidagi kuivada, ajab ka raudosale roostet külge (kusagilt on ikka õlita koht jäänd). Plastkaba võtad küljest, luku välja ja ööga kuivab püss ära ning hommikul suts õli lukku ja päästikumehhanismi ning metsa
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas duv »

Pealegi keskkütte korteri variant kombiga raud maha ja radika peale, kui pole lasknud pole ka puhastamist, noh see lukuosa oli nagunii roostevaba. Puu päraga poltlukuga püssi lahti monteerimine, aga kaunis keeruline ja koos puuga radikale ei pane, **** teab mis juhtub. Peale kõva päeva, eriti veel kui saak õhtul käitlemist nõuab eriti lisatöid ka ei otsi. Sellest ka minujaoks parimad varindid need millel raud paari liigutusega maha käib, kui päeval lastud, siis kohe raud paljaks ja vannitoa kraanist kuum vesi harja ja Fairyga läbi, siis paber rätikuga seest-väljast kuivaks ja radikale. Järgmisel päeval vase väljapesu Roblaga ja söögisooda keeva veega lõplik pesu, peale kuivatamist veel mingiks ajaks radikale. Nendes tingimustes pole probleemi roostega, raud pole pärast rasvane ja ei vaja enne laskmist läbilükkamist.
Suletud