On tegude aeg.

Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Jahh.
Demagoogia olümpial sai ära käidud jahh. Tunne on siiani selline nagu oleks välikempsu kukkunud...
Kogu lugu on salvestatud ja arvutis - analüüs ja kokkuvõtted järgnevad.

Palun andke mulle aega paremate palade välja toomiseks.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas kakuke »

Väga hea, et uugametsal asi "lindis", endal läks pea lõpuks nii segi, et oli pudru ja kapsad.
Mis veel, EEML taha loevad annast veel nende toetajateks tegelikult põllumehed või vähemalt nii väideti seal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas rajaleidja »

Kakuke, ega sa ei osak öelda, kes seal Talupidajate keskliidust kohal oli? Mul tuikas pähe, et mul peaks seal miski vana tuttav olema. Ega mõni Indreku nimeline ei juhtunud olema?
saamu
Postitusi: 1
Liitunud: K Juun 13, 2007 4:33 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas saamu »

Parim lause Paide foorumilt.
Ei ole nõus, sea ja kitse nimetamiseks väike ulukiks kuna ma ei saa liha endale!?Esitajaks oli üks metsaomanik.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas kakuke »

Mait Värk oli see.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Riputan siia üles teabenõude Järvamaa Jahindusklubilt ühe Järvamaa klubi jahimehe palvel. Originaal alla laetav manustest.

TEABENÕUE

27 jaanuaril 2011 a toimus Paides Eesti Erametsaliidu poolt korraldatud jahindusfoorum, kus võeti vastu 11 punktiline otsus. Otsuse kohaselt tehti Eesti Erametsaliidu juhatusele ettepanek, järgida huvigruppidega läbirääkimistel jahindusfoorumil vastuvõetud otsuses toodud seisukohti.

Otsuse 2 punkt on sõnastatud järgmiselt „Nõustume Eesti Jahimeeste Seltsiga, et jahindus vajab tugevamat piirkondlikku juhtimist Selleks tuleb luua õiguslik alus piirkondlike jahindusnõukogude moodustamiseks. Piirkondlikesse jahindusnõukogudesse maaomanike
esinduse piisav kaasamine võimaldab arvestada jahipiirkondade moodustamisel kohalike
maaomanike ja maaomanikest jahimeeste huvidega.“


Seoses eeltooduga, palume viivitamatult ning sisuliselt vastata otsuse teise punkti esimeseses lauses sisalduvale faktilisele asjaolule, kus Eesti Jahimeeste Selts annab väärtushinnangu, piirkondlike jahindusorganisatsioonide tegevuse osas („Nõustume Eesti Jahimeeste Seltsiga, et jahindus vajab tugevamat piirkondlikku juhtimist....).

1.Kes Eesti Jahimeeste Seltsist (nimeliselt !!!) on suheldes Eesti Erametsaliiduga andnud
väärtushinnangu, et jahinduse juhtimine piirkondlikul tasemel ei ole tugev, või on hoopis nõrk?
Vastasel juhul ei vajataks tugevamat juhtimist.

2.Millises piirkondlikus jahindusorganisatsioonis (nimeliselt) on jahinduse juhtimises puudujäägid
ning, millised jahindusorganisatsioonid (nimeliselt) vajaksid tugevamat piirkondlikku juhtimist?
Palume mitte jääda üldsõnaliseks, vaid tuua välja konkreetsed faktilised asjaolud.

Eesti Jahimeeste Seltsi poolt väljendatu on piirkondlikule jahiseltsile (Järvamaa Jahindusklubi)
solvav, sest Eesti Jahimeeste Selts ei ole jahinduse juhtimise osas Järvamaa Jahindusklubile teinud kordagi ühtegi etteheidet ega saatnud välja ühtegi vastavasisulist märgukirja.
Jääb täiesti arusaamatuks sellise väärtushinnangu andmine, kui Eesti Jahimeeste Seltsi arengukavas väljendatakse hoopis vastupidist. EJS tugevused ja probleemid punktis 5.1. EJS -i tugevused on märgitud muuhulgas:

• väljakujunenud on suured ja stabiilsed jahipiirkonnad
• toimivad tugevad jahindusorganisatsioonid

Palume küsimustele vastata hiljemalt viie päeva jooksul.

Järvamaa Jahindusklubi
Manused
teabenõue EJS.pdf
(67.49 KiB) Allalaaditud 346 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas kakuke »

Mis krdi teabenõue? Katus sõidab või mis?
Lokaalsetest probleemidest jamad käima läinud ongi. Kui konkreetset näidet vaja Eesti najal siis võta või viimane jutt saarlaste lehest, kus viljakasvataja kaebab. Ise usun, et piirkondlik jahindusnõukogu, kuhu kuuluksid jahimehed, maaomanikud ja siis riigi esindajad, et selliste asjade ajakirjandusse sattumist annakski selliselt üksnes vältida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Selline tekst siis vml-i listis:
Eesti Erametsaliidu pressiteade
28.01.2011



Erametsaliit: Uus jahiseadus peab andma maaomanikele tagasi jahiõiguse

Eile Paide Kultuurikeskuses toimunud jahindusfoorum andis erametsaliidu juhatusele mandaadi läbirääkimisteks jahindusküsimustes erinevate organisatsioonidega. Vajame maaomanike jahiõigusel baseeruvat uut jahiseadust.

Foorumil peeti vajalikuks ka moodustada piirkondlikud jahindusnõukogud, kus oleks võimalik leida lahendusi maaomanike, jahimeeste ja keskkonnakaitsjate vahel tekkivatele probleemidele. Seniste suurte jahipiirkondade säilitamist peeti võimalikuks ainult juhul, kui maaomanikel võimaldatakse omal maal korraldada jahti väikeulukitele, kelle hulka võiks arvata ka metskitse ja metssea. Senisest enam peab pöörama tähelepanu ulukipopulatsioonide hea seisundi säilimisele, jahimeeste ja maaomanike organisatsioonide koostööle ning jahinduse headele tavadele.

Foorumi otsusega saab tutvuda siin: http://www.eramets.ee/uudised-1?art=2080.





Lisainfo:

Ants Varblane

Eesti Erametsaliidu tegevdirektor
tel: 50 89 237
e-post: ants.varblane@erametsaliit.ee
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Veel huvitavam leid
http://dh2.envir.ee/atp/index.php?id=10 ... sutus_id=1

Mati Heinmetsa kiri ministrile koos ettepanekuga jahiseaduse muutmiseks.
Huvitavaid mõtteid selliseid arutlemiseks neile, kes viitsivad...
Manused
Mati Heinmetsa kiri ministrile..pdf
(165.43 KiB) Allalaaditud 294 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas SUURKOER »

Endale jääb selline mulje, et teeme metssea ja metskitse väikeulukiks, aga maa omanik hakkab raha teenima nende jahi pealt.Kutsuvad turistid siia kalli euro eest jahile. A võibolla saan valesti aru.
Raul P
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 9:59 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Raul P »

Ka nii võb see lõpuks välja tulla, teine asi on see, et siis hakatakse laskma põldusest maha emiseid ja haavatakse ka rohkem loomi ning võib ka teine kütt minna sinna põldu kus maaomanik passib ja sealt pihta saada, kindlasti on see vale, et metskits ja metssiga läheks selle alla, et maaomani neid lasta tohib. Tundub, et suuremad maaomanikud nagu tahaksidki endale saada liha ja sellega ka raha teenida ja sellepärast nad sellist jama koguaeg avaldavadki ja peale suruvad.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas andrus »

Minule tundub,et järjest rohkem p.rse poole see asi läheb.Iga töll omas nurgas mõtleb juba mingeid uusi seaduseid välja.
Mina kahjuks küll enam ei jõua kõiki neid asju omale selgeks raalida.
Lugedes neid mingite matide ja andode ja krt teab veel kelle ajusünnitisi,siis on minus aina rohkem süvenemas mõte..............Minust saab salakütt. Ja see aeg ei ole enam kaugel.
Tahaks näha kes või mis mind takistama hakkab.Lõpptulemus on see,et nad ei tea ise kah kes ja mille jahti lõpuks nende maadel pidada tohivad.
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Selliselt siis. :M
:V :P :VS :M

:twisted:
Viimati muutis Ain Aavik, L Jaan 29, 2011 8:27 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas peepk »

Andruse mõtte, et temast lähitulevikus suure tõenäosusega saab salakütt, selle seaduse (ja segaduse) muutmise jura jätkudes, siis...siis selle mõtte on paljud jahimehed kellega olen vestelnud, 4 silma all ka välja öelnud. Andrus julges avalikult. Aga olen näind paberit millele jahimeeste allkirju kogutakse ja nii mõnedki ei julge alla kirjutada, nagu oleks vene aeg ja kardetakse. Meid jahimehi on palju ja veel rohkem koos sugulaste ja valimisikka jõudnud pereliikmetega ja mitte jahimeestest sõpradega ja töökaaslastega, kes veel pole otsustanud, et millist erakonda valida.
Viimati muutis peepk, L Jaan 29, 2011 1:55 pm, muudetud 1 kord kokku.
koll

Re: On tegude aeg.

Postitus Postitas koll »

Päris lahe kuulamine, tirisin igaks juhuks ka arvutisse, äkki võetakse veel maha :D
Vasta