kitsele algavast ajujahist

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Postitus Postitas soul »

Metslane kirjutas:mida uudistes Andres siis ka rääkis, ei saanud vaadata-tööl veel!


Eesti jahindus naaseb nõuka-aega
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga paljud seda nõukaaega mäletavad?Ja mis oli nõuka-aja jahijuhtkonna motiiviks? Nõukaaegses Tartu Jahindusklubis oli jahiarendaja lugupeetud Vello Vainura ja tema on kirjutanud,et jahimajandus,see on plaanimajandus.Tea,kuidas praegu toimib siis?
noorus on ilus aeg
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Postitus Postitas kormoran »

Delfis Lillemäe intervjuu üleval.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Päris tore PR-poiss meil. ;) Hüppab, jookseb, laseb puusalt nagu nalja. :lol:
Tegelt ikka päris kurb. :(
Intervjuust oli kohe näha, et Egon käib tavaliste maameestega jahis ja Lillemäe linnasakstega, kuna üks oli ja teine polnud teemaga kursis, et mis tegelikult toimub.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hylgekytt
Postitusi: 40
Liitunud: R Juul 07, 2006 5:47 pm

Postitus Postitas hylgekytt »

http://www.epl.ee/artikkel/403429

siit linglilt näeb ka seitsmest uudiste videod, kus meie suur juht üles astub.
nõustun kakukesega- tegelikult on seda sõnavõttu vaadata ikkagi kurb.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Kuidas praegu seis on siis üldse? Kas ajujahi seadus siis juba vastuvõetud või ei?
See lillemäe on küll üks paras kloun. Ta vist esindab ainult esimese eesti jahimeeste huvisid. Tallinna jahimehed muidugi pole kitselaskmisest huvitatud. Neid linnamehi on jahiliste hulgas vb vaevalt 10%, nende järgi ei saa ja ei tohikski seaduseid teha.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Ma olen linnast ja käin maal jahil.Ma tahaks ka teada, mis moodi mul praegu lihtsam on kui uue seaduse vastuvõtmisel.
Ajujahist peaks ikka lihtsam lasta olema, kui varitsusest.Kuigi minu üsna väiksed jahimehe kogemused on näidanud, et kitsele nagu ka hirvel meeldib ajust läbi joosta.
Praegu pean vähemalt kaks või kolm nädalavahetust kokku ca 1000-1500 kilomeetrit sõitma, et oma kits ja paar talle ära küttida, uue seaduse järgi saaks vast ühe-kahe nädalavahetusega hakkama.
Minu isiklik arvamus on, et kes ei viitsinud enne kitse-talle lasta ei viitsi ka kitsele aju tulla tegema.See on ikka jahimeestes endas kinni, kes tahab ikka ainult lihakütt olla või kes saab aru, et jahimeheks olemisega kaasnevad ka kohustused.Usun, et kui ainult tahtmist on jõuaks kõik oma kitsed- talled ka ilma ajujahita ära lasta.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

lendorav kirjutas:...Minu isiklik arvamus on, et kes ei viitsinud enne kitse-talle lasta ei viitsi ka kitsele aju tulla tegema...


Viitsimise osas isegi nõus, aga kui muudatus jõustub, saab kitse näiteks põdrale peetava ajujahi käigus lasta ning põdrajahti viitsitakse tavaliselt ikka rohkem kohale ilmuda. Kuna ka siga on alates oktoobrist "ajujahitav" uluk (igal pool küll ilma lumeta seajahti ei peeta, tõsi), siis annaks see ikka tulevikus täispaketi kokku, ainult hirv veel enamuses Eestist sellest komplektist puudu. Ajujaht kitsedele vaevalt et laskenormi täitmist väga palju lihtsamaks teeb, aga võimaldab kitsejahti senisest erinevama nurga alt populariseerida, mis ei olegi ehk väga tähtsusetu.

BM
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

baddmann kirjutas:
lendorav kirjutas:...Minu isiklik arvamus on, et kes ei viitsinud enne kitse-talle lasta ei viitsi ka kitsele aju tulla tegema...


Viitsimise osas isegi nõus, aga kui muudatus jõustub, saab kitse näiteks põdrale peetava ajujahi käigus lasta ning põdrajahti viitsitakse tavaliselt ikka rohkem kohale ilmuda. Kuna ka siga on alates oktoobrist "ajujahitav" uluk (igal pool küll ilma lumeta seajahti ei peeta, tõsi), siis annaks see ikka tulevikus täispaketi kokku, ainult hirv veel enamuses Eestist sellest komplektist puudu. Ajujaht kitsedele vaevalt et laskenormi täitmist väga palju lihtsamaks teeb, aga võimaldab kitsejahti senisest erinevama nurga alt populariseerida, mis ei olegi ehk väga tähtsusetu.

BM


Eriti esimesse põdrajahti, pärast kui kirstus juba liha on, siis hakkavad mehed vaikselt ära vajuma.
Aga kitsejahti põdra ja sea ajus ise ei poolda, sellisel juhul võiks juba rebast ja kährikut ka lasta.
Esiteks arvan, et hakkab sokkusid kukkuma ja teiseks, kulub palju aega, et haavatud kitse mööda metsa koertega jälitada.Muidugi kõigil vaba valik kuidas jahti pidada.
Populariseerimse koha pealt ei oska nagu midagi kosta, kuna minu arust ikka hiilimis jaht kõige põnevam ja huvitavam jahipidamise viis on.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

See, et põdraajust kitse lasta ei ole minu arust õige asi.Ajujahil ju iga pauk kohe arvel,eriti kui on üks loom lasta siis hakab kitsepaugutamine segama.Seisab kellegil ilus põder ees,kuid kas lasta või mitte,paugud ju käisid ja mida lasti ei saa looma ees olles kohe küsida(moblaga).Kitsi ka kordades rohkem kui põtra.Kunagi oli isegi pauguseadus,et kui põdrajahil pauk tehtud,siis jaht läbi.Ei lugenud see,kas lasti pihta või mööda,aint haavatut sai jälitada ja uuesti lasta.
Meil on nõue,et põdrajahil aint põtra lasta ja kunagi,kui kitseaju oli siis lubati ka rebast lasta,endalgi nii rebane lastud.Hiljem kui seajaht moodi läks siis võis ka rebasele anda,sest algul oli just kartez seajahil teises rauas.Praegu seajahil kartez keelatud.
Aga hr.Lillemäe jutuga mina küll nõus pole ja mind tema ei esinta.Arvan,et sellise härradepundiga,nagu praegu eesotsas on, meie jahivärk küll ei edene.Meelsamini näeks ikka eesotsas meest(naist) kes kodumaise jahige rohkem kursis ning teaks mis kohalikud jahimehed jahivärgist arvavad ja püüaks ikka kodumaist asja ajada.
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kui põtru (veel) palju lasta, igast vanusest ja soost, siis kitse või sea või rebase või kähriku laskmine küll kedagi ei häiri, nii et jahiseltskonna enda asi, nagu seegi, kas üldse kitselistele ajujahti korraldada. Millest Lillemäe nt aru ei ole saanud, on see, et ajujahi võimalus on tõepoolest võimalus, mitte kohustus või ainuvõimalik jahipidamisviis kitsele.

Ja nagu Jorrgi ütles, võib Lillemäe ju karjuda ja räusata palju tahab, kes asjaga kursis on, see teab niiehknaa, et EJS ja Lillemäe saavad esindada pelgalt 60 % Eesti jahipiirkondade kasutajatest. See, et nad Eesti JAHIMEHI esindada soovivad... mind vähemalt sellised emotsionaalselt ebastabiilsed tegelinskid esindada ei saa. Moraalselt. Läbi Tartu JK kahjuks juriidiliselt justkui küll.

BM
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Ma veel oma arunatukesega mõelnud, et kas see ajujahi lubamine sellist effekti ei tekita, et paljud mõtlevad, et ajujahid alles ees, mis ma siin tõmblen ja lasen neid hiilimis/varitsusjahi käigus, aega küll ju.Pärast jäävad hoopis laskmata.
Lillmäe selles mõttes ikka kinomees küll, et siis kui oleks võinud lobitööd teha polnud teda kuskil kuulda, aga pärast kukub räuskama.Nagu öeldakse, et pärast kaklust enam rusikatega ei vehita...Ei meeldi ta vist eriti kellelegi, aga ometi on keegi ta sinna valinud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ajujahi idee ei tekkinud kellelgi seoses sellega, et nüüd laskelimiidid täitmata ja loodetakse abi sellest.
Asja mõte peaks peituma selles, et kitsede poolt tekitatavad kahjud on muutunud mõningate inimeste arvates liiga suureks. Talvise ajujahiga soovitakse, et jahimehed korraldaksid kahjustuste piirkonnas(kuhu siis kitsed talveks karja kogunevad ja noorendikke söövad) nii-nimetatud lageraiet kitsede suhtes.
Alles esmaspäeval istusime siin väiksema pundiga RMK majas koos ja kuulasime, kui palju ikka kitsed kahju teevad. Ise ma sellesse ajujahi mõtekusse kahjustuste piirkonnas ei usu, sest nagu nad isegi ütlesid, siis enamused istutatud langid on hektari jagu suured ja seal piisab, kui üks kits alles jääb. Langile suudab ta ka üksi ringi peale teha
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mõksisin täna õhtu otsa oma kuusetaimi repellendiga ja nii need mõtted tekkisid. Ilmad nii head, et kutsuvad kohe kuuselatvu paitama. Mul jälle tekkis küsimus, et huvitav mille pärast see Lillemäe nüüd rusikatega vehib, et kas selle taga järsku puhas näitemäng, jahimeeste maine on nagu ta on ja nüüd püütakse mingile seltskonnale näidata, et jahimehed tegelased, kes käivad kitsele pai tegemas. Aga miks mul see mõte pähe järsku tuli? Ikka sellepärast, et selles videoklipis räägitakse põdraajust ja sellest, et kitse puhul jääb nüüd valikküttimine ära. Mis krdima imeloom see metskits on, et põdra puhul vilistame valiklaskmisele ja nüüd kitse juures tuleb pisar silma. Kui räägime valikküttimisest siis peaks see ikka kõigi puhul üheselt käima.
Mis puudutab, aga selle täispaketi laskmisesse ajust siis minu meelest võib sedasi siga ning põtra hästi ajavad koerad ära rikkuda. Kitse rohkem, kui neid esimesi ja kui ajust hakata kitsi ära laskma siis hakkavadki viimaks koerad kitsi eelistama ja aja ise neid muid elukaid ajust välja, kui koerad kitsedega lennus.
Need siis minu tagasihoidlikud mõtted. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Minu arust on ajujahi mõte see, et saaks küttida kitsi metsamassiividest, kus asuvad ka noorendikud ning kus muud jahiviisid on keerulised ja mitte väga edukad. Enamus kitsi lastakse ju põldudelt ja lagendikelt, kust see on kõige lihtsam. On ju väga palju jahimaid kus on piisavalt suuri alasid ilma põldudeta ja kitsel polegi vaja eriti neid kultuurmaastikke, sest metsas on tal olemas väga laialdane toidubaas, mis pidevalt suureneb raiesmike, noorendike jne näol.
Vasta