Püss koeraga ajajale.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Eik »

Praeguse lumega, kui nähtavus vaid mõni meeter, on tavaline "pukk" väga mõnus kaaslane tihnikus, sellegagi tegu, et latt ja rauad lumest puhtad hoida.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas aivar00 »

Paistab, et lumi, milline meid 2 nädalat tagasi kimbutas on ka mulgimaale jõudnud :lol:
Kui nüüd kiitma hakata, siis mina olen enda benelliga rahul. See 9,3x62 sobib minu kehakaaluga ja arvan, et ka kärbeskaalu mees saaks tollega hakkama. Paigaldasin kiirjalad sest alati ma ei ole ajus(siis saan ka lagendiku võ heinamaa ääres seista) ning minu arusaamise järgi peab relv ikka "töösoe" olema- kasutan ka varitsusjahis optikaga. Selle lumega on tõesti veidi probleeme, kuid kuskil oli päris pikk teema raua suudme kinniteipimisest. Ise küll ei ole veel proovinud, kuid mõned korrad on mõte sinnapoole jooksnud.
Aga selle lahtimurtavast lume väljapuhumise jutu peale tahan küsida- kas teete seda alles siis kui koer on looma kinni pidanud ja oled laskekaugusele jõudnud või siis iga natukese aja tagant ajus olles- s.o. käigupealt.
Aga enne benellit olin mina ajus samuti tavalise lahtimurtava 2 raudse fänn. Mõtlesin ka kombi peale, kuid see raudade kokkujooksu jama mulle ei meeldinud.
ikka lõbusalt
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas kraavik »

Natuke OT, aga arvestades viimasel ajal juhtunud õnnetustega kipun üha rohkem minema seda usku, et ühisjahti võtan kaasa siledaraudse. Vint võib ju kaasas olla juhuks, kui mehi vähe ja vaja suurem lage üksi ära katta, aga sile on ikka kordi ohutum. Meil koeramehed on kõik siledate või kombidega ja ei oska vintrelvast ajus midagi arvata, olgu see kaliiber nii suur kui tahes. Vintpüss jääb vintpüssiks, kuul saab ka 9,3 kaliibri puhul kõva mineku sisse ning ei tea kunagi, kuhu ta välja jõuab. Üldjuhul ju ajumehel puudub vajadus pikalt distantsilt lasta.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas aivar00 »

Eks sellepärast neid relvasid ongi palju tehtud, et igale mehele tema maitse järgi.
Kuid need viimased õnnetused minu teada küll ei olnud tingitud sellest, et tegemist vintrelvaga. Juuru värk- sileraudse kuul tapab 160 m pealt samuti kui vintraudse oma ja Saaremaal- kui sa ise endal relvaraua vastu keret paned, siis pigem lõhub sileraudse kuul rohkemgi kui vintraudne.
Olles ka 6,5-se omanik, siis nähes kuidas selle kuulid oma kerguse tõttu isegi väikesest heinakõrrest rikošetti lähevad, siis mina kardaks pigem neid kerge kuuliga laetud padruneid kui jämeda ja raske kuuliga 9,3-e. Aga kedagi ümber veenda ma ei kavatse ja iga mees valib relva enda võimaluste-vajaduste ja maitse järgi :lol:
ikka lõbusalt
Hekler
Postitusi: 60
Liitunud: T Mär 27, 2007 8:11 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Hekler »

Mõtted liiguvad ikkagi vist Benelli poole...
Lähme metsa...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas hendrik »

Hekler kirjutas:Mõtted liiguvad ikkagi vist Benelli poole...


Benelli on poolautomaatide kuningas, nagu mitmel pool kinnitatud. Ei kahtle selles, täiesti ilmselgelt on nt Argo 9,3x62, laetuna 18,5g hammerheadiga, ideaalne ajujahi relv, kütiliinil seismiseks, minu arust. Niipalju kui mul on kogemust, võib koeramehel (selle kõige karmimas tähenduses) olla situatsioone vee, muda, puuokaste jms kõikvõimaliku mudruga, mida nt jahimehed leiavad kasvõi oma mobiilidest. Vahet pole kui hästi on pooliku kolb jm lukuosa kaitstud - tuleb igal juhul sinna vahel mudru, mis kui mitte sajandat, siis saja üheksakümneüheksandat ümberlaadimist ikka takistab - seega kaob müttamisel poolautomaadi peamine sisu, ehk siis topelt- või isegi kolmiklasu tegemise kiirus. Lisaks on rauas oleva takistuse korral poolautomaadi lukk kindlasti ebaturvalisem kui nt lahtimurtav või poltlukk. Eeltoodu on minu arvamus, mis suuremas osas põhineb minust targemate inimeste kogemusel ja pooles osas isiklikul kogemusel. Ise võtaks iga kell jämedamakaliibrilise poltlukuga vindi koera järel lontimiseks..
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas honkomees »

Nõus hendrikuga, aga ise koeramehena pooldan lahtimurtavat kaheraudset vinti või veel rohkem kombit
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas wsm »

Hendrikul benelli suhtes õige jutt.
Meil oli jahikaaslasega, kel on 308 W Benelli poolautomaat. Lumises metsas eelmise suure lumega mütates sai kokku suure seakarjaga kus sai teha ühe paugu ja seejärel rohkem pauke püssist kätte ei saanud kuna lukuvahele oli sattunud lund ja mõned kuuseokkad :oops: . Hiljem ta seda juhtumit ei soovinud kommenteerida. Rohkem ta Benelliga metsa pole tulnud ja nüüd kasutab vana head Carl Gustavit 6,5 x 55 millel raud lühemaks tehtud. Ise ütles, et sealt saab kindlalt paugu kätte :) . Eks siit saate ise järeldusi teha :M
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin henrikut: siis saja üheksakümneüheksandat ümberlaadimist ikka takistab

Täitsa nõus sinuga- kuid minu pilgu läbi peab ka loomal olema võimalus ja kui nii juhtub, siis järelikult oli see Diana soov...
Selle lollikindluse koha pealt peaks parim koeramehe relv olema vene kalasnikov, milline on ennast tõestanud nii lumes kui poris.
Kuid kas jahi eesmärk on korraga maha lasta võimalikult palju loomi või nautida jahti kui ennast :oops: Mina isiklikult naudin jahti.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas reimakas »

aivar00 kirjutas:Selle lollikindluse koha pealt peaks parim koeramehe relv olema vene kalasnikov, milline on ennast tõestanud nii lumes kui poris.


Eks koeramehed peavad Valka Balodise juurde kassat tegema minema :P
See, kes tapab, pole veel jahimees
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas baddmann »

Ma pakuks naljaga pooleks, et kui poolautomaat metsas heas laskmisolukorras laadimistõrkeid andma hakkab, siis on küllaltki keeruline jahti kui sellist nautida :)

BM
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas kraavik »

Mehele, kes jõuab jahil 199-nda lasuni ilma vahepeal püssi puhastamata, kulubki üks tõrge ära :D :D :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Feen »

Ma ise täiesti sellel arvamuse, et kui Diana loomad ette annab ning ühisjahis laskmise võimalus, siis ei naudi keegi kui tal püss tõrkeid annab ning teised pole ka rõõmsad. Kui ajus juba sigu hirmutama hakata, siis võiks mõne neist maha lasta ka.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas hendrik »

Feen kirjutas:Ma ise täiesti sellel arvamuse, et kui Diana loomad ette annab ning ühisjahis laskmise võimalus, siis ei naudi keegi kui tal püss tõrkeid annab ning teised pole ka rõõmsad. Kui ajus juba sigu hirmutama hakata, siis võiks mõne neist maha lasta ka.


Minu mõte ei olnud just see, et tuleb alati maha lasta. Minu mõte pigem see, et mees peab otsustama, kas lasta või mitte lasta - määrajaks ei tohiks olla rikkis või streikiv relv.
Hekler
Postitusi: 60
Liitunud: T Mär 27, 2007 8:11 pm

Re: Püss koeraga ajajale.

Postitus Postitas Hekler »

Kas vene kalasnikovil on ka erinevaid kaliibreid?
Lähme metsa...
Vasta