milline karabiin?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Suletud
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

Eerik kirjutas:.. miks suur osa Tikka omanikke plastikust kaba kaunis kiiresti välja vahetavad ? ...

mul endal ja minu tutvusringkonnas pole küll keegi plastkaba välja vahetanud, kahjuks pole mul ajuskäimise püssidel plastkaba (TOZ-34 ja Brno kombi), see niiskus on ikka paras vaenlane puitlaele ja ära kulub see ilus välimus paksus rassides ka mõne kuuga, plastist tikkaga aastaid käidud ja ainukesed silmatorkavad kriimud saadud Niva üleskäiva istme siinidelt, kui iste taharonija poolt püssi peale lasti
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas kakuke »

Eerik kirjutas:Ei hakka eraldi püssi lahkama , välja arvatud üks asi - miks suur osa Tikka omanikke plastikust kaba kaunis kiiresti välja vahetavad ?

Plast kabaga Tikka on kaval valik neile, kellel kindel siht silme ees ,et tahavad kindlasti saada kaba mis nende mõõte arvesse võetud tehtud ehk kõiki ei rahulda universaalne asi. Ka endal oli selline mõte peas, aga jäi realiseerimata selle tõttu, et leidsin sama kallilt puit kabaga variandi. Milleks käia välja rohkem raha, kui tead, et hiljem selle minema niikuinii viskad mille eest rohkem raha välja käisid. Terasest osa neil kahel üks ja see sama.
Feeni optikavõrdlus üllatab mind endiselt, et kuidas saab võrrelda asju mis uuest peast maksid 2,5k ja teine pea 30k. Kui Zeissi millegiga võrrelda tahta siis peaks kõrvale panema ikkagi ennekõike sama hinnaklassiga asjad nagu S&B, Swarovski, Kahles jne :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas mürka »

Miks selline arvamus, et plastik kaba tuleb väljavahetada. Minu Tikkal plastik kaba ja igati hästi istub õlga. Ei ole lühike ega pikk. Kriime ei ole ka selle paari aastaga tulnud. Kõige tähtsam on ikkagi see kas ta on ilmastiku kindel ja kui raske on terve komblekt.
küll siga pori leiab
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:...
Feeni optikavõrdlus üllatab mind endiselt, et kuidas saab võrrelda asju mis uuest peast maksid 2,5k ja teine pea 30k...


Loen siit niimoodi välja, et kuna kaupmehed küsivad mõne asja eest rohkem ja teise asja eest vähem raha, siis kasutaja ei tohigi neid justkui võrrelda. See aga ei ole väga avatud mõtteviisi toetav lähenemine, samas, kallima kauba müüjatele kahtlemata väga kasulik lähenemine - "kuna SEE asi on kallis, siis SEE asi on ühtlasi sellest tulenevalt ka hea/parem/parim". Tegelikult peaks asi just vastupidi olema - asi maksab palju sellepärast, et ta on hea/parem/parim, aga selle väljaselgitamine eeldab justnimelt võrdlust vajadusel ka odavate kaupadega.

Ka nt 8,9 K maksvat Deltat ja 22 K maksvat Zeissi ei tohiks Kakukese arvates seetõttu üldse omavahel võrrelda. Samas me Feeniga - mis seal pattu salata - seda võrdlemist korra tegime. Hommikune sompus hämarus, põdrajahi aegu. Minule tekkis küll südamesse kergendustunne ehk siis ei olnud vaja kahetseda odavama valiku tegemist. Mis tunne Feenil tekkis, seda võib ta ise öelda kui tahab.

BM
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas kirp »

Arutlusest koorb välja üks õige vajalik tõetera, mida igapäevases elus unustama kiputakse - sarnase hinnaklassi püssid lasevad enam vähem võrdselt, vahe võib olla palge istumises, mis erinevatest kaba mõõtmetest (pikkus, kõrgus, paine jne.) tuleneva ja muud pisikesed konstruktsioonilised erinevused. Optikatel (ning kinnitustel) aga on tohutu hinna ja kvaliteedi vahe ja sinna tasuks maksimaalne rahakoti võhm rakendada. Enamasti aga kohtab kombinatsiooni - suht korralik püss ja sinna peale "säästuoptika". Los (IZ-18?) ja Zeiss on küll teine äärmus, aga ise eelistaks pigem seda.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas reimakas »

Öeldakse, et laseb laad ja sellest tulenevalt optika. See õlga istumine koos optikaga üks olulisemaid asju üldse. Jahi tarbeks lasevad need lozid ja vepprid ja saigad küll ja rohkemgi veel.
See, kes tapab, pole veel jahimees
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas kakuke »

mürka kirjutas:Miks selline arvamus, et plastik kaba tuleb väljavahetada. ...

Ei olegi öelnud, et tuleb, aga võib, kui selleks soov olemas. Kõik ei pea rahul olema universaalsete asjadega.
Optikatest, kui hakkaks kõrvutama oma Shirstone ca 1000kr asja oma Meopta või Nachtfalkega siis jääks mul värvikatest sõnadest vajaka. :D Muidugi võiks ju seda teha. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Hanno »

Peab mainima, et Gunman on algatanud meeldiva arutelu. Kuivõrd Mart ka siin sõna võttis, siis julgen ka kaasa rääkida, ilma et keegi seda reklaamiks nimetaks. Kõigepealt tuhka endale pähe - Jahipaun on ka aastaid tagasi pakkunud komplekte, kus sihik pole sisuliselt midagi väärt, nimelt punatäpp Walther. Targemaks saades oleme pakkunud häid püsse soodushindadega, näiteks erinevad CZ mudelid hüüdlausega, et õige mees valib endale mütsi ja optika ise. Ja nüüd siis CZ kampaania, kus mehel on valida erinevate optikate vahel selliselt, et mida kallim komplekt, seda suurem kokkuhoid. Olen jälginud seda foorumit päris pikalt ja reageerinud igale kriitikale. Loomulikult enne kuulanud ära ka teise poole. Igatahes Jahipauna filosoofia on lihtne: ilma klientideta see äri ei kannata, seetõttu pea lugu oma partneritest ja samas ära lase ennast tallata.
Nüüd relvadest ja muust. 18 aasta jooksul selles äris olen aru saanud, et Euroopa ja Ameerika turg, relvad, kombed erinevad nagu siga ja kägu. Ameerika turg on iga relvatehase unistus, seega tehakse sinna spetsiaalmudeleid, hoides hinnad madalad. T3 plastikkabaga on üks selliseid näiteid Ameerika turule pääsemiseks. See ei tähenda, et püssil midagi viga oleks. Aga hetkel on küll minu soovitus relvade soetamisel eelistada Euroopa valmistajate Euroopa turu jaoks toodetud relvi, olgu see siis Sako, Tikka, CZ, Sauer, Mauser, Blaser jne. Kasutatakse reeglina metalli, puitu, mitte plasti või Hitleri alumiiniumi. Muide CZ´st - 15 aasta jooksul pole meil ette tulnud ühtegi garantii juhtumit. Probleem, millele ka foorum on viidanud, kaba ja toru vaheline vahe on ju lahendatav. Kuid ikkagi kõigepealt poodi ja oma silm on kuningas.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Mart »

Hanno kirjutas:Aga hetkel on küll minu soovitus relvade soetamisel eelistada Euroopa valmistajate Euroopa turu jaoks toodetud relvi, olgu see siis Sako, Tikka, CZ, Sauer, Mauser, Blaser jne.

Mis moodi siis nüüd muu maailma mehed eurooplastest erinevad ? :shock: :?:
Mille poolest siis USA tootjate relvad meile kõlbmatud on ?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:Mis moodi siis nüüd muu maailma mehed eurooplastest erinevad ? :shock: :?:
Mille poolest siis USA tootjate relvad meile kõlbmatud on ?

Vot sellest ei saa ise ka aru, et miks peab laad sile pealt olema (st ilma põsetoeta, nagu seda USA turule mõeldud relvad on) nagu näiteks see on T3´l või milliseks muutus Sako laad, kui tehas orienteerus USA turule või miks seal maal peavad olema nii suured autod. Ju inimesed seal palju suuremad, kes ei mahu väiksemasse autosse ära või kelle kael pea sellise ehitusega, et põsetugi pole vajalik. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Veix »

Eks see relva ost ole üks peavalu ja ikka mõtled, et hiljem kahetsema ei hakkaks :twisted:
Mina ostsin pea aasta tagasi CZ 550 Lux-i ja olen sigarahul sellega. Lahtised sihikud on normaalsed valges laskmiseks ja ei saa mina küll kurta, et lukk ilusti ei toimiks, korralikult õlitades ja puhastades töötab hästi ning ühtki juhust pole olnud, et oleks kinni kiilunud.

Edu relva valikul!
TankistUr
Postitusi: 28
Liitunud: N Jaan 15, 2009 2:37 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas TankistUr »

Plastkabad on tehtud "ekstreemi" jaoks.
Reguleerimise vöimaluse annavad:
a. lisana kylgekeeratavad pösetoed. Kabasse puuritakse kaks auku, poldid läbi ja u kujuline lisa jupp istutatakse kabale peale. Poltidega reguleeritakse pösetoe körgus.
b. "pösepadjad", mis kas rihmade, nöörimise vöi kröpsuga kinni ymber kaba, samase systeemiga kui padruni hoidjad. Patjasi on eineva körgusega.
c. Kaba pikkus erineva riietusega kandmiseks saab regullida lisatavate, äravöetavate eri paksuste kummipatjadega.

Nimetused, mida kasutan ei ole vast öiged, eks targemad täpsustavad.

Kui pyss käib metsas paar kolm korda aastas ja mitte rohkem kui pool päeva, ei peaks niiskus mure olema. Kui plastik ei ole esteetiliselt vastuvöetav on veel ka laminaat puidust kabad olemas, väidetavalt peeaagu sama niiskuskindlusega kui plasik, aga ikkagi puidule lähedasem materjal.

Isiklikult eelistan tehismaterjale.
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Eerik kirjutas:Kui nüüd vaadata neid komplekte tervikuna nii nagu nad on siia kirjutatud . Olen omanud mõlemaid relvi ja ka selliseid sihikuid . CZ + Delta on mõlemad üle keskmise . Tikka + Busnell , ( sihik jama ) kipub terviklikuse koha pealt eelmainitule alla jääma . Venelast ei tea ise , aga kellel on selline relv , neil on hiljem kõhklused tekkinud selle valiku osas . Ei hakka eraldi püssi lahkama , välja arvatud üks asi - miks suur osa Tikka omanikke plastikust kaba kaunis kiiresti välja vahetavad ? Kui siit peaks valima , siis minu valik oleks CZ+Delta .


niisiis käisin poes ära ja proovisin plastik kabaga Tikkat ja CZ-i
ma ei tea miks see plastik kaba mind hirmutab aga hetkel kaalun CZ-i kasuks + Delta mille komplekti hind jääb vist nati alla 15-ne koos soodukaga
sain ka proovidaTitan 6-e aga 18 eeki + optika jne.vaesel ajal ei tahaks peret nälga jätta
miks sa Bushnelli laidad?
silm sihib,süda vajutab
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Feen kirjutas:Ma ise mõlgutasin suht sama rada, mis sinagi. Otsustavaks sai selle hetke rahakott. Pidasin kenasti Losiga jahti. Kui aus olla, siis täiesti meeldib. Miinusi on ka, padrun tuleb kenast osavalt ja suht jõulise liigutusega rauda tõmmata, muidu võib kinni kiiluda, aga selle harjutab omale kiiresti sisse. Teine asi on logisev salv (teeb mõnikord lisakolinat, mida jahis kuulda ei tahaks) ja siis püssirihma kinnitused. Kui rihm peal, pole hullu, kui rihma ei ole, siis tuleb teip peale tõmmata. Lahtist sihikut vastik regullida, mina leidsin sobiva moona. Hiljem panin Zeissi peale :) ja kärab küll. Ja see jutt, et võtab põdra pikali... võtab, sea võtab pikali, rebase võtab pikali, täismantliga saab nahka ka. Kitsi olen ka sellega laskma hakanud, seda küll tänu optika headusele (.222 Bushnell ei saa lähedalegi). Püss istub poest saadud lae kohta hästi õlga, laseb ikka 3-4 cm tiheduse välja. Kui tiiru moonaga natukene vaeva näeks (see asi tuleb ka ette võtta), saaks arvatavasti tiheduse paremaks. Ei ütle, et Tikka paremat tihedust annab. Pigem on omal seal taga vaja tulemus ära lasta. Ahjaa, rebastest olen ka põhilise hulga lasknud sellest püssist, kuna palju pean üsna hämaral ajal seda rebasejahti. Päeval ka kuidagi parem lasta (eks muidugi mingi osa optikal, aga püss istub ka normaalselt).

Joosep ütles päris hästi, mine poodi ja vaata! Kui mul sel hetkel oleks rohkem raha olnud, oleks Tikka kasuks otsustanud, hetkel aga ei kahetse ostu üldse. Tikka korral poleks ka kahetsenud :D

Ps, Los 7 on sinna 8 k kanti, optika tuleb muidugi juurde osta. Kui sinna 15-16 k juurde jääda tahad, siis on saada päris talutavaid punatäpiga optikaid. (foorumist leiad kindlasti midagi).

neid miinuseid siin kokku lugedes(logisev salv,padruni sisselükkamine kiirest ja jõuga) tuli mul meelde jah mis tuleb arvestada LOS-ga ja see langes nimekirjast välja
silm sihib,süda vajutab
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Mart kirjutas:Täiesti teenimatult on jällegi valikust välja jäänud üle ookeani vanima relvatootja Remingtoni 700-s mudel, millel lastehaigused ammuilma läbi põetud. :D
Juttu olnud relvamarkidest on Remington 700-l parim lukukoda ja töökindel lukusüsteem. Relva ümber laadimine käib mängeldes, polt liigub nagu mööda siidi, samuti on päästik eelpool mainitud relvamarkidest parim, nii oma tundlikkuse, kui reguleerimise poolest.
Lisaks saad relva ümber laadida mistahes asendis, mis pole vähetähtis, kui elus korra on vaja oma nahka päästa. :D

see hinnaklass hakkab käest ära minema kahjuks :M
hetkel on rasked ajad ja kindlasti raskemad ajad on veel ees :(
silm sihib,süda vajutab
Suletud