Koerte tähtsus jahtkonnas.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas hendrik »

Meil on koera mahalaskmise "trahv" 25 000kr, õnnetus või mitte, papp tuleb välja köhida.

Jahijuhatajana ma ei laseks neid 300 000kr "kullatükke" mingi valemiga metsa, parimal juhul võiks sellise ettepaneku teinud koeraomanik olla kütiliinil ja penid autos. Jutuks hea küll, et 300k eeku - sellise tingimuse puhul ei lastagi koeri metsa. Ju need kohad, kus lastakse, ei ole ka sellise numbriga tingimust kokku lepitud. Meil lastakse sigu üsna tihti ja koerte eest palju, koeri ei ole ammu keegi vigastanud. Koeraomanikud tahavad ka koertega metsa saada ja seetõttu läeb aur enamasti jahipidamisele, mitte absurdsete numbrite väljamõtlemisele.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas hundikütt »

Hendrik kirjutas:Meil on koera mahalaskmise "trahv" 25 000kr, õnnetus või mitte, papp tuleb välja köhida.

Vot sellest saan ma aru.Reaalne summa ka meie jahimehele.Koerast küll kahju ja 25 T ei kompenseeri head koera ,aga arvan et paneb enamuse mehi mõtlema,enne kui päästavad ja reaalne see raha ka saada kui on koer maha lastud.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas tony »

Mina olen õnnetuse ennetamiseks öelnud 3000eur-i ja see summa on mehi vägagi mõtlema pannud.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas hendrik »

tony kirjutas:Mina olen õnnetuse ennetamiseks öelnud 3000eur-i ja see summa on mehi vägagi mõtlema pannud.


25k või 45k, see on põhimõtteliselt sama summa hea koera eest - tagasi teda ei too aga mingi kompensatsioon igaljuhul. Oluline just selleks, et "vihasemaid päästjaid" või niisama ullikesi korrale kutsuda. Eriti kui on klausel juures, et maksma peab kohe, mitte mingit graafikut ega liisingut. Aga 3000 euri ei ole 20 000 euri... Asjad ei ole tasakaalus.

Pereliikmeks võid pidada, aga sama näotu nagu teise pereliikmele viga tegemine, on oma pereliikme kohta hinna nimetamine. Jätame ikka pered peredeks ja jahikoerad koerteks.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas hundikütt »

Hendrik kirjutas;25k või 45k, see on põhimõtteliselt sama summa hea koera eest - tagasi teda ei too aga mingi kompensatsioon igaljuhul.

Kõik õige.Summa vähemalt mõtlema panev ja ka pole utoopne.Muidugi iseasi kas ka igal mehel see raha kohe tagataskust võtta on,aga siis ju mõtledki enne hoolega.Ja üksi vast ka sellise nõudmise eest jahis ei pea käima hakkama.
jyri

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas jyri »

Hea meel,et leidsin arusaamist ideest endast. :D Nagu mainisin,summa on distsiplineerimiseks rohkem mõeldud.Eriti siis,kui meie põhjanaabrid (b) jahis.Just nendele jahipidamise orienteeritud mulkidelt kuulsingi mainitud summadest,ehk 5 ja 20 kEUR.Kui meie "tavajahimehe" ditsiplineerimiseks piisab tõesti 25 kEEK,on asi korras.Ise olen neid numbreid(5 ja 20) samuti kasutanud külalisjahtides-norrakad,islandlased,taanlased,kui RMK tegelasi oma koertega "aidanud".Nemad ei protestinud.
Probleem ja poleemika võiks kaduda,kui mingi arukas asjakohane säte seadusse kirjutada.Kasvõi sama 25 kilo.Jääb ka "isetegevus" ära :VS
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tere lugupeetud koeraomanikud.
On õnn olla seltsis kus palju häid töötavaid koeri, siale töötavaid. Kõiki korraga polegi võimalust metsa lasta. On väga tublid koeramehed. On selts kompenseerinud koerte ravikulusid. Siajahil ikka juhtub.
On õnn olla seltsis kus ei ole selliseid lambaid keda peab mitma kilo euriga hirmutama. Töötav koer on loomulikult hinnaline. Aga kui keegi tuleb oma peniga ja kukub kilkama 3000 või 5000 eurist siis paneme selle koera katkimineku vältimiseks ilust autusse sooja. :shock:
Jahil käik, kas koeraga või ilma on vabatahtlik ja seltskonda millega ei julge koera metsa lasta pole vaja ronida.
Viimati seltsis koeraga õnnetus ca paar- kolmkümmend aastat tagasi juhtund(ma ei mäleta kuna noorem jahimees) ja siis koeramees ise vist vääratas.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas baddmann »

Alguses oli külaline:

jyri kirjutas:...Mis puutub kompensatsiooni,siis isegi olles külaline kuskil jahis lasen nimekirjale lisada klausli,et koera haavamine on 5000 EUR ehk 75000 EEK ja surmamine 20 000EUR ehk 300 000EEK....


hiljem taandus abistavaks töömeheks:

jyri kirjutas: ... Ise olen neid numbreid(5 ja 20) samuti kasutanud külalisjahtides-norrakad,islandlased,taanlased,kui RMK tegelasi oma koertega "aidanud".Nemad ei protestinud...


Järeldused tehke ise ...

BM
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas hundikütt »

Ei suudeta seal palju tähtsamaid asju selgeks rääkida ja ära vormistada,mis me siin siis ühest jahikoera hinnast räägime. Või on siin inimesi kes on suutelised selle teema ka nii kõrgele viima.Ise olen küll arvamusel,et see vast ikka iga jahtkonna kodukorras kinni.Eks sellepärast sai ka siin üles tõstatatud,et uurida, kuidas mujal olukord on.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas hundikütt »

Joosep Käba kirjutas:Jahil käik, kas koeraga või ilma on vabatahtlik ja seltskonda millega ei julge koera metsa lasta pole vaja ronida.


Kuidas kommenteerid taolist olukorda,kui seltsis on pooled mehed,kes käivad jahis paar korda aastas.Ja sellise mehe ette tuleb siga ,keda hoiab koer kõrvast kinni ja teine on tagajalus kinni.Mees otsustas lasta,sest oli ju siga,keda polnud paarkümmend aastat ette juhtunud.Ja sektsiooni kodukord ütleb, et kui küsitakse ühisjahi toimumise kohta, siis tuleb teavitada kõiki huvilisi.
SEEKORD LASTI ÕNNEKS MÖÖDA ,NII SEAST,KUI KOERTEST.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas andrus »

Loen ja imestan...........mis krdi imbetsillidega te jahil käite :P :lol: :lol:
Äkki oleks teil endil aeg midagi ette võtta :!:
jahismurf
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas Kristjan Piir »

hundikütt kirjutas:Joosep Käba kirjutas:Jahil käik, kas koeraga või ilma on vabatahtlik ja seltskonda millega ei julge koera metsa lasta pole vaja ronida.


Kuidas kommenteerid taolist olukorda,kui seltsis on pooled mehed,kes käivad jahis paar korda aastas.Ja sellise mehe ette tuleb siga ,keda hoiab koer kõrvast kinni ja teine on tagajalus kinni.Mees otsustas lasta,sest oli ju siga,keda polnud paarkümmend aastat ette juhtunud.Ja sektsiooni kodukord ütleb, et kui küsitakse ühisjahi toimumise kohta, siis tuleb teavitada kõiki huvilisi.
SEEKORD LASTI ÕNNEKS MÖÖDA ,NII SEAST,KUI KOERTEST.


Kas (ühis)jahis osalemise kordadest sõltub otseselt koera eest laskmise või mittelaskmise osavus? Kõik sõltub ikka mehest endast, kes võtab vastu otsuse just nüüd päästikule vajutada...
Meil on põdra- ja seajahis u 30 meest kohal pea iga kord. Ja on mehi, kellel on näiteks 10st 1 juhul olnud õnne looma näha/lasta. Ma ei leia, et need ülejäänud 9 korda teda oluliselt harinud oleks.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas tony »

Joosep Käba kirjutas:Tere lugupeetud koeraomanikud.
On õnn olla seltsis kus palju häid töötavaid koeri, siale töötavaid. Kõiki korraga polegi võimalust metsa lasta. On väga tublid koeramehed. On selts kompenseerinud koerte ravikulusid. Siajahil ikka juhtub.
On õnn olla seltsis kus ei ole selliseid lambaid keda peab mitma kilo euriga hirmutama. Töötav koer on loomulikult hinnaline. Aga kui keegi tuleb oma peniga ja kukub kilkama 3000 või 5000 eurist siis paneme selle koera katkimineku vältimiseks ilust autusse sooja. :shock:
Jahil käik, kas koeraga või ilma on vabatahtlik ja seltskonda millega ei julge koera metsa lasta pole vaja ronida.
Viimati seltsis koeraga õnnetus ca paar- kolmkümmend aastat tagasi juhtund(ma ei mäleta kuna noorem jahimees) ja siis koeramees ise vist vääratas.


Keegi polegi koera lüüasaamisest ja sellest tulenevast kahjust rääkinud.Kui oled teise mehe koera maha lasknud,siis viisakas oleks talle uus töötav koer asemele tuua (juhul kui peremees sellega nõus on) ja siis tahaks näha mis raha eest sa selle talle tood (mingi 2 kuuse kutsu võid endale jätta).Lähim koht kust selliseid koeri saad on Venemaa,Valgevene ja 3000 euriga saad nipa-napa seal kaubad kokku.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Hea meel,et leidsin arusaamist ideest endast. :D Nagu mainisin,summa on distsiplineerimiseks rohkem mõeldud.Eriti siis,kui meie põhjanaabrid (b) jahis.Just nendele jahipidamise orienteeritud mulkidelt kuulsingi mainitud summadest,ehk 5 ja 20 kEUR.Kui meie "tavajahimehe" ditsiplineerimiseks piisab tõesti 25 kEEK,on asi korras.Ise olen neid numbreid(5 ja 20) samuti kasutanud külalisjahtides-norrakad,islandlased,taanlased,kui RMK tegelasi oma koertega "aidanud".Nemad ei protestinud.
Probleem ja poleemika võiks kaduda,kui mingi arukas asjakohane säte seadusse kirjutada.Kasvõi sama 25 kilo.Jääb ka "isetegevus" ära :VS


Kui jahil olles alkot tarvitatakse,siis tuleb ju joobnud isikud jahist eemaldada ja asi sellega korras.Kui seda ei tehta,siis peab jahijuhataja vastust andma.Need islandlased,kellest räägid, olid minu sõbrad ja nemad küll mingist 5k või 20k eurist midagi ei teadnud,samuti ma ise.Ja vaevalt keegi sellist raha oleks maksnud,kahtlen sügavalt.
jyri

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas jyri »

Badmanile-lisaks varem õeldule olen ka osalenud külalisena seltsis,kus koertehaji kogemuste puudumisel on mind palutud olla jahijuhataja!Rohkem kui 1 seltsis,kuigi jahijuhtimine mulle varem mainitud põhjuste pärast ei meeldi.On külalisi,kes maksavad 100eeki osalemise eest (Ääsamäe selts,Prangli saarte selts jt.)ja seisavad kütiliinis.Muud ei tee midag.Minult pole kunagi "külalise" raha küsitud,sest olen kutsadega ajus.Äkki siis polegi mina külaline?Pean ennast külaliseks ka siis,kui kutsutakse pukist haavatud siga otsima-no kui pole minu selts,siis olen ju "külaline",või kuidas?
Joosep Käbale-me ei aruta "seakahjustuse" kompenseerimist,seda ikka juhtub.Arutame SIHILIKKU koera laskmist eirates ohutusreegleid ja vastutust just selle eest.Ja se on tähtis rohkem "järgmiste" koerte elule/tervisele sama mehe käitumise läbi,kui juba mahalastud koerale.
USAs ja Rootsis,kui jääd joobnuna autorolist vahele,on vangla garanteeritud.Isegi kui kedagi alla ei ajanud.Arvad kah,et "ülepakutud"?
Vasta