Põdra- ja metsseakatse juhendid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

tädimaali kirjutas:Siit annaks välja väänata ehk ühe mõttetu jõukatsumise veel, kuna laika on ainuke, kes ülemist haistmist kasutab (ka mainitud verejäljel) jne - laika vs linnukoer, tedre või metsise peal ...

Andrusele-tänud nõuande eest,aga mul kiiver alati autos.Tööasjus.Siit ka nii julge olen.
Tädimaali-olen omanud ja jahil käinud setteriga ja pointeriga.Hiljem kaks spanjelit.Aga naabri draathaar võttis siga paremini kui niimõnigi laika.Paraku ei osanud nugist haukuda(isegi mitte puu latva vaadata mitte) vaatamata tema haistmisele,verejälge ajas just nii nagu mainisin-nina vasta maad ja kõik sikksakid järgi,samal ajal minu laika juba looma juures.Aga peamine erinevus laikast oli see,et tema "manööver" võimet ei andnud laikaga võrreldagi.Oli väga nõrk.Ja nii ta hukkuski 6 aastasena sea läbi,kui peremehega oli seenel.Siis veel tohtis lõastamata koeraga metsas olla.
Ja nende omaduste koosluse läbi hakkasingi laikameheks.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

Tegeld käisin mina oma taksidega Eelmisel aastal sealsamas Gdanski lähedal 3võistlusel.(seal on jahikoerte koolituskeskus, kus on seaaedu erineva raskusega 4-6-mida nägin) ja lähen sel aastal jälle. Olen otsinud teisi jahitõugu koeri kaasa.-pole tulejaid. Ei tea, kas ons taks ainuke( URUKOER!!??), kes on võimeline tegema I diplomile nii seaaeda, verejälge kui kuulekust?
Yri-katsetel on reeglid kõigile tõugudele ühesed-pole vahet, kas oled uru-linnu või peatav koer. Selles point ongi. Meil on joppand siga leida ka 2 min. Ja 30 sek ga .Pole probleemi ka ära tulekuga. Käsk on vanem, kui meie. Pole see karmik taks midagi leebem,,kui laika. Mõlemad on hästi nutikad ja hästi õpetatavad, kui omanik viitsib koeraga tegeleda. Murdmine aias pole lubatud, muideks.Diplomeid on mu taksidel igalt alalt, alla II järku pole, ka veelind.- seaaiast Itaaliast on 92 p ja II järk, ka Poola I järk on köki-möki....Tahaks enamat-töö Ch seaaias ja saame ka.(palju pole vaja-3x teha I järgule)Kui koer töötab, siis ta töötab ja aias töö näitab ka võimekust metsas tööks ja ellu jäämiseks.
Tõstamaal siga ei ole. lubati sept. ootame ja loodame...
Keegi ei keela tädimaalil metsise jahti verus laika pidada-laikadega peetaksegi.(nagu on taks ja terjer mitme kasutusega-nii veelinnu-uru-aju, verejälje jne-soomlased ütlevad "monipuoline tai mäyrakoirastta on moneksi...)Pole mõttes küll laikat urgu sundida-kuna eesmärk polnud tõestada taksi üleolekut mingil alal vaid et laikameestele näidata , et pole need teised tõud sh taks sugugi kehvemad...Jahti võib pidada kõikide jahiks kasutatavate ja lubatud tõugudega, peamine-et koerad oleks antud jahiks ettevalmistatud ja õpetatud ja seosese sellega koerad oskaksid ja tahaksid antud tööd teha.(mis siis nüüd teha, kui mu karmik vahib puulatvu , haugub ,otsib oravaid? mahakanda-uru koer ju.ei-.katsele, mis muud)
Eestis on viga selles, et ei ole jahikoerte õpetajaid, koolitusi ja süsteemi.
Omadele tahan koprajahi selgemaks teha. Tänud Kakukesele, Feenile ja nende tublidele koertele.!Õppepäev oli igati asja ette ja innustav-rahustav.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas TRG »

Sellist taksi tahaks isegi näha (y) ,olen tavaliselt näinud ja koos jahis käinud selliste taksidega kes ajavad siga küll(huvi täitsa olemas),aga ei jõua seaga kaua sammu pidada.
Õnne peab olema
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas tädimaali »

Jyri, eks igas tõus on nii- ja naasuguseid isendeid, ja üldisemaid järeldusi vast tasub teha juba suht kobeda massi tundmise pealt.
Minu tõug tüüpiliselt võtab suht lennust ka verejälge - oleneb olukorrast ja tingimustest, aga üsna tüüpiliselt sarnaselt sinu kirjeldusele - otse ja lõigates - on tihti toimimine. Oleneb natuke ka liinidest, on rohkem põlluliinilisi ja on rohkem nö metsaliinilisi, aga nagu hagijas või taks, nina maas, nad ikka reeglina ilma eriõpetuseta ei lähe, geenid on liiga tugevalt kõrgelt ja tuulest lõhna võtmise poole.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas Jägervision »

jyri kirjutas: laika( 50+ km/t)

Peale seda väidet on küll keeruline ülejäänud juttu tõsiselt võtta... Greyhoundid jooksevad siledal jooksurajal 60 km/h kanti, oma doberit olen katsetanud siledal teel ja laseb rõõmsalt sinna 45 km/h tuuri aga seda, et laika (kes oma ehituselt ei ole võistujooksmiseks ega suurtel kiirustel sprintimiseks) metsas laseb samas tempos või lausa 50 km/h ja pealegi tundub küll pigem muinasjutu valdkonda kuuluvat. Tuleb tunnistada, et ma ei tea seajahist väga palju ja loen siin huviga aga kui juba selliseid põnevaid "fakte" jagatakse siis tundub, et tuleb ka ülejäänu usaldusväärsust koefitsendiga võtta...
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas plaaster »

Jägervision kirjutas:
jyri kirjutas: laika( 50+ km/t)

Peale seda väidet on küll keeruline ülejäänud juttu tõsiselt võtta... Greyhoundid jooksevad siledal jooksurajal 60 km/h kanti, oma doberit olen katsetanud siledal teel ja laseb rõõmsalt sinna 45 km/h tuuri aga seda, et laika (kes oma ehituselt ei ole võistujooksmiseks ega suurtel kiirustel sprintimiseks) metsas laseb samas tempos või lausa 50 km/h ja pealegi tundub küll pigem muinasjutu valdkonda kuuluvat. Tuleb tunnistada, et ma ei tea seajahist väga palju ja loen siin huviga aga kui juba selliseid põnevaid "fakte" jagatakse siis tundub, et tuleb ka ülejäänu usaldusväärsust koefitsendiga võtta...


Jägervisioniga täiesti nõus, et laika jaoks 50 km/h ikka kõvasti liialdatud. Austraalias olles ja sealseid jahikoerte ristandeid nähes ja ajakirjadest lugedes oli omanikel koeri kirjeldades alati üheks kriteeriumiks koera kaal ja jooksmise kiirus. Kiirust mõõdeti siledal maal auto järgi joostes. Kui mälu ei peta siis seal mainiti 40 km/h aga need koerad olid laikast 4x suuremad. Enda venelasel on gps fikseerinud max kiiruseks 23 km/h.
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

50+- mõõdetud auto spidoga,kui koer kõrval müttab.Aga niimõnelegi siin foorumis koera poolt läbitud 30 km jahipäevas tundub samuti luuluna.Juu siis otsustatakse taksi järgi ikka,kes pannakse seljakotist võetuna verejäjele ja siis leiab 500m pealt surnud uluki (y) .Ja ülikurnav jahipäev ongi lõppenud.Eks igal ühel omad kriteeriumid :D .Kas te targad tahate öelda,et laika jookseb inimesest aeglasemalt?Sprinterite kiirus ju üle 36 km/h,kas tõesti teeb püstkõrvadele ära? :VS
Plaaster-ka minu koertel gps järgi pole üle 20km/h täheldanud.Aga Astro võtab ju keskmise kiiruse 2 punkti vahel-minul 10 sek intervaliiga.Kui selle aja jooksul jookseb koer näiteks sikk-sakke" siis ka nende kahe punkti linnulennult vahe on väiksem,kui koer tegelikult läbis.Siit näitab ka väiksemat kiirust.
Aga vot koerte jooksmise kiiruses võiks küll võistluse korralada-lõbus ja hariv.Kas keegi teab,kus ja kuidas :roll:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Aga vot koerte jooksmise kiiruses võiks küll võistluse korralada-lõbus ja hariv.Kas keegi teab,kus ja kuidas :roll:

Katsuks ikka seaaiaga kõigepealt ühelepoole saada :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise näiteks jyrri sugustega ei viitsigi vaielda enam. Milleks vaielda mingisugustega, kes ALATI KÕIKE täpselt teavad ja kellel mingid ealised iseärasused? :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

kakuke kirjutas:Ma ise näiteks jyrri sugustega ei viitsigi vaielda enam. Milleks vaielda mingisugustega, kes ALATI KÕIKE täpselt teavad ja kellel mingid ealised iseärasused? :)

Sa kakuke ära eneseimetlemisega liiale mine.Minuga siin keegi ei saagi vaielda,sest puuduvad vajalikud alused.Vaielda võib ainult siis,kui vaidluse osapooltele eksisteerivad SAMAAEGSELT kolm ÜHESELT DEFINEERITUD vaidlemise elementi
1.Vaidluse teema-sul omad koerad,minul omad-vaidluse ühine teema puudub
2.Vaidluse eesmärk-minul üldse pole,sest vastan küsimustele,mitte ei taha midagi tõestada
3.Vaidluse reeglid-no mis reeglitest saab rääkida,kui te pole SIIANI mulle ja ka teistele suutnud selgeks teha,milliste parameetrite järgi te kavatsete võrrelda ajava ja peatava koera tööd?Või hakkame vintpüssil haavlite hajuvust mõõtma? :VS
Nii et mine vaidle oma jahikaaslastega näiteks selle üle,millisest ajust jahti alustada või kes kuhu torni ronib-siin kõik kolm elementi olemas (y) .Aga mul,nagu kordi öeldud,on tõesti poogen,mida minust või mu koertest arvatakse.Eriti eneseimetlejatest tarkpead oma superpuper taksidega.Ma vastan küsimustele ja selgitan oma seisukohta MINU ENESE kogemustele tuginedes,mitte teoreetiliselt,nagu niimõnedki netisurfajad/diivanisportlased siin.Ja kordagi pole sõna võtnud teemades,milles kogemused puuduvad.Erinevalt niimõnestki.Kui ei usu,ära usu,midagist ei muutu ju sellest.
Muuseas,enne kui Tõstamaale siiani arusaamatute reeglitega "võstlust" plaanite,küsige enne Jaanuse käest,kas ta mu vana koera oma aedikkusse ikka laseb?

От волка к лайкам перешли такие качества, как поразительная неутомимость и выносливость, а скорость их бега может достигать 60 км/час.
See siis saidilt:http://www.dog.ru/index.php3?mode=1&id=90321
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

Tänud heade nõuannete eest, ainult, et erinevalt nii mõnestki, pole ise oma koeraga siin kekutanud.
Ja kindlasti võib Vollifedja sellele punkt kolmele vastata vabalt, kuna on oma koertega nii paljudes riikides tänaseks katsetel käinud, et mõni mees pole ilma koertetagi nii palju ringi reisinud.
Ja veel kui rääkida vintrelvaga laskmisest pikemale maale, olen enam, kui kindel, et lööd ka seal vedelaks, kui kutsuks sind välja näitama oma teooria paikapidavust teemal mega ja pikk maa. Tiiru muidugi.
Ps. Alused vähe teised jah, kuna jahikaaslastega üldse vaidlema ei pea ja samuti ka foorumis kurtma sel teemal, et keegid mind kodus jahti ei taha.
Pps. Ja seda ma pole ka kohe kindlasti väitnud, et laika kehv koer oleks, aga seda, et mõni mees siin halvustavalt kõigi suhtes käitub, selles on peale minu arvajaid rohkem, kui üks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

kas sa,kakuke,ise ei saa aru,et räägid samas lauses erinevatest asjadest?
Katsed ei ole erinevate tõugude koerte võrdlemise alused.Sest need on katsed.Mulle pakutakse võrrelda takse laikaga.Siit ka küsimus-mis parameetri järgi?
Vindi laskmine-sul peaks kindlasti meeles olema minu kriitika "laskeinstruktori" paberite liiga leebe väljastamisega.Seal juba mainisin,et pole mina mingi vindi tundja ega snaiper,aga tunnistuse sain kätte.Ja milleks ma pean üldse kellelegi näitama või tõestama midagist?Erinevalt sinust,mul EGO probleeme pole.
Kas su venekeele oskustest piisas nägemast,et laikade jooksmise kiirus ulatub 60 km/h või see nii tühine asi,et sa ei taha isegi kommenteerida mitte,rääkimata oma teadmatuse antud küsimuses ja minu õigsuse tunnistamisest?
Sama küsimus käib ka Jägervisioni "muinasjutu" teema kohta.Muideks-vene saitidelt leidsin,et doberman polegi mingi jooksja,jääb pikalt siledal maastikul draatshaarile alla,püstkõrvadest rääkimata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

jyri kirjutas: Katsed ei ole erinevate tõugude koerte võrdlemise alused.Sest need on katsed.Mulle pakutakse võrrelda takse laikaga.Siit ka küsimus-mis parameetri järgi?
Vindi laskmine-sul peaks kindlasti meeles olema minu kriitika "laskeinstruktori" paberite liiga leebe väljastamisega.Seal juba mainisin,et pole mina mingi vindi tundja ega snaiper,aga tunnistuse sain kätte.Ja milleks ma pean üldse kellelegi näitama või tõestama midagist?Erinevalt sinust,mul EGO probleeme pole.

Imelik, et Poolakad sellest midagi ei tea ja katseid (võistlusi) sedasi läbi viivad. Kui hästi Vollifedjat moosid, võibolla võtab sind see aasta Poola kaasa (kuhu ta kindlasti minemas) ja teeb seal puust ja punaseks :D Ja ma sain aru, et tal koerad peavad seaaias sea kinni, nii, et milles probleem võrdlemises?
Erinevalt nii mõneski, olen valmis lõugade laksutamise asemel oma teooriat tiirus kaitsma ja seda selle pärast, et praktiline näide on kõige parem näide asjade paikapidavusest, mitte lai jutt foorumis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Super (y)
Lõpuks lugesin,mida tahtsin näha.Arvan et ka teised tahaks näha takse,kes metssea KINNI PEAB.Selleks ei pea Poolasse sõitma.Lisaks ma tahaks teada,kui suure ala jõuab taks näiteks 1 tunniga "läbi kammida",samuti pole vaja Poolasse sõita,piisab Garmini riputamisest.Siis saabki VÕRRELDA nende 2 parameetri järgi kasvõi.Ja kuna mul,nagu õeldud, EGO probleeme pole,ei näe mõtet minu vana,12,5 aastast koera "katsetada",kuna see ei anna ei minule ega koerale midagist juurde!
Mis puutub laskmisesse,siis kordan jällegi-ma pole mingi vindilaskja.Jooksvat põtra 100m mõned korrad lasknud,tulemus veits üle 50%(mõned kümnesse,mõned "taevasse"),nii et "loobumisvõit" sulle.
Aga Rapla maakonna võistlustel viimase 5-6 aasta jooksul sportingus olen tagasihoidlikult mittekuldseid medaleid natuke korjanud.Oma vanuseklassis(veteran).
Aga kuidas ikka laika jooksmise kiirusega jääb-kas minu mõõdetud 50+-km/h on "muinasjutt" või kuidas?Miks sa seda küsimust ignoreerid nüüd äkki nii sihikindlalt?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:3.Vaidluse reeglid-no mis reeglitest saab rääkida,kui te pole SIIANI mulle ja ka teistele suutnud selgeks teha,milliste parameetrite järgi te kavatsete võrrelda ajava ja peatava koera tööd?

Sulle on 100 korda juba öeldud, et aluseks võetakse seaaia katse juhend. See, kas üks koertest on peatav või ajav, ei ole ju krt võtaks määrav.
Vasta