Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
jyri

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas jyri »

Kas keegi tarkadest teadjatest oskab ka öelda,on kavas või mitte sätestada uues jahiseaduses nõue verejälje diplomit omava koera(või antud ulukile välidiplomit omava) kohustusliku nn."kättesaadavusele" mistahes suuruluki jahil.Peale Karel Rohu kinnitust mulle,et teema on läbiarutatud pole midagi rohkemat kuulnud.Mäletan neid üritusi veel nõukaajast.
Head vana-aasta lõppu kõigile /
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Eik »

Tsitaat:
Andres Talijärv kirjutas: et ulukiressurssi püütakse siiski säilitada.


Mis jutt see on ??? Kes püüab, maaomanik?


Tsitaat:
Andres Talijärv kirjutas:optimaalset ulukiarvukust määrama ei hakata, ulukite arvu hakkavad määrama maaomanikud, riik loobub jahiõiguse tasust, ulukikahjustuste reguleerimine võetakse seadusest välja – see jääb jahimeeste ja maaomanike kokkuleppe küsimuseks.


...ehk siis hüvasti mitmekesine loomastik ja tere tulemast Euroopa. Kui maaomanik ütleb, et ta ei taha oma maadel näha ühtegi looma ja jahimees läheb sellega kaasa siis haigutab Eestimaa metsades varsti tühjus.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

:M keski pani mulle uue nime ''paanikaosakond'' - nüüd ma siis paanikatta võtan sõna ...

Hästi rahulikult toon välja mõned tsitaadid protokollist ...

Andres Talijärv vastab, et ulukiressurssi püütakse siiski säilitada. Uues seaduses tuleb ette näha, et maaomanik omal maal saaks peremehena toimetada ja samas ka jahimehed alles jääksid. Selleks ei hakka me piire kohe muutma ning praegused jahipiirkonnad säilivad.

Taavi Veskimägi: KKM annab mõista, et midagi ei hakka muutuma, miks siis peab seadust muutma. Arvame siiski, et muutused tulevad. Kelle huvides antakse jahiõigus maaomanikele? Kelle poolt on surve?

Andres Talijärv: jahiseadust ei hakata muutma selleks, et muuta jahinduse suundi väga järsult. Uue jahiseaduse põhimõtetest saame rääkida veel terve järgmise aasta esimese poole. Praegused KKM-i ettepanekud kokkuvõetult on: olemasolevaid jahipiirkondi riik lõhkuda ei kavatse, optimaalset ulukiarvukust määrama ei hakata, ulukite arvu hakkavad määrama maaomanikud, riik loobub jahiõiguse tasust, ulukikahjustuste reguleerimine võetakse seadusest välja – see jääb jahimeeste ja maaomanike kokkuleppe küsimuseks. Kui kokkulepet ei saavutata, arvestatakse kahjustusi metoodika alusel.

Tiit Tammsaar: ei tohi hakata muutma seadust mingi väikese huvigrupi survel.

Andres Talijärv – tulevikus ei hakka riik jahimeestelt jahipiirkonna kasutustasusid koguma. Kui loome fondi ja hakkame sealt kahjustusi maksma, maksame kinni osade jahiseltside puuduliku suhtekorraldustöö. Kas see ei tekita jahimeeste seltsis omavahelist hõõrumist? RMK jahirendi hinda otsustavad poliitikud, mitte ametnikud.

Andres Talijärv: Mida te siis riigilt ootate? Tulime avameelselt rääkima uue jahiseaduse muudatustest. Teie aga põhimõtteliselt põrgatate meie ideed tagasi. Teie võimalus on pakkuda välja Teile sobivad ettepanekud.

Andres Talijärv: aastamaks oligi mõeldud EJS-ile jahindusliku tegevuse arendamiseks – riik jõuorganina koguks raha kokku. Riik maaomanikuna võib koguda rendimaksu, et kompenseerida ulukikahjustusi, viia läbi uuringuid. Fondi puhul võiks riik teha sissemakse, kuid edaspidi peavad seda täitma jahimehed ja maaomanikud.

Andres Talijärv selgitab, et arutlusel olnud dokumendis olid kirjas ministeeriumi seisukohad, millega protsess käivitati. Ideed on ministeeriumi poolt aktsepteeritud. Nüüd tuleb edasi minna. EJS peaks panema kokku volitustega läbirääkijate esinduse, kellega olemasoleva eelnõu valguses teemat edasi arendada. Teie näete ohtu seal, kus meie ei näe.

Nii. Ja nüüd asja juurde.
Loen antud jutust välja selle, et otsus on juba tehtud ja see reform lihtsalt surutakse sisse - kas olen mina loll (ilmselt olen kahh :VS ja ehk teisedki on ajupestud/pimedad/kurdid elik mehhaanilised käetõstjad/hääletajad sellelt ''parteipleenumilt'')
Kuid siin on tõepoolest ühe ja ainult ühe huvigrupi/survegrupi käsi mängus ja selle grupi raha survel tehakse ära see mille viited välja tõin rasvaselt.
Kuhu on kadunud meil siin sõna võtnud ''PS'' - milline on huvigrupp, kes seisab kõige selle taga selgub ehk hiljem, kui pealesurutud muutus on kinnitatud -
Nagu suur ministeeriumi ammetnik kinnitas muuseas - ''protsess on juba käivitatud'' - meitel jääb üle niiöelda ''võimalus'' esitada omi seisukohti ja ilmselt võimaluseks see ka jääb - eluke on seda näidanud iga kandi elik kantimise koha pealt.
MOTT
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas PS »

Ei ole ma kadunud, kuid kui minu mõtted on kõik väärad ja arutelu asemel ärapanemine toimub, siis on targem vait olla ja mitte viia foorumikaaslasi endast välja. Vahepeal lugesin suht palju materjale läbi.

Väike huvigrupp on muidugi hea näide. Maaomanikud on väike huvigrupp ? Jahimehi on meil 1% rahvastikust, Soomes pea kuus korda enam. Milline on siis väike grupp, kes kiivalt ja suurte loosungitega oma hüvesid hoiab ?
Sakslane ütles oma konverentsi ettekandes, et nemad peavad vägagi ettevaatlikud olema, et maaomanikud EL kohtussse ei läheks juba väiksemate piirangute peale. Mis saab kui keegi meie omadest seda teeb ? Ja selle teo hirmus teeb riik oma sammud enne, kui kohus selle ette määrab.

Väike tsitaat:
Andres Talijärv: Mida te siis riigilt ootate? Tulime avameelselt rääkima uue jahiseaduse muudatustest. Teie aga põhimõtteliselt põrgatate meie ideed tagasi. Teie võimalus on pakkuda välja Teile sobivad ettepanekud.

Nii minagi tahtsin jagada oma ideid ja "soovunelmaid", kuid vastu tulid kontekstist väljarebitud fraasidele emotsioonipuhanud. Iga idee ei pea olema hea ja meeldiv, kuid nende genereerimise protsessis ei tohi neid algstaadiumis kritiseerida, see on edaspidine toiming, kui kõik soovijad on saanud oma ideed välja käia.

Tänan muretsemast ja tähelepanu eest ! Olen avatud asjalikele aruteludele, kuid niisama lahmida ei taha.

Head jahiaastat !
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin PS:Väike huvigrupp on muidugi hea näide. Maaomanikud on väike huvigrupp ? Jahimehi on meil 1% rahvastikust, Soomes pea kuus korda enam. Milline on siis väike grupp, kes kiivalt ja suurte loosungitega oma hüvesid hoiab ?

Vot mina tahaks ka teada, kes see salapärane huvigrupp siis on?
:M Olen ise nii maaomanik kui jahimees ja minu kui maaomaniku käest ei ole kordagi küsitud ei jahimeeste ega ka "salapärase huvigrupi"-teisisõnu suvalise maaomanikke esindava liidu poolt või isegi mingi teise maaomaniku poolt- mis sa mees sellest asjast õige arvad???????
Jutuks on olnud jah omavahel jahimeestest maaomanike vahel, et asi kisub jamaks kätte- justnimelt selle jahinduse überkorralduste poole pealt :M
Sellepärast oleks väga tänulik kui saaksin teada selle organisatsiooni või isiku nime, kes seisab minu kui maaomaniku huvide eest.... ilma minult selleks nõusolekut küsimata...
Vägisi meenub nõukogude aeg, kus üks partei seisis kõikide huvide eest. Mis aga sellest välja tuli teavad kõik....


Tsiteerin veel:
Jaak Volmer peab praegust jahindussüsteemi toimivaks ja normaalseks, mille lõhkumine on vastutustundetu. Keskmine Eesti maaomanik saab aru, et kasulik on olla jahimees tänase süsteemi juures? Kuidas väljendub suur surve maaomanike poolt? Millised maa- ja metsaomanike organisatsioonid seda väljendavad, on need nende organisatsioonide ametlikud seisukohad?

Seega küsimus suurele ringile viktoriinis: Millised maa- ja metsaomanike organisatsioonid seda väljendavad, on need nende organisatsioonide ametlikud seisukohad?

Mina igatahes ei tea :M
Viimati muutis aivar00, E Jaan 04, 2010 3:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Joosep Käba »

Minule selle kirjatüki lugemisel tundub, et RMK-d ei maksa taustajõuna alahinnata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

Joosep Käba kirjutas:Minule selle kirjatüki lugemisel tundub, et RMK-d ei maksa taustajõuna alahinnata.

Mulle tundub ka vägisi, et see see huvigrupp ennekõike ongi ja nüüd lastakse etturitel (loe maaomanikel) lahing lihtsalt ära pidada. Lõpuks on lootust RMK´l jahinduse pealt ka tulu teenida (eelmine süsteem ju ei toiminud kasumiandjana), sest tegelikult kulud ju puuduvad ja loomulikult ütleb rendihinna poliitik mitte ametnik, sest tema teab, millisena järgmise aasta riigieelarvet näha tahab. Väga lihtne on korrutada mingit numbrit läbi 1,7 milj ha´ga. Tegelikult selles valguses ei võida suurelt isegi suurmaaomanikud. :M
PS kirjutas:Sakslane ütles oma konverentsi ettekandes, et nemad peavad vägagi ettevaatlikud olema, et maaomanikud EL kohtussse ei läheks juba väiksemate piirangute peale. Mis saab kui keegi meie omadest seda teeb ? Ja selle teo hirmus teeb riik oma sammud enne, kui kohus selle ette määrab.

Metsaomanikest rääkides (mida ma ka väikest viisi ise olen), siis on jahindus väga väike osa millega riik metsaomaniku ahistab. Võta või ette metsaseadus ja vaata kui väga ikkagi oled omal maal peremees. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Pikk »

Mul sama asi mis Aivarilgi, olen maaomanik, mitte just nüüd väga suurte valduste omanik, aga ikkagi omanik, samuti pole keegi mulle ütelnud et tema esindab minu huve ja tegeleb nende kaitsmisega. ma ei eeldagi et see tegelane peaks nüüd isiklikult minu poole pörduma, aga avalikus meedias võiks ta ikka seda teada anda, muidu on tõesti nii et mingi pisike punt otsustab kõigi eest vastavalt oma äranägemisele.

Enne kui keegi hakkab kõigi eest rääkima siis eeldaks et tal on ka vastavad volitused, elik mandaat.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas sammal.habe »

kellel võimalik, lugegu viimast ajakirja Eesti Mets. seal tuntud hr. Ando Eelmaa võtab jälle sõna. vana Goebbels kindlasti rõõmustaks, kui teaks kuidas tema meetodid elavad üle aegade.

kui asju aetakse ainult meedia vahendusel, ehk peaksid jahimehed-metsaomanikud Eelmaale samal viisil vastama? mida arvatakse?
Viimati muutis sammal.habe, T Jaan 28, 2014 11:44 am, muudetud 1 kord kokku.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kahro »

Minule on jäänud mulje, et üheks eestvedajaks on Erametsa keskus.Võin ka eksida.
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas joosep »

Tuleb ikka nii, nagu 1917. aastal: Maha isevalitseja, hakkame ise valitsejaks!

RMK-d üksinda ei maksaks tekkinud jamas süüdistada. Jälgigem kõiki alates viimastest valimistest Keskkonnaministeeriumis ja tema haldusalas toimunut. Kõik käib ühtse parteidiktatuuri järgi. Kui kunagi tundus, et teist nii jälki parteid, kui Kesk, ei saa maa peal olla, siis nüüd on selge: saab küll! Aga see selleks.
Lugesin ülalpool viidatud protokolli ja Hr. Eelmaa jutu ka veelkord läbi. Ma ei saa aru, kuidas on võimalik jahimeeste % viia selliseks, nagu Soomes. Kui võtta kõik maaomanikud, kes praegu tahaks oma maa pealt siga lasta, aga ei saa ning vedada kursustelt läbi, kui palju neid koguneks? Osadele neist ei saagi relvaluba anda, nagu näitab nende senine konfliktne käitumine. Ja kui saabki, siis seda ei keela ka siiani keegi. Ei ole jah selgelt seaduse tasemel öeldud, et peab maaomaniku liikmeks võtma (kuigi, paljudel ühistutel on see põhikirjas sees). Kogu praegune jant on lihtsalt süsteemi lõhkumine. Samal ajal, kui Laanetut ja Tõnissoni ähvardab koondamine (kes teavad populatsioonist ja arvukusest midagigi, kuigi mitte niipalju, kui poliitikud :roll: ) räägitakse, kuidas maaomanik teab täpselt, mitu elukat tema maal võib elada. Naeruväärne!
Ainuke asi, mida võiks teha, on takistada ulukite arvukuse kunstlikku ülevalhoidmist edukama jahiturismi huvides. Aga see on ka rohkem RMK jahimaade ja võib-olla ka mõne nö linnameeste piirkonna probleem. Selle lahendamine aga ei õigusta praegu toimiva süsteemi täielikku hävitamist.
Arvamust avaldas parteitu metsaomanik, väiketalunik, jahimees...
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

PS kirjutas .... Ja selle teo hirmus teeb riik oma sammud enne, kui kohus selle ette määrab....
Kes või mis on riik ???
Siis, kui saadakse sinna võimu juurde, elik poliitikuks, siis ununeb kõik, mis on inimlik ja loogiline, siis asendatakse inimlik mõtlemine ja analüüs poliitilise suuna ja sisuga ja siis enam ei huvita inimeste arvamus - müstika, eks ole - ja see käputäis poliitikuid - kas see siis ongi riik :VS :VS :VS

Aivar00-gat äiesti nõus, omavahel on juttu olnud ka meitel, kuid keegi ei tea kedagi, kes teaks või tunneks kedagi, kelle käest oleks arvamust küsitud või et miski koosolemine oleks kokku kutsututud, et asi avalikult läbi arutada. (on justkui kahh metsa ja maad pisut)
Omal maal ja peremees - seda pole me ammu - ikka on mingi leiutatud ''suurte juhtide'' ja parteide dirigeerimisel säädus, mis teeb igaühele selgeks, kus on tema koht :V

Nood on aga Maarjamaal juba vanad ''naljad'' millistega meitel vist tuleb sunniviisil leppida :VS
Ja ükskõik kus otsast seda elu ei lahka, ikka jõuad viimaks sinna poliitika ja seadusteni välja, mis ühte otsa pidi annavad justkui ''võimaluse'' miskit teha, kuid siis asja lähemalt uurides jõuad sääduste ja määrusteni, mis selle üürikesegi ''võimaluse'' täielikult ära nullivad ja suunavad sinna suure rahahunniku omanike juurde, kes on nende samade JOKK sääduste ringkaitses :M Ja targutajaid jagub, selle nn ''võimaluse'' teemal.


Palun juba ette andeks, kui mu ''uugametsalik'' jutt kellegi konnasilmale sattus.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas baddmann »

Kuidagi väga dramaatiline tundub kogu see viimase aja jutuajamine selles teemas. See selleks...

Mida mina näiteks oleksin EJSilt oodanud, oleks see, et lõpuks ometi oleks tunnistatud - maaomanikega suheldes on mitmetes, et mitte öelda paljudes kohtades probleeme ja need probleemid tahavad lahendamist. Et neid probleeme saab lahendada ka käesoleva, kehtiva seaduse raames. Et EJS kui (väidetavalt) kõiki Eesti jahimehi esindada sooviv organisatsioon soovib ja kavatseb ja teeb vot seda ja teist ja kolmandat, et need probleemid saaksid lahendatud ilma seaduse muutmise vajaduseta. Aga ei.

Niikaua, kuni teise-kolmanda osapoole argumentidele juba algusest peale vastu vaieldakse - mitte ainult läbirääkimiste laua taga, vaid paraku juba oma mõtetes - ei ole seda teps mitte loota. Niikaua, kuni esindatakse (peamiselt) jahipiirkondade kasutajaid (kelle huvides seaduse muutmine loomulikult ei ole), mitte Eestimaa praeguseid ----ja NB! tulevasi----jahimehi, ei juhtu seda kah teps mitte. Mitte keegi teine kui EJS ise pole ju jahindusalase poliitika lobitööga mõjutamise läbi viinud teise poole (mitte ei taha öelda vastaspoole) esindusorganisatsioone samakaugele, et nemad ei näe enam võimalust reaalseks konstruktiivseks koostööks käesoleva seaduse raames, vaid soovivad normide muutmist ja teevad selles suunas aktiivset lobitööd.

Kuid nendele, kes kurdavad, et neid (maaomanikuna) keegi ei esinda - tõenäoliselt teid ei esindata selles protsessis tõesti. Tõenäoliselt esindatakse neid, kes on ise võtnud aktiivselt osa Erametsaliidu jt organisatsioonide tegevusest ja seal oma arvamust avaldanud. Nii see tänapäeval käib. Kui Jaak Volmer on väga kiiduväärselt - ei mäleta ainult millal - oma jutus märkinud, et Eesti jahimeeste seas on väga palju metsaomanikke, siis mulle tundub, et need metsaomanikest jahimehed ei ole metsaomanikena just eriti aktiivsed, seda just ühiskondlik-organisatsioonilises mõttes. Halloo, kus te olete siis ? Kuidas teid aktiviseerida, et teie hääl kõlaks ka metsa-ja maaomanike organisatsioonides jahimehesõbralikult ?

Nii et ... minu pika ja ehk sisu poolest veidi vonkleva jutu lühikeseks kokkuvõtteks --- jahimehed peaks vaatama peeglisse ja teineteise otsa ning mõtlema, kas jahimehi ikka üldse esindatakse ja kas esindatakse õigesti, s.o õigetes kohtades ja õigete inimeste poolt.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin: Nii et ... minu pika ja ehk sisu poolest veidi vonkleva jutu lühikeseks kokkuvõtteks --- jahimehed peaks vaatama peeglisse ja teineteise otsa ning mõtlema, kas jahimehi ikka üldse esindatakse ja kas esindatakse õigesti, s.o õigetes kohtades ja õigete inimeste poolt.


Vabandan ette kui olen eksinud, kuid kelle otsa siis peavad vaatama need jahimehed (kas ka mitte BM sa ise), kes ei kuulu läbi oma seltside EJS liikmeskonda?
Ei ole nagu juhtunud kuulma, et Eestis oleks loodud veel EJS 2 või mis iganes. Äkki tuleks tõesti vaadata EJS mittekuuluvatel jahimeestel ka peeglisse ning küsida- miks ma ei kuulu EJS-i.
Kohe tuleb kindlasti vastulause- mida see EJS mulle annab?
Samas, kui sa kuhugi ei kuulu (analoogia ka valimistega-mina kedagi valima ei lähe), siis järelikult ei ole sa oma arvamust ka välja öelnud kui just kaupluse nurga taga (b) kummutades ja naabrimehega tervet maailma enda kehvas elus süüdistades...
Võib-olla just ongi antud hetkel EJS juhatuses puudu nendest "ajudest" , kes ei ole praegusel hetkel EJS liikmed :M

Aga selle Erametsa liidu kohapealt on ka minul miskipärast tunne, et see ongi ainult mingi kitsama huvigrupi nn. pressing. Jauratakse lihtsalt selle üle, et näe seadusesse ei ole sisse kirjutatud, et maaomaniku peab liikmeks võtma. See maaomanik aga isegi kui on jahitunnistuse omanik ja teda on korduvalt seltsi kutsutud vastab isegi töötuks olles- mul ei ole aega jahiga tegeleda :VS, siis minul ei ole enam kahtlustki- tahetakse saada nn. "jäme ots" jahinduses enda kätte lootes sealt saada "mitte midagi tehes ainult käskides, lastes ja puues taevamannat" :VS

Ja veel:
Kuid nendele, kes kurdavad, et neid (maaomanikuna) keegi ei esinda - tõenäoliselt teid ei esindata selles protsessis tõesti. Tõenäoliselt esindatakse neid, kes on ise võtnud aktiivselt osa Erametsaliidu jt organisatsioonide tegevusest ja seal oma arvamust avaldanud. Nii see tänapäeval käib. Kui Jaak Volmer on väga kiiduväärselt - ei mäleta ainult millal - oma jutus märkinud, et Eesti jahimeeste seas on väga palju metsaomanikke, siis mulle tundub, et need metsaomanikest jahimehed ei ole metsaomanikena just eriti aktiivsed, seda just ühiskondlik-organisatsioonilises mõttes. Halloo, kus te olete siis ? Kuidas teid aktiviseerida, et teie hääl kõlaks ka metsa-ja maaomanike organisatsioonides jahimehesõbralikult ?

Kõik õige, kuid siis ei saa ka seda väita, et nemad esindavad kõiki maaomanikke.

Ja suts veel:
Niikaua, kuni teise-kolmanda osapoole argumentidele juba algusest peale vastu vaieldakse - mitte ainult läbirääkimiste laua taga, vaid paraku juba oma mõtetes - ei ole seda teps mitte loota. Niikaua, kuni esindatakse (peamiselt) jahipiirkondade kasutajaid (kelle huvides seaduse muutmine loomulikult ei ole), mitte Eestimaa praeguseid ----ja NB! tulevasi----jahimehi, ei juhtu seda kah teps mitte. Mitte keegi teine kui EJS ise pole ju jahindusalase poliitika lobitööga mõjutamise läbi viinud teise poole (mitte ei taha öelda vastaspoole) esindusorganisatsioone samakaugele, et nemad ei näe enam võimalust reaalseks konstruktiivseks koostööks käesoleva seaduse raames, vaid soovivad normide muutmist ja teevad selles suunas aktiivset lobitööd.

Vot see on küll BM sul öeldud õieti nagu rusikas silmaaukku (y) .
ikka lõbusalt
Vasta