koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Tahad öelda,et kui mul on metsas telefonil levi olemas,siis saan 100%ka koera leitud? :M

Enda praktikast tööl on mul olnud erinevaid kokkupuuteid. On mitmeid juhuseid, kus asukoht on määratud väga täpselt. Kohila alevis näiteks on öeldud tänav ja maja nr. kus mobla asub. Või siis metsas kordinaadid kus telefon asub. Ühe seenelisega aga pandi puusse ca 20 km-ga.
Sellest järeldan mina, et see nn. telefoni positsioneerimine ei ole 100 % kindel (kuigi enamjaolt on tulemus onud positiivne). Seda kuidas EMT pakutav nn. lapse positsioneerimine reaalselt toimib ei ole üheltki tuttavalt veel infot saanud.

Selge see, et laikale võib neid "karpe" kaela riputada mitmeid. Väikese "mittekoera" :lol: omanikuna aga tollele oleks parim, et saatja oleks võimalikult väikesegabariidiline ning kerge.
Ideaalne oleks ururadari andur (selle saab kenasti teibiga saba külge panna), sest temal on kombeks näiteks värskele kähriku jäljele sattudes viimasele ka urgu järgneda. Siis ohtu kordades vähem, et koer urgu kinni võib jääda.
ikka lõbusalt
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

Kui kahtled, tee minuti pärast uus jälgimine! Aga mina tegin kord katse R-Kioski 15€ "Pommiähvardaja Perepaketi" telefoniga ja sain kodust vahemaa 100m, sellega: https://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/huawei/e5832-wifi-taskuruuter sain 300m.

Aga kas keegi on kursis sellega: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=387&pID=67686 Tundub ka asjalik ja selleks eesmärgiks kohandatav, hind ka pole tappev, sest sel oma Garmini proge nutitelefonile :D Ja aku..... Kuni kuu aega! Mõõtmed: (3.4 x 7.8 x 2.0 cm). Euroopa versioon: GTU™ 10, Europe "010-00887-21"
Hind: Inglismaal 179£ (Eurodesse arvutatult 223€), Soomes 199€
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: koera gps

Postitus Postitas baddmann »

kauposaarva kirjutas:....
Ja Ultrapoint on ka tõesti GPRS-baasil töötav (mu eelmainitud foto baasil), MITTE GPS!


Seda on ta muidugi täpselt niikaua, kuni asja ei ole endale selgeks tehtud. Paraku saadab Ultrapoint GPS seadmeosast saadud koordinaadid GPRS teenuse abil üle GSM võrgu, olenemata sellest, kas foorumi suurim garmini seadmete asjatundja sellest aru on saanud või mitte.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Paraku saadab Ultrapoint GPS seadmeosast saadud koordinaadid GPRS teenuse abil üle GSM võrgu

Just nii olen ka mina sellest aru saanud :oops: .
Seejärel juba telefon olles GPRS abil ühenduses satiga "joonistab" sulle mobla ekraanil olevale kaardile koera liikumisjälje ning ühtlasi näitab ka koera viimast asukohta viimaste kordinaatidega. Kui suur too viide reaalses ajas on(koer ju liigub pidevalt ning kui kiiresti need elektroonilised vidinad on võimelised andmeid edastama).
Asja üheks eeliseks see, et toda nn. koera poolt saadetud sõnumit saavad vastu võtta ja lugeda mitmed vastava tarkvara moblasse salvestanud inimesed. Nagu kellegi jutust (vist oli ka siin foorumis) aru sain, siis sommid pididki seisma kütiliinis ja vahtima oma nutimoblade ekraane - kus koer parasjagu ajus liigub.
Meil aga probleemiks too sõnumi hind.
Et Eestis toimivatest mobla operaatoritest keski miski diili teeks kasvõi EJS tasandil ma ei usu - asjast huvitatud jahimehi ning andmeedastusmaht liiga väike, et korralikku alet pakkuda. Samas aeg läheb edasi ning isegi raadiosageduste tasu on meile maksmiseks juurde poogitud. Aga et meie elatustase tõuseks selliseks, et kohalik jahimees jõuaks vabalt maksta näiteks 100 eurost SMS tasu jahihooajal ma ka ei usu. Vähemalt minu eluajal küll mitte -lubatagu neid 5-aastakuid kasvõi 5 tükki järjest :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

.
Viimati muutis kauposaarva, T Dets 04, 2012 8:35 pm, muudetud 1 kord kokku.
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: koera gps

Postitus Postitas under »

kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

.
Viimati muutis kauposaarva, T Dets 04, 2012 8:35 pm, muudetud 2 korda kokku.
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: koera gps

Postitus Postitas under »

eestis kõvasti kallim :D
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

.
Viimati muutis kauposaarva, T Dets 04, 2012 8:35 pm, muudetud 1 kord kokku.
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: koera gps

Postitus Postitas under »

need, kes eestis myyvad sama asja... on tavaliselt need ise ebayst või mõnelt muult hiina lehelt need tellinud... kui saan raadiojaama poole odavamalt hiinast nädalaga kätte, täpselt sama asja, mis eesti, siis tellin selle hiinast
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

.
Viimati muutis kauposaarva, T Dets 04, 2012 8:35 pm, muudetud 1 kord kokku.
Rico
Postitusi: 12
Liitunud: T Jaan 06, 2009 8:49 am

Re: koera gps

Postitus Postitas Rico »

Soomes kasutatakse Paikkari koira GPS.Miks Eestis ei võiks midagi sellist olla?
Manused
koira_gps_paketti_800[1]_1108_581.jpg
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: koera gps

Postitus Postitas under »

http://www.inosat.ee/et/positsioneerimi ... -locator... sealt saad gps trackeri koos teenusega... et .. kui on soovi neile maksta teenuse eest siis võimalus olemas... samas võid tellida selle gps trackeri, kas siis eestis või hiinst või kusiganes ja siis sinna sim kaardi, sisse ja kui vähe nuputada saad selle siduda google maps vms ...ja voilaa... olemas systeem kui koer peaks garmini levist välja minema ....lisaks, kui jahti pole võid selle naise käekotti poetada ja saad teada, milliseid käike naine päeval teeb :D
goga
Postitusi: 1
Liitunud: R Nov 23, 2012 9:51 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas goga »

ise mõelnud, et peaks proovima android telefoni ja google latitude. süsteem siis järgmine 1 veekindel telefon koerale külge, seal aktiviseerida google latitude, GPS käima, jagada asukoht välja ja teha peremehe telefon sõbraks. siis teises telefonis on Google Maps vahendusel koera asukoht näha. Latitude kasutab nii GPS-i asukoha määramiseks, kui nõrga signaali korral mobiilimasti positsioneerimist

kuluks siis 2 veekindla telefoni ost, pluss andmeside kulu (nt. EMT M+ pakett kuutasuga 6,35€ )

telefon näiteks https://pood.elion.ee/productInfo/29/mo ... 5690KOASEB
Siig
Postitusi: 40
Liitunud: T Sept 29, 2009 9:27 am

Re: koera gps

Postitus Postitas Siig »

Ainuke suur miinus selle juures on see, et ükskõik milline nutitelefon, millel geps sisse lülitatud, ei pea aku üle 3-4 tunni vastu. Miinuskraadidega veel vähem.
Vasta