Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Püssi saab veest kergesti kätte.Kutsud konstabli relvi kontrollima ja viidki teise sinna kus püss on ,küll ta välja kougib :)
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas ninja »

heyx kirjutas:sai ka selle aasta esimene solakas nähtud, nüüd püss vees ja p.... märg :D .
Vee alanemist ootama... Muide kui laastav see vees ligunemine relvale on? (b)

Soovitan soojalt ruttu välja koukida... igasuguste halbade asjade ärahoidmiseks. Abi võid saada siit http://detektorist.pro-forums.com/index ... 124260e669 , Siin peaks olema magnetitega mehepoegi kes selle välja tirivad. :P
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Aihn kirjutas:aga ikkagi kerkisid esile kysimused.. kus sellel pildil oleval pyssil salv on? ja mix optika pildistamis hetkeks on maha kakkutud :lol:

Suusatajad ka poodiumil võtavad reklaamsuusad kätte, äkki Kakukesel ka..."pildipüss" :wink:
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas annaliisa »

õnnestus ka siis kätte saada kobras :p 23.3 kg
Manused
Foto0830.jpg
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas hundikütt »

Minu eilne saak küll vähe pisem-18,5 kg aga asi seegi.Kakukese kuuele järele ikka ei saa :twisted:
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas Veix »

Minagi eile ühe 20-ne kilose ära noppisin. Hiilis teine mulle selja taha ja nahistas seal heinas ning krõbistas oksa, tükike aega sai päris uurida, et kus ta end peidab, kuid lõpuks siiski leidsin ta üles. Kell oli kusagil 19.30.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Eile õhtul esimene kobras käes. Natuke üle 19kg. Lask tabas selga ja kuul jooksis mööda selgroogu lõugadevahele välja, kui nahastama hakkasin, siis kukkus kolksti põrandale :D
Nahk on ilus ja sellest saab korraliku jahimütsi (y)
Täna õhtul uuele katsele.
Steyr
Postitusi: 13
Liitunud: L Mär 12, 2011 10:12 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas Steyr »

Ei haaku küll päriselt teemasse, aga mis te, auväärt foorumlased, kopra sabaga teete.
Ise olen lihtsalt ära visanud.
ahverist
Postitusi: 11
Liitunud: K Juul 15, 2009 12:21 am

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas ahverist »

Pilt
Antud isend ilmus välja alles 21:00 umbes, aga esimesed liikumised olid kella 19:00 paiku
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas kaliiber »

Steyr kirjutas:Ei haaku küll päriselt teemasse, aga mis te, auväärt foorumlased, kopra sabaga teete.
Ise olen lihtsalt ära visanud.


Kui on väike loom, siis olen kah ära visanud - kui selle saba nülgima hakata, siis ei jäägi sisu eriti alles.
Kui aga suur loom, siis olen lõikunud toorest peast viiludeks ja igalt viilult eraldi naha ära võtnud.
Seejärel viilud soola ja pipraga kokku ning pannile särisema.

Tulemus on hea ka niisama maiustamiseks, mina olen tihti ka jahile kaasa võtnud, kui on ette näha et tuleb pikk jahipäev. Kuna rasvasisaldus on suur, siis kõhtu täidab hästi ning mõnusa energialaksu annab kah.
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas quentin »

Tervitus Kütid!!!

Saba pange suitsu ja kõige parem saba nhastamise viis on. Lõikate saba ära koos nahaga ja enne suitsuahju panekut, panente grillipealt läbi see käib kärmelt-tuleb jälgida. Nahtu tuleb lahti. Saate nii nahalahti ei mingit kadu pole siis. ja kui pärast suitsuahjust välja võtate on sabal täpselt sama muster peal nagu oleks nahaga. soojast peast soola peale ning ongi valmis. proovige julgesti.

Edu!!!
www.aigur.com
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas hundikütt »

Saba ju ainult puhas rasv,pole ise küll süüa tihanud,enne määriks saapaid.Olen näinud,et marineeritakse ja pidi nagu angerjas olema.Kopra liha tehes olen tavaliselt ka rasva ära võtnud,kuna pidi koore maitset andma,kas siis sabal pole sellist mekki .
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas Välek »

Kopra sabale lõikad pikkupidi lõhed sisse kummaltki poolt 2/3 pealt. Seejärel soolduma, koos lihaga, kui singi tegemiseks läheb. Suitsuahju asetad lõhedega ülespoole. Tulemus jääb väga hea, aga kui 8 kopra sabad korraga suitsu sai pandud, siis reaalselt üle 1 ei olnud suuteline sööma. Niisiis ülejäänud jagasin laiali ja võibolla mõni veel sügavkülmas ka. Aga ära pole mõtet visata- söödav kraam on, ja kui ise ei jõuagi süüa, siis külakostiks viiduna, on rahvas alati koprasabast söömisest elevil, nagu kass palderjanist.
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas skog »

Ma katseks nülgisin ühe saba ära. Uurisin netist siit ja sealt. Usas müüakse pargitud sabanahka 15 USD üks pool, ehk siis 30 USD ühest sabast. Kasutatakse noatuppede ja muu sellise valmistamiseks. Kuskilt lugesin, et pidavat järjest rohkem hinda minema, kuna paljudes riikides koprajaht keelatud. Naha võtmine meenutas ahvena fileerimist.
Siin mõned näited:
http://www.wrtcleather.com/1-ckd/1-gall ... er-002.jpg
http://rnrknives.wordpress.com/gallery-of-knives/cs100/
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

Postitus Postitas Beretta »

Minu jahikaaslasele, vene jahispanjel Kellyle on kopra saba kommi eest, lõikad väikse tüki preemiaks või siis paar kolm kui on ise kopra veest kalda äärde sikutanud. Ainult jahil olles peab koera rihma otsas hoidma, muidu üritab iga nähtud kobrast välja tuua juba enne lasku.
Grumpy old man
Vasta