Laikad

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Aga seda ma räägingi, et on koerad 20% kütiliinis ja 80% metsas ja siis vastupidi, et 80% kütiliinis ja 20% metsas. Ja see tõesti väga maitse asi ja asi, kuidas omavahel selle jagatud saate.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Mina proovisin aga öelda ,et need 80 prosa kütiliinis,ei ole jahilaikad ja selliseid ei tohiks metsa üldse lasta,kuigi enamusele meestele meeldivad just sellised koerad.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Anti »

Eks praegu lumeolud ka nihutavad seda suunda koeramehe kasuks, kuna loomad ei taha/jõua kaugele põgeneda.
http://beta.album.ee/antilaht
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

hundikütt kirjutas:Mina proovisin aga öelda ,et need 80 prosa kütiliinis,ei ole jahilaikad ja selliseid ei tohiks metsa üldse lasta,kuigi enamusele meestele meeldivad just sellised koerad.

Aga see ju väga loogiline ka, et kes see ikka tahab nii väga käia metsas teiste meeste (õigemini mõne üksiku) tehtavat show´d vaatamas käia. Ja liha saab ju teist moodi ka. Aga kui selts rahul sellega, siis miks mitte, et koeramees neile liha välja tassib metsast.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

Probleem vist selles,et ikka ei suudeta/taheta teha vahet "ajujahil koertega" ja "kortejahil"
Toon näite klassikalisest "koertrejahist",mida mina ja paljud veel harrastavad suurema seltskonna puhul,aga veelgi suurem hulk jahimehi pole paraku kuulnudki sellisest.Muidugist palju sõltub jahimaade maastikust,aga sellegipoolest.Nimelt "jalutab" kogu seltskond ca.50m intervalliga mõõda jahimaad "lõikavat" sihti või teed.Koerad,mida rohkem seda parem,sebivad vasakul/paremal.Niipea,kui koerad hakkavad "töötama",jäävad jahimehed seisma ja ongi kütiliin valmis.Loomulikult võivad loomad hoopis vastupidises suunas jooksta,aga egas ka ajujahis kõik just kütiliinile tule.Paraku on isendeid(mitte koeri),kes arvavad,et neile on pikk käimine vastunäidistatud ja selline jaht on "matsijaht".Nemad,"herrad",on metsas selleks,et teiste poolt väljaaetud ulukit lasta,mis sellest,et koos koeraga või ainult koera.Küsimus,keda siis "jahimeheks" nimetada?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Tõele au andes, siis kuulen tõesti esimest kohta sellisest jyri kirjeldatud koertejahist. Ja jube raske on seda toimivana ette kujutada suurema seltskonnaga. Mitte, et mul midaghi käimise vastu oleks, aga milline loom see astub kütiliini, kui terve jahtkond hanerivis mööda sihti sammub ja kuidas see lasmine siis välja veel peab nägema, kui jooksebki mõni uluk soovitud suunas. Kahte kolme meest veel kujutaks nii koertega jahtimas, aga suurem seltskond ... :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

Unustasin täpsustada,et suurema seltskonna võib jagada "gruppideks" ja alustada liikumist sünkroonselt.Näiteks toon arusaadava maastiku-sihid.Nende vahe on 400-500m.Oletame.Siis "koerteselts" liigub keskel,kolmandik vasakut sihtipidi ja kolmandik paremat.Eks kõik sõltub jahiorganiseerimises ehk jahijuhatajas.Muideks,seda "sihtide" jahti olen ka kolmekesti läbiviinud.Kellegil ikka veab (y)
Ja "hanerivist" pole juttugi-kui 15 meest 50m vahega siis kütiliini pikkus ikka 700m!
Viimati muutis jyri, R Dets 24, 2010 9:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Kakuke kirjutas:hundikütt kirjutas:
Mina proovisin aga öelda ,et need 80 prosa kütiliinis,ei ole jahilaikad ja selliseid ei tohiks metsa üldse lasta,kuigi enamusele meestele meeldivad just sellised koerad.

Aga see ju väga loogiline ka, et kes see ikka tahab nii väga käia metsas teiste meeste (õigemini mõne üksiku) tehtavat show´d vaatamas käia. Ja liha saab ju teist moodi ka kui se
lts rahul sellega, siis miks mitte, et koeramees neile liha välja tassib metsast

Minuarust ikka nii,kui tahad,et metsas oleks põnev ja saaks nö.jahti,siis tuleb teha ka investeeringuid.Kui aga ei taheta vaeva näha ja raha kulutada heade koerte peale,siis tuleb sellel seltskonnal ka vähemaga leppida.See aga ei tähenda ,et peame metsa laskma sellised laikad ,kes ei peata looma,vaid kupatavad ta jahimaadelt välja või londivad niisama peremehe sabas.
Kui kellelgi on hästi töötav linnukoer,siis ei hakka ju keegi virisema,et ma ei taha ühemehe sõud vaadata ja pardijahti ei lähe.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Hundikütt, aga ma ju kirjutasingi, et kui sedasi omavahel hakkama saate, siis miks mitte.
Ma ei kirjutagi ju, et peab nii või peab naa vaid VÕIMALIK on nii ja naa. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Ja lõpuks, VÕIMALIK on sead ka nii ära lasta, et koeri üldse ei kasuta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Kakuke,ei tahtnud sulle turja karata,aga mul läheb hari kohe punaseks,kui keegi viriseb,et õige jaht on see kui laikad loomad ikka liin ajavad.Õige laika laseb suht vähe loomi liin ,niiet kütil metsas tööd jagub.
ka meie seltskonnas mõni noorem mees varem virises,et metsa ei saa ja jahti ei saa.Siis aga sai selgeks teha ,et enamus mehi ootab väljas tulemust ja ei taha keegi pikalt sihipeal passida ja külmetada.Tegime neile selgeks,et kui tahad metsa,siis tuleb muretseda koer,see välja õpetada ja ka ise pead omale metsad selgeks tegema.Koeramees peab ju metsa tundma ja aimama kus tihnikus sead magavad või kus põder peatub,teatavasti on need enamasti kindlad kohad.Ei ole keegi meestest nõus külmetama ja ootama ,kui keegi metsas käib õppimas.See tuleks ikka enne selgeks teha ,kui midagi nõudma hakata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

hundikütt kirjutas:Kakuke,ei tahtnud sulle turja karata,aga mul läheb hari kohe punaseks,kui keegi viriseb,et õige jaht on see kui laikad loomad ikka liin ajavad.Õige laika laseb suht vähe loomi liin ,niiet kütil metsas tööd jagub.
...

Mulle tundub, et me räägime lihtsalt üksteisest mööda. Mina räägin ikka ÜHISjahist ja Sina vist INDIVIDUAALjahist. Loomulikult saan ma aru investeerimisest ja seda on tõesti vaja tulemuse saavutamiseks, aga nimetame asju ikka õigete nimedega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas GC »

Hundikütile mõned oma seisukohad, tore oleks mõnele vastus saada.
Sinu poolt heakskiidetud koertega jahi kaasnähtuseks on koerte näritud ja ka murtud sead.
Kas pead seda normaalseks? Mina pean seda lubamatuks.
Laika peatab väga edukalt ka haukudes kui teeb seda ulukile ohutust kaugusest. Siis on jahti kõigile, nii koerameestele kui küttidele.
Minu jaoks on koera kõige väärtuslikumaks omaduseks tahe ja oskus uluk üles otsida. Kas ta ajab uluki kütiliini või saab koeramees tulistada, on teisejärguline ja mõlemal juhul hea.
"Ajavaid koeri mitte metsa lubada", on ikka väga enesekindel arvamus. Küllap ajab su enda koer/koerad ka kui kohtuvad võrdse vastasega. Mis siis, koerad koju ja ketti või!? Või ei võtagi nad suurt siga?
Ja lõpuks, milles häda kui loom pääseb, ja lippab jahialalt minema! Tema õnn ja keegi saab talle taas jahti pidada.
Puhtalt uudishimust, mitu hunti "hundikütil" tabatud?
Häid Pühi!
koos koeraga
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas sooviku »

Häid pühi :wink: !...Üritan pühade puhul ka Hundiküti harja punasemaks ajada.Minu arust on nii,et kui seltskonnaga jahile minna,siis tuleks seltskonnaga arvestada ka.Ei ole üldse lõbus seista kütiliinis ja kuulata kuidas põrsad koerte käes vinguvad ja koeramees neid järjest torkab või laseb.Ja kõik lõpeb sellega ,et kütiliinimehed peavad minema laipu otsima,välja vedama,sest koeramees on jahipidamisest väsinud ja teised pole ju jahti pidanudki.Õhtul pole ka meeldiv neid verevalumites põrsaid nülgida.Linnikoera- ja laikajahti võrrelda pole ka sobiv,kuna linnukoera jaht ongi enamasti ühemehejaht.
Naine võib olla,koer peab olema!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Laikad, ehk püstkõrvad on peatavad koerad, nad ongi ühe mehe koerad, võtavad looma kinni ja koeraomanik saab saagi. Meil aga miski pärast tahetakse, et püstkõrvad, ehk laikad oleks ajavad koerad. Ajavad koerad on enamasti lontkõrvad. Kui tahetakse nn "kollektiivjahti" siis tuleks muretseda ajavad koerad ja laikad seda ei ole. Mis muidugi ei tähenda, et neid mingi mööndusega "ajuks" kasutada ei saa.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Vasta