Victoria püssi ja panniga

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas baddmann »

Minu jaoks on Eestis peetava faasanijahi toppimine jahindust tutvustama mõeldud saatesarja paras vägistamine. See, et jahimeeste seas on üldteada, et Eestis valdavalt ei võimaldata loodusesse lastud farmilindudel tegelikult looduses enne nende mahalaskmist kohaneda, on üks asi. See, et seda on vaja ka televaatajatele mõista anda, on teine asi. See, et erinevalt kultuursema jahitraditsiooniga (faasanijahi osas) maadest peetakse meil faasanijahti lumetormis ja -tuisus, mil lindudel on niigi raske, on kolmas asi. See, et lasti puu otsa istunud lindu, on neljas, kuigi väike asi. See, et elevile läinud saatejuht vehkis vähemalt kahes episoodis lahtimurdmata jahirelvaga teiste inimeste poole, on viies ja suur asi.

Kui niiväga oli vaja seda elusate märklaudade peal laskmaõppimist sarja sisse toppida, siis oleks võinud seda vähemalt korrektselt teha.

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Feen »

Kui koer ajab faasani puu otsa, siis minu meelest see suht kena see sealt alla lasta. Saab valida ohutut laskesuunda ning koer on kenasti oma töö teinud. Muud osas aga küll, lisaks, see allalastud faasan (Victoria poolt) nägi välja selline nagu oleks mehed kastist seni linde visanud kuni 1 alla lasti. Vähemalt järgmises kaadris olid mehed seal kus poolt lind tuli ning kast oli nende juures.

Ps, kohe kindlasti ei olnd haavatud faasan puu otsas. Ise olen vaadanud faasanijahi videosid siit ja sealt, samuti teiste kanaliste jahte. Minu meelest lastakse paljud istuvalt (teder, metsis, laanepüü). Seda nii omal ajal Eestis, enne ja nüüd Venemaal ja ka skandinaavias.

Ja, kui muud moodi ei saa Victoria tulemuslikku jahti pidama, siis kärab faasanijaht ka.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas hagijas »

Mõnel on üli super igav vist. Peale igat saadet peab midagi negatiivset kommenteerima, mudu nagu ei saaks kohe und. Küll on lind puu otsas, siis on relvaga ebakorrektselt ringi käidud.... märkind see ka ära, et loodust reostati kahe padruni näol mis lumme kukkusid faasani üles korjamisel, või siis see, et saatejuhil oleks võind ka vest seljas olla nagu teistel, oleks rohkem seltskonda sulanud.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui vaadata youtube videoid kanaliste jahist, siis valdavalt lastakse vintrelvaga puuladvas istuvaid linde. Ei näe selles midagi imelikku.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Feen »

Ja kui puu otsast ei lasta, siis antakse varjeonnist siledaga. Kevadises tedremängus nt.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas tädimaali »

Olen "kättpidi" kursis faasanite ja püüde kasvatamisega ning kogenud nii neid farmilinnu-"jahte" kui ka õnneks piisavalt palju nautinud päris õiget jahti metsikutele lindudele, keda jahtides hea koer on asendamatu abimees (eelmisel sügisel sai taaskord nt käidud Gotlandil, kus faasanidki on täiesti metsikud, juba sugupõlvi ise looduses sigivad), ja ei saa kommenteerimata jätta - ise sellist asja päris jahiks ei suuda pidada ega ka saa aru, mida see annab jahimehele. Jahiteemalises saates seda vaadata oli üsna imelik, nagu väikeses seaaias sigade laskmist - sellise faasani saab kiirem inime ka ise maast käsi kasutades kätte, pluss et koer saab, ilma mingi töö ja lasuta (tark koer tihti ei hakka sellist lindu üldse hiilima ega pointimagi, vähemalt minu tõus). Samas teisest küljest ei näe probleemi, miks seda ei või inimestele näidata, kuna tegu on "tapatalgutega" ja ulukile ei anta üldse võimalust - tavainimene ongi liiga naiivne ja distantseerunud oma söögist, tapatalgud toimuvad tapamajades iga päev ja ka seal ei ole loomal mittemingit võimalust.
Mis puudutab seda, kas hiljem pääsenud linde üles leiab - leiab küll, kui on viitsimist nö tavajahi moodi asjaga tegeleda ja on head koerad. Ühel sedasorti faasanijahil leidsime koertega veel mitu tundi hiljem (isegi selle eelmise talve p....ni lumega, mis olud raskeks tegi) veel viimased vist ligi 10 lindu, niiet kaduma jäigi 35st ainult 2 (ma oleks küll need kah veel üles otsinud, aga jahikaaslane soovis lõpetada).
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas rajaleidja »

Mida teeks küll maailm ilma Maalita.
Väga õige. Loomale/linnule tuleb alati anda võimalus. Niiet kui järgmine kord hiilimis või varitsusjahis olete, siis enne laskmist ikka esimene lask taeva poole, et uluk oleks ikka teadlik teie kohalolekust ning ka temal oleks võimalus põgeneda.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Marekp »

Kuskil tundras lasta vindiga puuladvast lindu on OK, aga hoopis teine teema on seda teha tiheasustuspiirkonnas - nagu Eestimaa seda on. :!: No mina sellist riski küll ei võtaks, ikka siledaga. (y)
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas tädimaali »

Rajaleidja ... :?: :?: Sa vist ei saanud pihta minu kommentaarile (mis tahtlikult küll sind isiklikult kuidagi ei puudutanud!), aga katsuks ikka viisakas ja konstruktiivne olla.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas unt »

No kui see oli jaht, siis on vägistamine turvaseks!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas andrus »

Unt.......vägistamine on hoopis üllatusseks! :wink:
jahismurf
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Mart »

Keegi siis midagi õpetlikku ei leidnudki või? Mina pole enne lindu nülgind ja saatest leidsin kohe head praktilised võtted, kui peaks olema vaja nahk koos sulgedega maha võtta. Ehk seesuguste mitte-kõikke-teadjate jaoks ongi see saade suunatud. Tuletaks ühte foorumi faasanijahti meelde, kus faasaneid nüliti, siis miskipärast ei tulnud seda kõikke teadvat tarkust kusagilt. Oleks siis püssi ja panniga saade ennem eetris olnud, oleks faasanid nülitud sekunditega. :D
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas TiitR »

Mart kirjutas:Keegi siis midagi õpetlikku ei leidnudki või? Mina pole enne lindu nülgind ja saatest leidsin kohe head praktilised võtted, kui peaks olema vaja nahk koos sulgedega maha võtta. Ehk seesuguste mitte-kõikke-teadjate jaoks ongi see saade suunatud. Tuletaks ühte foorumi faasanijahti meelde, kus faasaneid nüliti, siis miskipärast ei tulnud seda kõikke teadvat tarkust kusagilt. Oleks siis püssi ja panniga saade ennem eetris olnud, oleks faasanid nülitud sekunditega. :D

Kui lastud parte palju, siis käitud ju samamoodi...ei jõua neid kitkuda 8)
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas vollifedja »

NÜLITUD LIND????Mis mõttes?Sama kui olen kuulnud , et võetakse linnust ainult rinnafilee, ülejäänud visatakse minema....Kui pole krõbedat nahka, pole mõtet üldse lindu teha....
partide-hanede kitkumine pole midagi hullu, kümekond korraga ära teha, olen vaadanud kellapealt -üle 1/2 tunni ei kulu linnule...(aga saan aru ka , et jahimehed on kõik enam-vähem poissmehed, sellest ongi sunnitud kõik ise tegema.)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas sooviku »

Pool tundi lind,kümme lindu,seega viis tundi näputööd :M .Mäletan,kui veel ise sai parte-kanu peetud,viite tundi küll kümne linnu puhastamiseks ei kulunud.Omalegi meeldib nahaga küpsetatud part aga ma ei aja ka kaalu taga :wink: .Tänapäeva naised peaks teadma,et linnunahk see kõige hullem mürk ju ongi.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta