sõiduk

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas plaaster »

aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

Pole siin midagi imestada. See suure lisavarustusega imeriist, millisega sa igapäevaslt metsas ei sõida. Kui vene imedest rääkida, siis Luaz on tehasest väljununa ilma ümberehituseta suuteline ujuma. Luazi tehaseraamatus suur pikk juhend sees. Meelde jäi soovitus, et enne veekogu ületamist soovitati vastaskaldale vedada mingi köis, milline on kinnitatud auto külge, et viimane ikka vees soovitud suunda 100% hoiaks.
Neid teel sõitvaid ja vees ujuvaid isendeid maailmas küll valmis meisterdatud. Seda ujumistrikki võid sa suvalise autoga vastava ümberehituse tulemusel teha.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Ain Aavik »

:M no, et siis Niiva ja gaz 66

http://www.youtube.com/watch?v=WYLQ7_YI ... re=related

mis sa ikka kosta oskad :V
Meite omi mehi ja niiva missugune, eriti hää on lõpus, kus nn niiva gazoni aitab ...
Kõva sõna või mis :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

Just just- kohe nii kõva sõna, et Nivast peale plekkuudi ei ole seal enam midagi alles :lol: :lol: :lol: . Kunagi üritati ka Dakari kõrberallit Nivaga läbida- ka siis oli autost alles paljas plekkuut :lol:
Gaz 66 aga täiesti originaalvarustuse ja pealegi veel tehaserehvidega. Gaz 66-l kui alla panna ikka korralikum mudakumm ja kui tal ka nn. rehvirõhu regulaator korras on- siis on ta väga vinge ronija.
ikka lõbusalt
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Nivast ei ole seal mu mäletamist järgi peale kuudi mitte midagi- mootor BMWlt, sillad VOLVOlt, hüdrorool jne jne
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas Joosep Käba »

aivar00 kirjutas:Just just- kohe nii kõva sõna, et Nivast peale plekkuudi ei ole seal enam midagi alles :lol: :lol: :lol: . Kunagi üritati ka Dakari kõrberallit Nivaga läbida- ka siis oli autost alles paljas plekkuut :lol:
Gaz 66 aga täiesti originaalvarustuse ja pealegi veel tehaserehvidega. Gaz 66-l kui alla panna ikka korralikum mudakumm ja kui tal ka nn. rehvirõhu regulaator korras on- siis on ta väga vinge ronija.


Eelmisel aastal oli Nissanis väljas kõrberalli Navara. Mis arvate palju seal tänava Navarat on? Tule ja radikavõre kuju kaugelt vaadates. Mott. :D
Tasus päris vaatamist mis konstruktsiooniga vedrustus, amordikad, õõtsad jne.
Esiõõtsad krt palju vast mööda ei pane kui 6x isasemad rääkimata kahest jõhkrast sõidu pealt reguleeritavast amordist per ratas.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas vidrik »

Kristjan Piir kirjutas:Nivast ei ole seal mu mäletamist järgi peale kuudi mitte midagi- mootor BMWlt, sillad VOLVOlt, hüdrorool jne jne



nii et olemegi seal jutu juures tagasi mis ma siin mõni lehekülg tagasi postitasin...ostke volvo ära c303 ei ole vaja panna niivale volvo sildasi alla tuleb kohe volov osta :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vähe väiksematest sõidukitest rääkides,kas ATV lindi kogemust ka kellegil on? Palju nad siin maksavad ma umbes tean ,aga huvitav palju meerikamaal nende eest välja peab käima?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas tony »

Pärnus maksavad 60 000.- aga ennastki huvitab kallilt lombi tagant kätte saaks.Tegu siis Polarisega.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas vidrik »

kult kirjutas:Vähe väiksematest sõidukitest rääkides,kas ATV lindi kogemust ka kellegil on? Palju nad siin maksavad ma umbes tean ,aga huvitav palju meerikamaal nende eest välja peab käima?


ma olen samuti neid linte vaadanud aga kui hinna välja nuuskisin siis läks nagu üle...hakkasin kartma et ma ei kasuta seda kogu potensaali lihtsalt ära.Sest hind suht krõbe ja kuna meil eestis ei ole iga aasta suure tähega Talve siis otsustasime et ei ole nagu mõtet...aga noh see minu arvamus
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas honkomees »

kuulsin tuttavalt, kelle tuttaval sommil oli sihuke lintidega ATV... pärast paari sõitu müüs kiirelt maha
-
1. kiirus väga aeglane
2. kõrge ja ebastabiilne
3. küttekulu mitmekordne

+
1. läbivus
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Ten »

Mina olen aru saanud,et mööda siledat põldu paremat asja kui lintidega atv ei ole.Aga meie jahimaade kivid,kännud,oksad...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas tony »

Rabas-soos lindid väga abiks ja mis peamine,pinnast ei lõhu.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

Kas mitte jaanuarikuises TM (või oli detsembri numbris) oli võrdlus lintidega ATV ja saan.
Seal siis toodi välja asjaolud, et saan on kiirem avamaal. Samas tõusu võtsid võrdselt, tagurdamisega tõusule saan kaevas ennast sisse. Saani eeliseks oli kitsa purde ületamise võimalus kuna lint kannab. Ja mis veel huvitav- ATV pidi olema lintidega kallakutel sõites algajale stabiilsem kui saan :M ATV miinuseks jah väike liikumiskiirus-vist oli nii, et spidomeeter näitas 90 km/h aga reaalselt oli vist vaevu 60 km/h. Eks sellest siis ka kõrge kütusekulu.
Kokkuvõttlikult- mulle jäi mulje, et ATV roomikutega on praktilisem, sest roomikutega kannatab ka praktiliselt soos sõita ilma lumeta. Loomulikult ka asjaolu, et lõhub pinnast vähem.
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Pauli »

aivar00 kirjutas:Ja mis veel huvitav- ATV pidi olema lintidega kallakutel sõites algajale stabiilsem kui saan :M

Siin ilmselt tuleb rõhk panna sõnale algaja. Kui nigu jahukott sadulas kössitada, siis peaks saan jah vähe kergemalt ümber minema - tal tagaots ju kitsam kui ATV-l. Kel aga tsiklikogemus olemas, sel pigem vastupidi (tuleb ainult ära harjuda sellega, et keerulisematel lõikudel tagumik sadulat praktiliselt ei puuduta).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta