Laikad

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas sooviku »

Kindlustage oma koerad ära!Ükski raha ei too koera tagasi aga kindlustus maksab kinni nii ravikulud,kui ka koera hukkumise ja kadumise.Pidevalt jahil käiva koera peale,keda vähemalt kord aastas tuleb ka õmmelda,polegi see kindlustusmakse väga suur.Karistuseks mehele võib olla küll kolmekordne koera hind aga 4000eurot küsida on ikka liig.Vaevalt ta seda koera meelega lasi.
Naine võib olla,koer peab olema!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Koera võib kindlustada ja GPSi kaela panna ja sööta ja vaksineerida ja metsa vedada ravida ja tohterdada..... Ja siis võib ju koertega ajamise tasu kah küsida nii 100 eu päevas äkki! :roll:
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Laikad

Postitus Postitas Ax1600 »

Uurisin seda jahikoera kindlustamise asja. Minu arvates lepingus punktid mille alusel jääks kindlustus hüvitamata. Kui palusin antud punkte täpsustada jäi esindaja hätta. Sellepärast ka kindlustus sõlmimata.
Viimati muutis Ax1600, R Jaan 07, 2011 10:20 am, muudetud 1 kord kokku.
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

Andrus Michelis kirjutas:Koera võib kindlustada ja GPSi kaela panna ja sööta ja vaksineerida ja metsa vedada ravida ja tohterdada..... Ja siis võib ju koertega ajamise tasu kah küsida nii 100 eu päevas äkki! :roll:

Tsiviliseeritud Eesti jahimehed ühisjahis eraldavd koerale,kelle abiga uluk tabatud,võrdväärse inimesega portsjoni just sellelt ulukilt.Külalisjahil võidakse ka otseselt raha maksta.Verejäljekoertega tullakse lausa lennukiga kohale,loomulikult mitte tasuta.Paraku AM ei kuulu ei ühtede ega teiste sekka,vaid on see herra,kelle peale peavad kõik ülejäänud looma ajama ja koeri kasvatama.Ja nii mõlemad korrad aastas,kus ta jahis osaleb.
Milleks võtta sõna teemas,milles midagist ei jaga?Inimesel lasti pereliige maha,tema aga targutab :VS
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Tsiviliseeritud Eesti jahimehed ühisjahis eraldavd koerale,kelle abiga uluk tabatud,võrdväärse inimesega portsjoni just sellelt ulukilt.Külalisjahil võidakse ka otseselt raha maksta.

Eks ma siis ütlen oma seltsi meestele, et nad pole tsiviliseeritud :lol: Ei jagata meil koertele portse ja pole ükski koeramees seda ka küsinud. Mujal jahil käies pole kunagi raha küsinud ja kui pakutaks, siis vastu ei võtaks. Käin seal oma vabast tahtes hobiga tegelemas, mitte tööd tegemas. Seltsisiseselt on kokkulepe, et ühisjahis viga saanud koera ravikulud katab selts. Minu jaoks näitab see piisavalt, et koeri väärtustatakse.
Mis puudutab koera maha laskmist, siis väga raske on öelda, palju nüüd raha peaks makstama. Iga koer on erinev ja igal koeramehel erinev suhtumine oma koera. Kellele pereliige, kellele töövahend. Ma arvan, et kes võtab koera kui pereliiget, sellel ka raskem öelda, kui suur see kahjutasu peaks olema ja oma koera rahas hinnata. Fakt on see, et ega keegi koera meelega ei lase. Need on halbade asjade kokkulangemised. Loomulikult, iga olukord on erinev. Kui lastakse koer maha lihtsalt kärsitusest ja hooletusest, tuleb ka karistada. Kas see summa on 100, 1000, 2000 või 3000 euri, on igaühe oma arvamus.
maron
Postitusi: 4
Liitunud: N Jaan 06, 2011 9:44 am

Re: Laikad

Postitus Postitas maron »

Eelmine hooaeg sai IFis käidud ja leping jäi sõlmimata kuna jutt oli väga imelik kahju väljamaksmise kohta. Jahtkonnaga oli kokkulepe, et arstiabi hüvitab jahtkond.Koeraga ajus olin ise ja enamus sigu sai lastud metsas.Kui koer oli kaugel siis hõikasin saatjasse ja lubasin lasta kes oli lähemal. Kartsin küll aga ise igale poole jõua ja lubasin lasta ainult siis kui siga ja koera mõlemat selgesti näha oli. Seda aga ei uskund, et kütiliinis võidakse koera tulistada.Sellest jamast on mööda pea kaks kuud ja laskjaga rääkinud ei ole.Hakkasin kohe otsima uut töötavat koera kes viiks masenduse ja oleks siis lasknud uue koera laskjal kinni maksta karistuseks. Aga selle ajaga ei ole eestist mitte midagi sarnast leidnud mis on müüdav.Paar kennelit pakuvad ainult jahikogemustega lontrusi, kutsikaga ei taha jälle leppida kuna siis läheb jälle vähemalt kaks aastat enne kui koer korralikult tööle hakkab ja sedagi hea õnne korral.Aga muud vist üle ei jää kui tuleb jälle kutsikas muretseda. Koera eest portsu pole kunagi võtnud, kui tahan lisa siis lasen tornist.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas jaan juhus »

maron kirjutas:Sellest jamast on mööda pea kaks kuud ja laskjaga rääkinud ei ole.

Minuarust see kõige kurvem lugu asja juures.Loomulikult ta ei teinud seda meelega aga iga normaalne jahimees kui sa oled teise koera maha lasknud otsib ise kurvale juhtunule lahendusi.Mina küll rahulikult ei magaks kaks kuud kui oleksin kellegi koera maha lasknud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas rajaleidja »

jaan juhus kirjutas:
maron kirjutas:Sellest jamast on mööda pea kaks kuud ja laskjaga rääkinud ei ole.

Minuarust see kõige kurvem lugu asja juures.Loomulikult ta ei teinud seda meelega aga iga normaalne jahimees kui sa oled teise koera maha lasknud otsib ise kurvale juhtunule lahendusi.Mina küll rahulikult ei magaks kaks kuud kui oleksin kellegi koera maha lasknud.

100% nõus. Ja kui koeramees lepiks vaid uue koera hinna kompenseerimisega, siis see kõige väiksem karistus laskjale minu meelest. Aga et laskja ise ka kontakti ei otsi ja lahendust ei otsi...noh see näitab vist nii mõndagi mehe kohta.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas sooviku »

Ax 1600-le ja maron`ile:Mul on kindlustus saksa jahiterjerile sõlmitud If-is.Osadele tõugudele on soodustus,sellele ei ole.If-il on mitu kindlustuspaketti,mille vahel valida.Osa punkte on jahikoerale üleliigsed ja need muidugi lisavad hinda.If-i kindlustus tundus parem olevat,kui ERGO oma(need vist ainukestena jahikoeri kindlustavad).Minule on koera remondikulud If ilusasti kinni maksnud.Koera,kellel on oht vigastusi saada või kadunuks jääda,tasub kindlasti kindlustada.
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

Üks põhjusi,miks mina,linnamees,pean kahte koera,vanusevahega 8 aastat.Kui üks läheb,pole nii kibe ühelt poolt ja ka ilma ei jää jahipidamisest,if any.Samas "vanem" õpetab "noorema" välja.Ja nii juba 80-te keskelt.
Mis puutub koera töö tasustamisse-turismijahi korraldajad maksavad isegi "lihtajajale".Koertemeestele juba rohkem.Ise pole kunagi raha saanud,olen leppinud "natuuraga"-enda torgatud põrsas kaasa või põdravorst-mis parasjagu saadaval.Kas siis kuskil ühisjahis või nn.väljakutsel haavatud eluka tabamiseks!Eestis olen kohanud selstse(mitmuses!),kus ka koer(ad) nö.nimekirjas sees,sest ilma on väga raske ulukit tabada.Ja kui "on sees" koera ravikulude katmine-see ju samahea,kui raha "kogumine" iga jaht.Asi ju ei ole summas või portsus vaid selles,kas koera tööd/omaniku punnitusi tunnustatakse (b) .Kõige lihtsam ongi koerale ports anda,mitte rehkendada EUR/km koefitiente!
Mingil moel ei taha kedagist õpetada,hoidku Jumal,vaid jagan oma kogemusi,kuidas kuskil lahendatakse olukordi,mis ka teistel võivad ette tulla,ja vastustest loen,kuidas need "teised" samasugustest olukordadest välja tulevad.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas jaan juhus »

Minujaoks on kordaläinud jahipäev siis kui minu koer/koerad korralikult töötavad.Hästi on kui midagi saadakse aga see pole esmatähtis,neid loomi on elu jooksul nii palju lastud ja nagunii kõiki jahindusega seotud kulutusi arvestades oleks liha odavam turult või poest osta.
Kord jahimajas maksa praadides ütles üks sõber jahikaaslane,et ei raatsinudki seda põtra täna maha lasta sest su koerad nii ilusti haukusid,ei tahtnud seda muusikat metsast lõpetada.
Selliste hetkede pärast seal metsas jooksengi juba 30 aastat.
Mis koeramehe töö tasustamisse puutub siis portsu pole koerale kunagi tehtud ja turismijahis kus asi nagunii äri, on päevaraha makstud
Aga nüüd helistan oma kindlustusmaaklerile ja lasen pakkumisi teha
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kärss »

Olen kuulnud, et mõnedes sektsioonides kindlustatakse koerad sektsiooni rahade eest. See kas siis kogutakse kokku liikmemaksu korjamise ajal või arvatakse maha müüdud ulukite eest laekunud rahast. See ka üsna loogiline. Muidugi peaks koera mahalaskja kompenseerima kahju mingil moel. Kindlasti tuleks arvestada ka põhjuseid -kas kuul tabas rikošetist või muul jahimehest sõltumatul põhjusel või siis kärsitusest ehk võttes liiga suuri riske ( koer seaga ninapidi koos ja loodetakse et vast ei lähe koera pihta) - need on kindlasti andestamatud vead millele peab järgnema karistus.
metsas on mõnus
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas jaan juhus »

Maakler tahab koera dokumentidest koopiaid ja arstitõendit,siis peab veel mingi küsimustiku täitma ja pärast seda teeb pakkumise.
On kellegil jagada kogemusi,et kui kallilt kindlustatud koer kui palju maksma läheb?
Siis on võrdlusmoment olemas
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas sooviku »

Minul on nii:Saksa jahiterjer,kindlustussumma 8000kr,superpakett(üleliigne asi selles paketis on loomaomaniku reisitõrge),kindlustusmakse 1896kr,omavastutus 10% kahjusummast,kuid mitte vähem kui 500kr,ravikulusid hüvitatakse 10000kr,hukkumist,vargust,kadumist 8000kr ja kuulutamist,leiutasu 1000kr,loomaomaniku vastutuskindlustus 50000kr,väärtuse vähenemine 4000kr.Kindlustusselts oli siis If.Kui ma õigesti mäletan siis vist ERGOL seda väärtuse vähenemist(näiteks koer jääb kurdiks)ei olnud.
Naine võib olla,koer peab olema!
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas maris »

https://www.kindlustus.ee/Pages/Product ... lator.aspx
Siit saad Ifi kindlustusmakse ise välja arvutada. Netist tehes saab pisikese soodustuse ka.

Ergost tuleb küsida isiklikult, tuleb täita miski blankett ja nad siis teevad pakkumise.

Ainuke miinus on see, et 8-aastast koera kindlustatakse piiratud tingimustel ning veel vanemat ei kindlustata enam üldse.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Vasta