Kuul metskitsejahiks

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

8. Püsige etteantud teemas
Kas tuleb jaht???
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

vabandan! arvesse võetud! :cry: (kobin koos koeraga padrikusse)
BH.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Minu arust on ikka küsimusele vastamatta, kes millega siis laseb kitse.
Kas tuleb jaht???
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

tervist
Mina lasen kitse püssiga Sako Varmint 222 ja kuul on ise laetud Hornady 3.6 SPWC. Võin öelda ainult kiidusõnu. Täpne kuul ja töötab hästi. Lasknud olen käpa taha ja kaugemale kui 10m pole neist ükski läinud.
Vot nii
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Lasen kitse 308Win 9,7 Megaga, ka Barnes TSX-iga. Viimane lõhub kordades vähem, isegi labast läbi lastes. Pärast lasku ükskõik kummaga, teeb halvemal juhul paar kentsakat hüpet.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sai ka hiljuti 222 REM soetatud ,senini olen 308 w kasutanud ja tundub ,et peenem asi ikka kitsele parem .Jämedamaga jala taha lastes kipub ikka aba vahe verd täis olema ,lase v täismantliga .222 -ga olen lasknud küll ainult 2 tükki (jala taha )ja ei mingeid valumeid aba vahel!Kuul SP 3,24 g ,paarkümmend hüpet ja pikali.
Kivi kotti !
Ps. Päälik kas müüsid oma peene püssi maha ,et selliseid küsimusi püstitad :D
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ei,ikka kapis,vähemate ulukite tarvis(karvaseid elukaid ka hea lasta,kui ei taha kasukat rikkuda).Sokku ja kitse ka sellega lasen.Aga vahel võib juhtuda,et .222 pole kaasas,siis hea teada,millise kuuliga tulistada.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

trucker kirjutas:Aga vahel võib juhtuda,et .222 pole kaasas,siis hea teada,millise kuuliga tulistada.

Kohe kipub sinna laadimispäeva kordamise poole :idea:
Saaks kombinatoorsel teel kitsele tõesti sobiliku kuuli :roll:

Aga olete ju kuulnud: üks loll jõuab rohkem küsida, kui kümme...

Mulle piisaks ühest-kahestki.
Kui mitu grammi sellele kuskil 18-24 kg (kusagil max32) loomale vaja oleks? Arvutuslikult. No kui kuuli algkiirus kirik- keset- küla no 850 m/s oleks :?: (haavlitega mul asi selge, aga kuul?).
Väiksemal kaliibril, 6,5 -sel on parim see 6,5gr või üle 7gr kuul. (käpa tegant alumine vatsake ära ja mott). Muud sellele ju võtta pole.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen ka 222 Rem püssiga lasknud mõned kitsed, Sako 3,2 g SP võttis väga hästi (kits tegi 2 sammu) , ilmselt kuuli energia/looma kaal on õiges suhtes.
Täiskaliibrid:Barnes TSX-ga oleme lasknud 2 kitse, väga tuulise ilmaga ei saanud/suutnud 150 meetrilt pähe lasta, sihtisime esikäpa taha ja oh häda, hämaras ei näe ju täpselt kas kits risti ees või nurga all, lasime mõlemad diogonaalis kerest läbi ja tagakintsu puruks. 7 mm Rem Mag võttis jala pealt maha, 308 Win lasi kitsel paarkümmend meetrit joosta. Tagakintsudest on kahju, palju liha läks raisku, edaspidi laseme päris esijala pihta või veel ettepoole, rinnaku piirkonda. Üks 308 Win 9,7 g Interbondiga lastud kits mis sai kuuli kaela, kukkus kohe ja purustused ei olnud väga suured. Tekkis mõte, et võib-olla on InterBond parem kuul kitse jaoks kui Triple Shock sest kui TSX kerest "läbi pöörab" on jubedad purustused taga?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Olude sunnil(üks relv lihtsalt) kasutan kitse ja rebusejahiks kaliibrit 30-06.
Kuna ise veel ei lae olen kitsele leidnud Sako Super Hammerheadi. See kuul nii kõva, et praktiliselt ei avane aga kits saab vajaliku lopsu kätte ja suured purustused praktiliselt puuduvad isegi kui kondi pihta läheb. 9,7 SHH siis.
Teemast mööda. Sama 9,7 SHH sel hooajal ka kolm tükki läbi põdra ajand. Erinevad loomad loomulikult. 8) Sõna otseses mõttes LÄBI! Kõik rindkerepaugud kaks neist ka südamest läbi. Kuul tegi ribi katti ja jooksis südamest läbi nii nagu seda teeb täismantel jättes ümarguse augu järgi ja teispoolt välja. :shock: Ja seda kõik korrad. Vot ei teagi mida põdrad on seda kuuli tehes mõelnd.
Miks kasutan-väga nõrk tagasilöök, väga hea tihedus, väga hea kitse lasta.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Kuul

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ühinen Joosepi arvamusega Sako SHH kuuli kohta, täpselt õige! Täpsus ok. Kitse jaoks hea/purustab vähe, suurest loomast põrutab minimaalse avanemisega läbi seepärast vahetasin ma selle kuuli ekspansiivsemate vastu välja!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Joosep Käba kirjutas:Kuul tegi ribi katti ja jooksis südamest läbi nii nagu seda teeb täismantel jättes ümarguse augu järgi ja teispoolt välja. :shock: Ja seda kõik korrad. Vot ei teagi mida põdrad on seda kuuli tehes mõelnd.
Miks kasutan-väga nõrk tagasilöök, väga hea tihedus, väga hea kitse lasta.

Küsiks ,et palju need põdrad peale matsu veel liikusid? Kuna ütled ,et ise ei lae ,siis võiksid kellegil lasta sama kuuli laadida proovi mõttes mõneti aeglasemana ,peaks nagu paremini avanema,loogiliselt võttes. Ise kasutan ka sama kuuli ,aga kaliiber on 308 w seega alkiirus väiksem ja läbi ei jooksnud isegi vasikast ,kaugus oli 125 m. Vasikas läks kuskil 4 -50 sammu kopsu pauguga.Suurest loomast ja veel pikemalt distansilt ei saanud seega juttugi olla. Need minu kogemused,laen ise . Kuul siis SHH 9,7 ja rohi N-135 2,5 g
Kivi kotti!
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Postitus Postitas mudaahv »

olen lasknud olude sunnil kitselist norma oryksiga käpa taha ja tulemused on kohutavad. peetakse seda ju tugevaks kuuliks ja lootsin et jookseb avanemata läbi aga võta näpust. laba alused verd jube täis ja sisenemis ja väljumis augud maru suured.
nüüd lasen ainult nosler bst, 9,1 g . täpne kuul ja teeb töö ilma suurema lõhkumisega ära.
üks vanem endine jääger rääkis, et kui kitsel metsani rohkem kui 100 m minna ja kaugelt vaja lasta siis on mõtekas makku last. liha kadu- null, loom kindlalt käes ja ainult pesemise vaev lisaks. pole veel proovinud, mida arvate
ahvina sündinud-ise rahul
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Kõik oleneb sellest, kuidas hügieeni ja eetikasse suhtuda. Mina arvan, et sooltesse laskmine pihustab lihakeha neid va baktereid nii täis, et liha laagerdamisest ei tule midagi välja. Lisaks ütleb minu eetikatunne, et loom tuleks tappa võimalikult täpse lasuga olulisse organisse hoides nii ära asjatuid piinasid. Aga nagu öeldud, see on igaühe eetika ja sisetunde küsimus. Rikkumata lihakeha huvides on see võibolla tõesti ainuke lahendus.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

kult kirjutas:Kuna ütled ,et ise ei lae ,siis võiksid kellegil lasta sama kuuli laadida proovi mõttes mõneti aeglasemana ,peaks nagu paremini avanema,loogiliselt võttes. Ise kasutan ka sama kuuli ,aga kaliiber on 308 w seega alkiirus väiksem ja läbi ei jooksnud isegi vasikast ,kaugus oli 125 m. Vasikas läks kuskil 4 -50 sammu kopsu pauguga.Suurest loomast ja veel pikemalt distansilt ei saanud seega juttugi olla. Need minu kogemused,laen ise . Kuul siis SHH 9,7 ja rohi N-135 2,5 g
Kivi kotti!

Vat nüüd sa eksid, mida suurem lennukiirus, seda rohkem kuul avaneb!
Suurte kuulitootjate kataloogides on palju võrdlevaid näiteid: ühesuguseid kuule kus on erinevatel kiirustel näidatud deformatsiooni ulatus. Kui kiirus (uluki või ballistilise želatiini-tehasekatsetel) tabamisel jääb 500-600 m/sek kanti avaneb kuul poole vähem kui 700-800 m/sek puhul!
Vasta