Cometa 300

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
rnkx
Postitusi: 20
Liitunud: L Aug 18, 2007 10:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas rnkx »

Ise arvan, et kui püss peamiselt märklauda laskmiseks, siis peaks vast Cometa 300 piisav olema. 400 ja 300 peamine vahe ongi vist ainult võimsus ja oma kogemuste põhjal võin öelda, et 300 on piisavalt võimas. Isegi 50 m pealt saab enamvähem täpselt lasta ja 45 m pealt laseb veel 4mm vineerist läbi.
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

no okei eks ma vaatan mis rahakott ütleb mulle palgapäeval siis :) ...kardan et kisub ikka 400 kanti,muidu pärast veel jääb kripeldama, et oleks võind võimsama võtta...
marduraator
Postitusi: 9
Liitunud: L Sept 29, 2007 5:25 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas marduraator »

Võimsust cometa 300 erit ei ole. 10 meetri pealt laseb 1cm paksusest lauast läbi. Kas keegi teab, kas mõni tugevam vedru ka cometa 300 sisse kõlbab panna? Tahaks nii 300m/s kätte saada. Kõige täpsemini jooksevad minu arust gamo match kuulid. Nendega saab juba mingi gruppi kätte. Proovinud olen gamo rocketeid, rounde, raptoreid, ts-10, umarex ümara otasga raskeid kuule.
rnkx
Postitusi: 20
Liitunud: L Aug 18, 2007 10:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas rnkx »

Gamo kuulidega on olnud selline kogemus, et ühes karbis olevatest kuulidest osad lähevad küllaltki tihedalt rauda, teised aga kukuvad laadides välja. Nüüd kasutan põhiliselt JSB kuule, mis tunduvad Gamodest kõvasti paremad.

See, kas ja kuskohast kõvemat vedru on võimalik saada, huvitaks ennastki. Ja kas kõvem vedru püssi ära ei lõhu?
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

rnkx kirjutas:See, kas ja kuskohast kõvemat vedru on võimalik saada, huvitaks ennastki. Ja kas kõvem vedru püssi ära ei lõhu?

Vedru võimsusel on ikka piir ka, liiga võimas mõjub halvasti igas mõttes.Peaks vist väikse ülevaate lähi ajal tegema vedrukate võimsusest, vedrudest ja kuidas kindlaks teha kas vedru on liiga võimas või lahja.
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

jahipaunas müügil hämmerli hunter force seeriad...nendest ei tea keegi midagi? netis ka tagasisideet nende õhukate kohta vähe...
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Carve kirjutas:jahipaunas müügil hämmerli hunter force seeriad...nendest ei tea keegi midagi? netis ka tagasisideet nende õhukate kohta vähe...

Jahipauna lehelt tuleb kõik andmed netist üle kontrollida, sest nad ei suuda isegi tootja lehelt õigeid andmeid ümber kirjutada :D
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Hanno »

Eesti vanasõna ütleb, et kus viga näed laita, seal tule ja aita. Palun teata vigadest raul@jahipaun.ee. Ebatäpsuste ja tõlkevigade eest pole keegi kaitstud, eriti kui arvestada seda infomahtu, mida toodete kirjeldus nõuab - alates kalastustarvetest kuni kasvõi õhkrelvadeni. Ette tänades!
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

no ma mingit viga küll eriti tähele ei pannud...aga et jah kas tegemist on korralike relvadega?
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Hanno »

Carve kirjutas:no ma mingit viga küll eriti tähele ei pannud...aga et jah kas tegemist on korralike relvadega?

Hämmerli nimi peaks nii mõndagi ütlema, oma hiilgeaegadel olid selle firma õhkrelvad tipptegijad õhkrelvade tiitlivõistlustel ja ka Hämmerli SP20 oli tegija nii .22LR kui ka .32S&W Long kaliibris. Paraku kui SIG ta uutele omanikele müüs, algas firma allakäik. Uued omanikud olid jahimehed - kogu aur läks Saueri, Blaseri, Mauseri kaasajastamiseks. Nüüd on uus omanik Umarex (kes on ka Waltheri omanik). Suund on Hämmerli brandi tagasitoomine nn. suurte (Walther, Anschütz, Feinwerkbau, Weihrauch) tegijate hulka. Seda peaks toetama ka nimetatud Hunter Force Combode sari. Tegemist on tavaliselt nõudlikumale kliendile orienteeritud õhkrelvadega, Hämmerli brand ja kvaliteet ühendatud Umarexi suhteliselt taskukohase hinnaga.
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

hmm, siis tuleb välja et hämmerli hunter force 1000 tasub paremini ära kui cometa 400 koos lisa optikaga või mis?(hinna poolest: hämm: 4800, cometa: 3600+~1500)
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

kuskil 500-600 lasku mul cometa 400'st tehtud, aga tundub nagu püss oleks nõrgemaks jäänud...ehk siis kuangi lasksin nalja pärast 1 kroonist münti ja laskis perfektselt läbi nagu oleks puuritud läbi, aga nüüd laseb mündi lömmi, aga läbi ei lähe...kas oli juhus, et varem lastes läks ilusti läbi siis....või on miskipärast vedru juba väsinud?
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Delta »

Carve kirjutas:kuskil 500-600 lasku mul cometa 400'st tehtud, aga tundub nagu püss oleks nõrgemaks jäänud...ehk siis kuangi lasksin nalja pärast 1 kroonist münti ja laskis perfektselt läbi nagu oleks puuritud läbi, aga nüüd laseb mündi lömmi, aga läbi ei lähe...kas oli juhus, et varem lastes läks ilusti läbi siis....või on miskipärast vedru juba väsinud?

Kas kasutasid samu kuule (erinevatel kuulidel on erinev läbistusjõud)? Samuti võisid kiirused alguses ollagi suuremad, kuna tehaseõli põlemine võis esimeste seeriate puhul anda kerge diisliefekti. Iseenesest on 500-600 lasku vedrukale nohu... Kui aga asi ikkagi ebanormaalselt nõrk tundub, siis tasub muidugi uurida. Kroon pidavat meil stabiilne olema, nii et mündis vast asi pole 8)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas kaliiber »

Täpselt sama lugu siin - fenix 400 on umbes aastase kasutamise järel tunduvalt lahjemaks jäänud. 25m pealt on tabamispunkt langenud ca 15cm ja läbistavus pole ka enam see.
Ise kahtlustan et viga võib olla tingitud sellest, et mingi aeg sai veidi õlitamisega üle pingutatud. Siis käis lastes spordikaga võrreldav pauk, suitsupahvakas ja kuuliaugu ääred olid tugevalt tahmased (läbivus oli ka super sel perioodil kui see õli seal põles - võrreldav peaaegu 22LR-ga).
Ilmselt sai miski (vedru, mansett?) haiget selle käigus...
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Carve kirjutas:kuskil 500-600 lasku mul cometa 400'st tehtud, aga tundub nagu püss oleks nõrgemaks jäänud...ehk siis kuangi lasksin nalja pärast 1 kroonist münti ja laskis perfektselt läbi nagu oleks puuritud läbi, aga nüüd laseb mündi lömmi, aga läbi ei lähe...kas oli juhus, et varem lastes läks ilusti läbi siis....või on miskipärast vedru juba väsinud?


Mündist läbi kui puuritult? Milliselt distantsilt, kuidas ja kuhu oli münt kinnitatud ning millise kuuliga?
Vasta