milline karabiin?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Suletud
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Mart »

CZ või Tikka, siis pead lihtsalt minema poodi ja mõlemat relva kätte proovima. Vaatad, kuidas mehhanismid liiguvad ja kumma poole hing kisub. Käi või mitu korda ühest poest teise, häbeneda pole midagi, relva ostad ju endale.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:...Vot sellest ei saa ise ka aru, et miks peab laad sile pealt olema (st ilma põsetoeta, nagu seda USA turule mõeldud relvad on) nagu näiteks see on T3´l ... või kelle kael pea sellise ehitusega, et põsetugi pole vajalik. :)

Krrt seda teab, aga tikka t3 plastkaba istub ilma põsetoeta ja 56 optikaga nagu valatult, ju pole lihtsalt vaja, aga tšehhi puitkabale pidin 20 lainurkoptika pealepaneku järel ehitama nahaga kaetud isolatsioonimaterjalist kõrgenduse. Lisaks, Hanno ei pane vast pahaks, kohe uuest peast käis püss 2 korda garantiikorras relvameistri juures, kes tehase väiksed apsud ära silus. Samas laskeomadustelt on ka tšehh suurepärane
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

kirp kirjutas:Arutlusest koorb välja üks õige vajalik tõetera, mida igapäevases elus unustama kiputakse - sarnase hinnaklassi püssid lasevad enam vähem võrdselt, vahe võib olla palge istumises, mis erinevatest kaba mõõtmetest (pikkus, kõrgus, paine jne.) tuleneva ja muud pisikesed konstruktsioonilised erinevused. Optikatel (ning kinnitustel) aga on tohutu hinna ja kvaliteedi vahe ja sinna tasuks maksimaalne rahakoti võhm rakendada. Enamasti aga kohtab kombinatsiooni - suht korralik püss ja sinna peale "säästuoptika". Los (IZ-18?) ja Zeiss on küll teine äärmus, aga ise eelistaks pigem seda.

siin on mul piirangud et kui ma saaksin enamvähem hea püssi 5-e tonniga siis ma paneksin 10 tonni optikasse aga asi on kahjuks vastupidi :M :(
silm sihib,süda vajutab
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Mart kirjutas:CZ või Tikka, siis pead lihtsalt minema poodi ja mõlemat relva kätte proovima. Vaatad, kuidas mehhanismid liiguvad ja kumma poole hing kisub. Käi või mitu korda ühest poest teise, häbeneda pole midagi, relva ostad ju endale.

poes käimist ma ei häbenegi sest plaan on käia ka Tallinnas ja Tartuski ära ja seal ma saan ka puukabaga Tikkatki proovida
aega mul on
silm sihib,süda vajutab
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas andrus »

Aga on ju võimalik osta omale ka Zastava 9500.- + delta
Viimati muutis andrus, T Veebr 03, 2009 9:19 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

andrus kirjutas:Aga on ju võimalik osta omale ka Zastava 9500.-

räägi lähemalt sellest
silm sihib,süda vajutab
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas andrus »

Kuna avalikult ei tohi edasimüüjaid mainida(uus reklaamiseadus)siis saadan sulle ps-i
jahismurf
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

ZASTAVA M-70 308Win alt avanev salv, kiirpäästik, optilise sihiku kinnitus - 2 000.-hind 9500
mis kommentaarid selle relva kohta on?
silm sihib,süda vajutab
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas sammal.habe »

Gunman, kas Su püss peab ilmtingimata uus olema? minu esimene vint oli ligi 100 aastat vana ja lasi hästi (rootslane, maksis 3000 kr, uue optika ja jalgadega tuli kokku ca 7000). peale kolme aastat selle püssiga teadsin, millist relva järgmisena tahan...

aga noh, kui raha taskus sügeleb, siis ikka uus, kuidas teisiti! :roll:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas andrus »

Aga kui hakata vaatama praegust järelturgu siis ega ikka ei ole midagi eriti odavamat võtta.ikka kisuvad sinna 10 ringi.
jahismurf
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

sammal.habe kirjutas:Gunman, kas Su püss peab ilmtingimata uus olema? minu esimene vint oli ligi 100 aastat vana ja lasi hästi (rootslane, maksis 3000 kr, uue optika ja jalgadega tuli kokku ca 7000). peale kolme aastat selle püssiga teadsin, millist relva järgmisena tahan...

aga noh, kui raha taskus sügeleb, siis ikka uus, kuidas teisiti! :roll:

ma ei julgeks kasutatud osta sest ei tea mis vihmavee toru otsa satun ja uus on ikka uus :)
ja esimese vindi just müüsin maha mis oli IZ 18 :?
asja ajas kuidagi ära aga ei olnud minu unistuste relv :)
silm sihib,süda vajutab
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas kakuke »

No kui juba iz üle elatud siis peaks selge olema, et püssiostuga kiirustada ei maksa. Endal mitu püssi välja vahetatud, enne kui jõudsin selle tõdemuseni. Jämedat vinti otsisin aasta vähemalt ja käisin siledaga suurulukijahis, enne kui leidsin selle mis vaja. Kiirustada ei maksa. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Hanno »

Mart, Euroopa ja Ameerika turul on suur vahe. Ma ei räägi kallimatest relvadest, tipp Weatherby´dele pole midagi ette heita. Ameerika relvaturg on maailma suurim ja iga relvatootja unistus on sinna pääseda, sest need numbrid seal pole Euroopaga võrreldavad. Paraku, et sinna pääseda peab toode olema jube odav, et olla konkurentsikõlbulik. Odavus aga saavutatakse materjalide ja kvaliteedi arvelt. Plastikkabaga T3 ju algselt Ameerika turu vallutamiseks tehtigi. Võrrelge seda vanade Tikka mudelitega ja saate aru millest ma räägin. Hinnapoliitika on üldiselt selline, Ameerikas letis maksab korralik relv sisuliselt sama hinna , millega meie tehasest ta kätte saame. Lisame siia transpordikulu, hinnalisa, käibemaksu ja ongi foorumlastel põhjust rääkida Eesti relvamüüjate kallitest hindadest. Lõpetuseks parim näide asja iseloomustamiseks. Tśehhidel on väikeskaliibriline mudel 513 Farmer, väga soodsa hinnaga. Soovisin tellida, kuid mulle öeldi otse, et ei soovitata - nimetatud relv on tehtud odavalt Ameerika turule ja nõudlik eurooplane reeglina kirtsutab nina. Kuid plastkabaga T3 müügiedu valem on Eestis lihtne: hea püss, tuntud tootja, vastuvõetav hind. Kivi kotti.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

Kuid plastkabaga T3 müügiedu valem on Eestis lihtne: hea püss, tuntud tootja, vastuvõetav hind.
lisaks veel ühe komponendi - nö karbist võetuna absoluutsele enamikule kasutajatest sobiv, pole vaja tuunida ei kaba ega päästikut.
Ka paljud kallimad püssid vajavad seadistamist vastavalt kasutajale, samas on tikka suutnud mingi harju keskmise välja töötada, mis vähenõudlikule lihtkasutajale on enamasti sobilik
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas rajaleidja »

Hanno kirjutas:' Odavus aga saavutatakse materjalide ja kvaliteedi arvelt. Plastikkabaga T3 ju algselt Ameerika turu vallutamiseks tehtigi. Võrrelge seda vanade Tikka mudelitega ja saate aru millest ma räägin.

Omal ajal Savaget ostma läksin, siis läksin ka vaatama plast kaba. Hind oli odav ja meelitas poodi. Püssi kätte võtsid, siis tahtsid kohe käest ära ka panna. Oleks nagu ehtsat salvo kelku käes hoidnud. Praeguse külmaga vist kõliseks ka samamoodi nagu kelk. Sealtmaalt tekkis ka tõrge plast/sünt kaba vastu, kuni sain käes hoida ühe teise firma sünt laega püssi.
Suletud