koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: koera gps

Postitus Postitas vallo »

Inimesed peaksid kehtestama omale reeglid. Esimene neist võiks olla :"Peale kolmandat õlut ei postita foorumitesse". Siis ehk kaoks palju emakeeleväärastusi siit ära.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pktaks »

Minu hinnangul on selle huntloci kasutamiseks liialt lahjade akudega nutitelefonid. Tee mis sa tahad aga jahis olles no ei taha mitte kuidagi omale taskusse puutetundlikku telefoni, ikka nuputelefon on asjalikum. Kui poole aju pealt nutika aku üles ütleb (lahjematel ütleb juba paari-kolme tunniga üles, kui gps ja nett püsivalt sees on), siis pole sellest enam miskit kasu. On olemas jah akupangad jms vidinad, millega saab lisaks laadida aga üldjuhul ei ole seda aega, et mingeid seadmeid veel keset päeva laadima hakata. Teine asi on ka sellesama kaelariputatava vidina aku kestvus. Sama jutt mis nutitelefoni puhulgi. Siiamaani on minu jaoks ennast ikka garmin asjalikumalt tõestanud.
Nägin ka seda kasutamist pealt ja ausõna, esimesel pilgul ütleks et minu poolt pigem ei. Las põeb "lastehaigused" läbi ja siis vaatame uuesti.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas vollifedja »

Tere!
Kirjavigu ei märganud, kontrollisin, vabandan, kui mõni arvuti süül sisse lipsas.Lugesinkogu postituse nüüd veel üle-ei mõista, milles asi, kus vead.eesti keel kogu haridustee 5 olnud. Alkoholi -kaasaarvatud alkoga komme pole pruukinud-maitsnud viimased 15 aastat. vahest peaksite ise kaine peaga lugema.?Kui ei tea pointi millest kirjutatakse-iseasi,ei saagi nõuda, et milleski aru saaksite.
Lühidalt -lugupidamatust pole kellegi vastu näidanud-ja asi toimis. Mis on nutitelefonil metsas viga-ei mõista. Aku kestis kogu päeva, pimedani välja.Mul on GPS vajalik, et näha kus suunas ja miks koerad liiguvad.Mitu km maha jooksevad. Lähema tunni jooksul kätte saada. Mul on taksid, mitte norrakad või jämtland, kelle tööks ongi nädalased metsaskäigud. Mulle antud GPS sobis ja tellisin 2- mõlemile.
Annee-olid ju metsas, miks sa ei küsinud vaadata, mis ja kuidas toimis.?Polnud lahjat ega ei koolenud ükski aku ei telefonil ega GPSul. ja ega sa ei peagi garminit välja vahetama.Mina otsustasin uuema põlvkonna ja kergema kasuks. Et koerad terve jahi kestaksid ja mu levis oleksid.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas honkomees »

No autori eelmisest tekstist oli täiesti võimatu aru saada. See tekst on arusaadav, ehkki vigane.
vollifedja kirjutas:Tere!
Kirjavigu ei märganud, kontrollisin, vabandan, kui mõni arvuti süül sisse lipsas.Lugesinkogu postituse nüüd veel üle-ei mõista, milles asi, kus vead.eesti keel kogu haridustee 5 olnud. ...

Eesti keel ja kirjavead, antud paaris reas neid riburadapidi. Peale kirjavahemärke tuleb tühik, lause algab ikka suure tähega etc etc. Ei usu mina, et lp. ksf. neid reegleid ei tea, tõenäoliselt lihtsalt hooletu elik lugupidamatu foorumi vastu.

P.S. Eesti keel koolis ikka 4 ja 5 vahel kõikunud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pktaks »

Minu mäletamist mööda said järgemööda akud tühjaks nii ühel telefonil kui koera gpsil siis kui haavatud looma jälitasime. Metsast saite välja jah tänu gpsile, mis oli veel õnneks ühel "elus" telefonil peal. Nägin kuidas toimis ka. Minule lihtsalt isiklikult meeldib Garmini süsteem ja Garmini kaardid rohkem. Ju see on mu isiklik kiiks.
Pea neli aastat valdkonnas töötanuna tean päris hästi, kui palju peavad praegusel ajal enamuse nutitelefonide akud, kui neil täisvõimsusel gps ja 3g/gprs töötavad, eriti kui maastikul korralikku levi ei ole ja leviraasukeste leidmiseks leviotsing samamoodi koguaeg töös peab olema.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Kui nii hakata asja ajama on päris paljud postitused loetamatud.Mina sain Vollifedja jutust küll aru.Mõned puuduvad tähed on kuki-muki.Olgem ausad kui iga puuduva tähe pärast iniseda ei viitsi vähesedki midagi toksida?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas honkomees »

puugi kirjutas:... Mina sain Vollifedja jutust küll aru.Mõned puuduvad tähed on kuki-muki...

Ausalt, said aru sellest esimesest postist??? Tõsine geenius. No mina lugesin 3 korda läbi ja mitte essugi ei saanud mõttest aru. See tema viimane post oli küll arusaadava tekstiga, sellise puhul ei ole need vead olulised. Aga esimese puhul polnud ju kirjavigade teema, vaid lihtsalt sõnastuse ja lauseehituse täielik puudumine, lihtsalt sõnad ritta lükitud nagu google tõlke puhul, veel hullemgi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: koera gps

Postitus Postitas baddmann »

Mina kavatsen eesti keele elementaarse kirjaoskuse ja auditooriumi vastu lugupidamatuse (läbi äärmiselt lohaka kirjutamise ja lauseehituse) ülesnäitamisega silmahakkavad postitused edaspidi lihtsalt kustutada. Kaevake administraatoritele, kui soovi on. Üksikuid, juhuslikke ja küsitavaid vigu arvesse ei võta - igaühel juhtub. Niipalju PEAB igal postitajal aega olema, et oma teksti kas kirjutab aeglasemalt, ootab piisava kainenemiseni või kontrollib (laseb kellelgi teisel kontrollida) oma teksti enne ärasaatmist üle.

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Tead Honkomees -Mul on palju sellise sõnavaraga tuttavaid ja tulen vahest ka metsast välja. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas kakuke »

Vollifedja juttu tuleb lugeda nii, et vahepeal üldse ei hinga. :D Ta enamasti sedasi suhtlebki. Kes teda näinud, need teavad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sooviku »

kakuke kirjutas:Vollifedja juttu tuleb lugeda nii, et vahepeal üldse ei hinga. :D Ta enamasti sedasi suhtlebki. Kes teda näinud, need teavad.


:) Seepärast ma tal maha istuda soovitasingi.Tegelikult oleks sellist väikese koera gps-i vaja küll.Garmin ajab asja ju ära aga taksil-terjeril on ta kaelas ikka kobakas.Ei tea,kui koer otsustab selle junniga veel urgu pugeda,mis siis saab.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas kakuke »

Enamasti ei saa midagi. Mul enda oma ja Feeni oma käivad pidevalt gepsud kaelas ja loomulikult urus ka. See vahe on, et nüüd tead ka neid urge, millest varem aimugi polnud. Mul enda oma on korra kivihunnikus kinni olnud, aga kivihunnikust räägitakse, et ilma gepsutagi seal koeri kinni olnud. Tänu gepsule ma siis teadsin, et kust kohast koera üldse otsida. Ka sellest urusüsteemist polnud mul aimu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Ei ole see asi nii hull midagi.Astro ja Tracker korraga laikal kaelas ja läheb urgu nii,et mühiseb.
Kakukese ja Feeni taksid kulgevad ka Astrotega ja midagi ei ole häda.
Astro kaelus kaalub 290 grammi ja Tracker radar 240 grammi.
Kui ikka tahtmist on seo või tellis kaela ikka läheb metsa.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sooviku »

puugi kirjutas:Astro ja Tracker korraga laikal kaelas ja läheb urgu nii,et mühiseb.


:lol: Mis urud teil seal on,metssead elavad urgudes või?Loomulikult on nii taks,kui terjer võimelised ka tanki kaelas vedama.Aga,kui on ikka võimalik väiksem junn koerale kaelarihma külge panna,siis mina valiks küll selle.Ma arvan,et päev läbi 8kg koeral 300 gr raskust kaelas vedada pole sugugi kerge.Sama,mis 80kg mehel 3kg raskust.Selle uruküsimusega ma mõtlesin tegelikult,et kas nad seda saatjat seal aukus sees või urgu joostes ära ei lõhu.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas kakuke »

Ära ei lõhu, aga igasugused hambajäljed on sellel peal küll.
Minu DC40 rihm kaalus 210g.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta