Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

No nii,täna sain siis endale võetut ,,sots ,, kohustuse täidetud.Kuna sügisel hakkasin 20 rauaga nugiseid püüdma,siis mõtlesin,et hooajaga peaks ka 20 kätte saama.Täna siis sain kahekümnenda. Peale nugiste on veel 9 tõhku.Tõsi ,6 nugist ja 3 tõhku on koeraga saadud aga igat pidi 20 täis ja aega ju veel on. :)
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

omal kah üks ära eksinud :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

M olen ka rahulikult 7 kasti välja viinud. Alguses oli 4... ebasoodne aeg nugisele, liikumist polnud. Katsetasin BHs müüdavat jänese uriini. See aeg langes kokku muidugi nugise aktiivse liikumisega aga vähemasti käisid nugised ja maiustasid ligidusse pandud kraamiga. Kolme kasti juures oli nugis käinud kasti sisu piilumas aga seni veel saaki pole. Loodetavasti saan enne hooaja lõppu ikka tulemuse kirja. Puugil samad kastid ning temal kulus 3 päeva nugise tabamiseni, mul läks nädal enne kui nugis üldse liikuma hakkas.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Jaanis
Postitusi: 19
Liitunud: E Dets 05, 2005 3:54 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Jaanis »

Hetke seisuga 9 nugist käes (12 kasti). Selline tähelepanek, et 9 nugisest 8 isased, esimest kättesaadut praegu täpselt ei mäleta kumb oli. Millest see tuleb, kas isased lihtsalt rohkem liikuvamad või emased alalhoidlikumad. Nimelt osades kohtades on kastide ümber palju nugise jälgi, aga kasti pole siiamaani veel ükski roninud. Söödaks metssea rupskid.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Minu 11 nugisest on olnud 3 emast.Üks väikese jäljega emane toimetab juba 2 nädalat kastide ümber,aga oravaid on seal palju ja tegeleb nende jälitamisega.Isased on ikkagi rohkem liikumises ja vajavad rohkem ka toitu.Samas ei tähelda,et neil toiduga probleeme oleks,sest kaaluvad üle kilogrammi ja on rasvased. :D
Kuusikud on käbisid,oravaid ja rähne ka täis.Küttidele kivid kotti! :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Pärnakad,kas te viite oma nahad kõik Viitasele?Viimane kord,kui Lillemäe käis,olevat ainult üks mees Pärnus nahkadega kohal olnud.Pagan,ise ka unustasin ära :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Minul nüüd siis 21st 3 ema.Olen kusagilt lugenud,et nugisel pidavatki sündima isased suures ülekaalus.Ja jälje järgi võib üsna suure tõenäosusega ära öelda,kas tegu isa või emaga.Kui on ikka väike ja kitsas jälg,siis suure tõenäosusegs tegu emaga.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Ei vii Viitasele.Viitas käib ise järel ja tavaliselt nädalapäevad enne kui klubis kaabuga mees käib :lol: On keegi Lillemäele viinud.Hinda lubab küll paremet aga kas maksab ka või leiab ikka mingi vea,et maxi mitte maksta.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Viitase agendid käivad ju kodus. :D
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

eelmine aasta viisin k6ik nahad lillemäele. maksti korralikult. nugised l2ksid kohe max. kui karvastikul midagi h2da pole siis max hind.
Trophy Hunter
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ega keegi nugise juures sellist värki pole kasutanud?
http://www.youtube.com/watch?v=kup2VECPBzU
Tundub esimese hooga jube hea ja lihtne süsteem olema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

mina olen proovinud ja ei l2inud mitte ykski sisse. tellisin ka selleks hooajaks spetsiaalsed klambrid,milllega saab niiviisi puu kylge kinnitada. aga ei midad. nyyd tegin ikkagi tavalised puukastid.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

hundikütt kirjutas:Ei vii Viitasele.Viitas käib ise järel ja tavaliselt nädalapäevad enne kui klubis kaabuga mees käib :lol: On keegi Lillemäele viinud.Hinda lubab küll paremet aga kas maksab ka või leiab ikka mingi vea,et maxi mitte maksta.


Lillemäe oli maksnud paremat hinda jah,kui Viitas.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Nugise teemast tuleb lohutuseks rebase juurde tagasi. Hetkel tundub teisi nagu putru olevat (eks nugist ka aga saagikus hetkel ootereziimil). Meil üks mees läheneb 30le laskmisega ning ise olen ka igal käigul miskit lasknud. Päevane tiir näitas 7t rebast paari tunni kohta, õhtune tiir seda sama. Vahepeal oli tunne, et see loom suri eelmiste talvedega välja, nüüd seda tunnet enam pole.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Pole tegemist jahiloomaga,aga kuidas kärbid elavad?Ma ikka vahest täheldan nende toimetusi,aga on tegu suht haruldase tegelasega.
Vasta